Jump to content

eldocktor

Użytkownicy
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Odsuwałem kolumny od ściany nic prawie to nie dało (odsunąłem o ok 15 cm). Cantony mają bas reflex na dolnej ściance skierowany w dół. Gdy przesunę się trochę w lewo i do przodu bas jest o wiele lepszy. Przy odsuniętych kolumnach i siedzeniu bardziej do środka pokoju miałbym głośniki ok 1m od ucha. Gdy miałem kolumny ustawione pod lewą ścianą ( tam gdzie stoi biurko) to w miejscu odsłuchu na przeciwko (pod prawą ścianą w miejscu łączenia dwóch kwadratów) basu w ogóle nie było, kompletnie nic, za to przy drzwiach zatykało bębenki. Testowałem również bas z samego Suba (C
 2. A czy przesunięcie kolumn np o 30 cm do przodu może pomóc? Od ściany ich niestety nie mogę za bardzo odsunąć maks to kilka cm
 3. Kolumn nie mogę przestawiać, ponieważ nad półką z amplitunerem gramofonem i cd jest spory telewizor a kolumny są używane jako kino domowe z 3 innymi głośnikami. Chodzi mi tylko o poprawę akustykę względem stereo ponieważ w filmie dudnienie nie jest odczuwane. Posiadam również subwoofer między lewa kolumna a wieżą (jest on wyłączony w trybie stereo). Sprawdzałem korektorem dźwięku które częstotliwości dudnią ponieważ amplituner posiada możliwość przesuwania częstotliwości wysterowania 3 tonów. Ok 100hz obniżone o -10db przestaje dudnić. 85hz to największy punkt dudnienia. Ale ogólnie całe pasmo
 4. Niestety nie mogę zrobić zdjęć. Bass trapy to ćwierć walce o promieniu 15cm z Wyciszamy.net. Niestety pokój jest mały i nie wiem czy po odsunięciu kolumn nie będą one za blisko miejsca odsłuchu.
 5. Niestety ale kolumny muszą pozostać w tym samym miejscu. Chodzi mi bardziej o adaptacje akustyczna jak panele czy inne tego typu rzeczy. Czy możliwe jest że to przez drzwi występuje efekt dudnienia? W końcu jedna kolumna znajduje się w rogu z ścian a druga przed średniej grubości drewnianymi drzwiami.
 6. Dzień dobry, mam problem z dudniącym basem w niesymetrycznym pokoju. Muzyka jest odtwarzana na kolumnach Canton Chrono 507.2 DC, z amplitunerem Sony STR-DB 830 QS. Pokój to około 18m2 z dość specyficznym układem. Próbowałem zneutralizować dudnienie za pomocą bass trapów, ale nie wiele to pomogło. Oczywiście takie rzeczy jak jakość muzyki czy źródło to Cd, Vinyl, Tidal Master. W pliku prześle kształt pokoju z umeblowaniem. Dudnienie jest na tyle uciążliwe, że nie da się wysiedzieć na normalnym poziomie głośności, nie mówiąc o czerpaniu jakiejkolwiek przyjemność z odsłuchu.
 7. To fakt amplituner grzeje się trochę mniej, ale w trakcie zmiany impedancji wyniosłem z pokoju dość duży fotel na którym siedziałem podczas odsłuchu, obecnie siedzę na krześle obrotowym być może to lekko wpłynęło na dźwięk.
 8. Przełączyłem na 4 ohm i wydaje mi się że głośniki grają trochę ciszej na tym samym poziomie w skali głośności, a bas jest trochę płytszy. Czy możliwe jest ze zmiana na 4 ohm wpłynęła na dźwięk?
 9. Czyli kolumna nie może mieć mniej ohm niż wzmacniacz.
 10. Właśnie to mnie najbardziej zastanawiało 4.....8 ohm bez sensu. Wiem ze impedancja się zmienia ale mogli by podać rekomendowaną. Dziękuje za odpowiedz @porlick Mam jeszcze jedno pytanie, do amplituner na sekcje pierwsza mam podłączone Sony pascale SA-VE705. Czyli na A są Pascale, na B Canton’y ,a na centralny i 2 tylne również Pascale. (Sekcja stereo jest rozdzielona). A nie wiem czy Pascale nie spała mi końcówek mocy przy połączeniu na 4 ohm. Jeśli okaże się ze Pascale również są pod 4 ohm to wtedy zmienię.
 11. Dzień dobry, posiadam Cantony 507.2 DC Chrono, jaką impedancję powinienem ustawić w amplitunerze? Mogę wybrać pomiędzy 4Ω a 8Ω , obecnie mam ustawione 8Ω. Zostawić to ustawienie czy zmienić na 4Ω? Amplituner dość mocno grzeje, co może być wynikiem ustawienia złej impedancji (przynajmniej tak zobaczyłem na innych forach). Specyfikacja kolumn jak ich testy pomiarowe: [Hidden Content] (Te nie mają filtra DC, ale pomiary powinny być podobne). Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję.
 12. Dziękuje właśnie o to mi chodziło, dokonam pomiarów i korekcji i napiszę o odczuciach. Dobrze spróbuje, dość gruby filc może okazać się dobrym pomysłem
 13. Moja podłoga drga zawsze. Jest to wyraźnie zauważalne nawet przy bardzo niskich poziomach głośności. Z kolcami popróbuje.
 14. Kolumny mają bas refleks wychodzący do dołu, zamiast kolców przykleiłem im gumowe podkładki. Mam podłogę drewniana z dość długich desek przez którą kolumny lekko się ruszają na skos ponieważ nie są one prostopadłe względem desek. Oczywiście nie ruszają się podczas odtawarzania muzyki, ale ręką wyraźnie można je poruszać. Czy lepsza izolacja lub zakup kolców pomogło by w uzyskaniu lepszego basu, jaki i mid-basu który przykrywa lekko średnice? Jeszcze jedno w niektórych utworach przy troszeczkę większej głośności niż normalna najwyższe częstotliwości kują w uszy kolumny grają wtedy czyściuteńko
 15. Rozważę te opcje. Dziękuje za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.