Jump to content

eldocktor

Użytkownicy
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zauważyłem że amplituner ten jest bardzo wybredny w stosunku do głośników. Na jednych gra gorzej na drugich o wiele lepiej. Ale jak w końcu dopasuje się dobrze, efekt jest zadziwiająco bardzo dobry.
 2. Wszystko na bypass. Porównywane na PolkAudio lsim 703 Nie ważne ile kosztuje, ważne jak gra. Amplituner ma 20 lat, nikt by go nie kupił używanego od nie znajomego za cenę większa która piszesz. Mój przez większość czasu był nie używany, jest bardzo zadbany. Dwa lata temu miałem najtańszego Pioneera. To było coś. Po przesiadce na Rotela a następnie Sony nie narzekam. W specyfikacji amplituner Pioneera miał 140W przy cenie 1000 zł i wadze pudełka z butami, do dziś się z tego śmieje. Ale grał, to jest najważniejsze.
 3. Triangle mogą być dobre, wysoka seria, dobra efektywność i dynamika. Słyszałem o tych głośnikach, ale to są szafy. Poza tym w klipsche wolę nie wchodzić.
 4. Słuchałem B&W Diamond, Polk Audio lsim 703, Kef r3, na McIntosch w domu.
 5. Dobrze to może spróbuje z dobrymi monitorami 2 drożnymi. Zależy mi na tym co pisałem wyżej. Ma ktoś jakieś propozycje.
 6. Wolę konstrukcje 3 drożne, ponieważ oddają one znacznie lepiej pasma średnio a szczególnie średnio-wysokie. Odciąża się tez tweeter, który przy dobrej zwrotnicy reprodukuje mniej tonów średnich co pozwala mu się ,,skupic” na wysokich częstotliwościach. 2 drożne są tez dla mnie za krzykliwe. Wzmacniacz to Sony str-db830. Wiem ze to amplituner i niektórzy powiedzą ze nie jest on do stereo ale miałem wybór pomiędzy Rotelem ra-1572, a właśnie tym amplitunerem. I co mnie zaskoczyło dźwięk jest pełniejszy. Ma on dużo basu nieco wycofane tony średnie i...lepsze tony wysokie od Rotela. Używam go tez do kina 5.1 (ma on głośniki A, B, A+B). Nie słucham jednego rodzaju muzyki raczej mam bardzo mieszkań preferencje. Zależy mi na czystości tonów średnich i dynamice. Nie umiesz czytać NOWE
 7. Witam, poszukuje nowych monitorów z dobrą dynamika. Zależy mi aby były one 3 drożne. Pokój do nagłośnienia to ok 16m. Cena do 10.000zl. Z góry dziękuje za odpowiedź.
 8. Model mhc-v77dw Przepraszam ale przy zakładaniu pierwszego tematu coś mi się ścięło, i nie widziałem go.
 9. Starszy hip-hop (Doggystyle, The Chronic), Rock, coś pokroju Grace Jones, muzyka elektroniczna (Yello, Kraftwerk) od czasu do czasu coś innego. Nie lubię 2 drożnych monitorów, ponieważ na moje ucho gubią się one w np. w RageAgainstTheMachine. Moim zdaniem wszystko co poniżej lub powyżej 3 dróg to nie dopełnienie lub przesada, w końcu są trzy podstawowe tony. Salon mam słuchałem KEF R3, przez jakiś czas miałem te Polki. PolkAudio grają dla mnie lepiej ponieważ maja one oddzielne głośniki, a nie 2 w 1 Uni-q, co zapewnia lepsza separacje tonów. Polki były bez dwóch zdań mocniejsze w basie, lecz na wyższych głośnościach są dosyć krzykliwe.
 10. Bardziej niż na basie, zależy mi na mocnym uderzeniu. Jako, że nie lubię 2 drożnych głośników, to mam 2 monitory do kupna, KEF R3 albo PolkAudio Lsim 703.
 11. Dziękuję, to powinno pomóc, na wszelki wypadek zamontuje akumulator, żeby mieć przenośną wersję.
 12. Do normalnego słuchania obecne głośnik wystarczają, mają bardzo duży zapas mocy. Ale gdy przyjdą znajomi robi się dość głośno, co zagłusza głośniki. Najdziwniejsze jest to, że jak podgłaśniam będąc samemu w pokoju głośność wyraźnie wzrasta, lecz gdy jest kilka osób muszę wchodzić na skalę głośności, której prawie nigdy nie używam bo jest za głośno. Wzmacniacz ma analogowy potencjometr więc jest on dosyć czuły. Myślę, że kupno dobrych, wysoko-efektywnych kolumn rozwiązało by ten problem.
 13. Z tego co wiem, to starsze modele Triangli były bardzo przejaskrawione, co objawiało się bardzo wysokim i głośnym dla ucha dźwiękiem z małej tuby. Teraz jak słuchałem nowszych modeli ,to trochę utemperowali te tuby.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.