Jump to content

polo

Użytkownicy
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie do końca tak jest. Samo ramię robione w/g tej geometrii (Rigit Float ViV Laboratory Ltd.) w najtańszej wersji kosztuje blisko 3500 $, a kompletny gramofon Yamaha GT 5000, też nie jest oferowany w supermarketach. [Hidden Content]= [Hidden Content]
 2. Kupy nie, tylko empirycznego stwierdzenia, że założenie iż najistotniejsze dla jakości dźwięku jest prowadzenie wkładki gramofonowej po stycznej do rowka, było błędne. Ten wymóg powodował konieczność korygowania zmiennej siły dośrodkowej, przez układ anty-skatingu. Walka tych dwóch sił wisi na zawieszeniu igły i w istotny sposób degraduje dźwięk. W nowym układzie anty-skatingu brak, i mimo że błąd prowadzenia wkładki po stycznej jest duży, jego wpływ na dźwięk jest pomijalny.
 3. Tak samo jak to: Czyli rewelacyjnie. Za kilka lat wszystkie będą takie, tylko najpierw wojenka o rynek, bo czary-mary z offsetem, cudacznymi szablonami, wymyślnymi anti-skatingami i ramionami tangencjonalnymi, póki co dają sporą kasę. Trudno będzie przyznać że prostsze jest lepsze.
 4. Dociska. Przy nakładaniu na talerz i opuszczaniu pierścienia, dzielona na trzy części tuleja zaciska się na trzpieniu talerza i mocno dociska te rozstawione szeroko 3 ramiona do płyty. Waży kilka gramów, więc łożyska nie obciąża. Znalazłem taką instrukcję: ve_eon_research_pod_en_fr.pdf [Hidden Content]
 5. A ja, od ponad 30 lat, używam takiego wynalazku:
 6. A co daje zdjęcie z wkładki ubranka? Na początku był kłopot bo ubranko nie miało guzików: Gdy jednak coraz więcej osób chciało wkładkę rozbierać, twierdząc że czuje się ona wtedy dużo lepiej, producent dołożył do ubranka guziczki: Bez ubranka wygląda tak: Nie wiem czy ładniej, ale są tacy którzy twierdzą że lepiej jej się wtedy oddycha? Może jest tu ktoś, kto już tak postąpił i ma na ten temat zdanie?
 7. Pewnie że zawsze, chodzi tylko o "póki co". Gdyby z technicznego punktu widzenia takie rozwiązanie było błędne, to nie tyle przestanę słuchać, co szybko zakręcę się za czymś ze znaczkiem "MC".
 8. Czy podłączenie Ortofon Quinted Red, do Art Dj Pre II, to bardzo zły pomysł? Jedyny wymóg Ortofona to impedancja wejściowa wzmacniacza > 20 ohm, czyli spełniony. Jeśli chodzi o wzmocnienie to jest ok. Dla tej samej głośności, przy wkładce MM pokrętło Gain ustawione na -4, a przy wkładce MC na +4. W sumie gra to przyzwoicie mimo że wkładka nowa i pewnie będzie lepiej, ale może jest coś o czym nie wiem, co przekreśla takie rozwiązanie.
 9. [Hidden Content] lub: [Hidden Content]
 10. Też tak miałem i długo szukałem. Okazało się że buczenie pochodziło od jednego z zasilaczy wpiętych w listwę zasilającą. Zniknął zasilacz i jest cisza.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.