Jump to content

marianex

Użytkownicy
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. marianex

  Transformatory do audio

  Tak, to sprzężenie magnetyczne, wstawienie kawałka blachy stalowej między trafo a PCB wyraźnie ogranicza przydźwięk. Po weekendzie może będę miał kubek stalowy, przekonamy się czy to wystarczy.
 2. marianex

  Transformatory do audio

  Właśnie kilka dni temu odebrałem "kubek" z nierdzewki, to żadne ekranowanie. Przydźwięk jak był tak jest. Pytanie czy "kubek" z żelaza załatwi sprawę?
 3. Czyli masz pierwszy mniejszy i jest super, czy coś źle zrozumiałem?
 4. Skoro bardziej ufasz testom w prasie i p. Stryjeckiemu a nie własnym uszom... 😉 to trzeba poszukać kogoś kto ma czym zrobić pomiary i potrafi je interpretować.
 5. Z pierwszym większym nie giną Ci pozorne źródła dźwięku ze sceny? Nie masz wrażenia sztucznej przestrzenności i braku precyzji na scenie?
 6. Od zacisków do płytek na sekcję wysokich tonów możesz dać cienkie kable.
 7. Znaczenie ma, bo wygląda na źle narysowany schemat całej zwrotnicy. Nie sądzę aby tak była skonstruowana.
 8. Bas też jest narysowany z niewłaściwej strony filtra. Nie wiemy czy tak jest faktycznie, czy to tylko pomyłka przy rysowaniu.
 9. Na temat testu p. Stryjeckiego mam własną teorię 😉 a znacznej poprawy u Ciebie spodziewam się po zmianie na mundorfy właśnie i podejrzewam że z mniejszym kondensatorem jako pierwszy będzie lepiej.
 10. Nie ma fotki od strony ścieżek tej azjatyckiej i trudno powiedzieć gdzie ta cewka jest włączona. Wartości kondensatorów bym nie zmieniał, ta azjatycka pewnie ma innej wartości cewki. Co bym zrobił teraz na Twoim miejscu, wlutował kondensatory tak jak na foto radzio207, czyli pierwszy mniejszy i posłuchał.
 11. Nie w azjatyckiej masz pierwszy 8.2uF i za nim 12uF a u Stryjeckiego 8.2uF i za nim 4.7 uF.
 12. Ja już napisałem po czym wnioskuję, stwierdziłeś że dla Ciebie gra lepiej z kondensatorami jak w teście, ja tego nie słuchałem więc się nie wypowiadam więcej. Ale zwróć uwagę na to, jaka jest kolejność kondensatorów w tej azjatyckiej zwrotnicy. Najpierw mniejsza pojemność, potem większa i inaczej nie spotkałem skonstruowanej zwrotnicy. Ale też zaznaczam, że nie wszystko widziałem, więc mogę się mylić. Obejrzyj schematy zwrotnic różnych producentów, czy też konstrukcji DIY.
 13. W teście są "dwójki" które podobno grają gorzej od poprzednich i na tyle ile można z fotek wywnioskować to tam są właśnie zamienione kondensatory. Patrząc od gniazd wejściowych powinien być kondensator mniejszej pojemności a nie większej. Przynajmniej tak to jest w schematach i kolumnach które miałem okazję widzieć i mieć, choć wszystkiego na pewno nie widziałem 😉
 14. U Ciebie wygląda na to że jest prawidłowo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.