Jump to content

SlaveNoise

Użytkownicy
 • Posts

  47
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

1 Neutralny

Audiostereo

1

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

SlaveNoise's Achievements

 1. Jeszcze taka mała ciekawostka nie znalazłem kolumn, które poprawnie odtworzyłyby dźwięk w utworze "Kizo - Posejdon " (zdaję sobie sprawę,iż nie wszyscy słuchają tutaj takiego gatunku ) ale od 3:30 do końca utworu min plumka sobie bicik, który na większości kolumn brzmi jakby ktoś uderzał deską o ścianę, jedynie słuchawki poprawnie generują te dżwięki między innymi sennheiser hd 25 II oraz zwykłe iphonowskie gniotki o systemach w aucie to nie wspomnę bo tam jest klasa. Jakby ktoś zatapiał się z Państwa w takich dźwiękach i trafiłby na takie kolumny proszę o odzew w tym temacie, pozdrawiam!
 2. @konradwo Muszę przyznać , że po dwóch tygodniach ciągłego katowania po kilka godzin brzmienie zmieniło trochę swój charakter i myślę, że nie jest jeszcze to ich maksimum, ale w zależności od jakości nagrania Pylony potrafią nieźle przywalić i kurczę mają coś w sobie magicznego, ten krystaliczny dźwięk potrafi niesamowicie czarować i wciągać, co najważniejsze nie męczą przy bardzo długich odsłuchach, może komuś przyda się taka notka na przyszłość. Ostatecznie zdecydowałem się na przesiadkę w stronę Opticonów 8 MK2.
 3. Panowie jeszcze jedno pytanie, aby wydobyć soczystość z Diamondów 30 i zmiękczyć ich bas do czego to najlepiej podpiąć w granicach 5,5 tys? Ktoś z forumowiczów posiada te kolumny? Na obecnej elektronice czuć, że te Pylony brzmią za twardo i potrzeba im droższego wsparcia, pozdrawiam
 4. @audioburak To już trzeba mieć wiedzę w tym temacie, lutowanie nie jest mi obce, ale jakbym miał się z tym bawić to nie dla mnie, ciekawe jak finalnie te kolumny zabrzmiały. Obecnie stoją u mnie i testuje Pylony diamondy 30, które nabyłem za dość atrakcyjną kwotę, a melodika została oddana (jeśli ktoś będzie się zastanawiał nad tego typem kolumn to polecam je z całego serducha) co do Pylonów hmm jak ma razie są w fazie wygrzewania i ciężko mi się przestawić na inne brzmienie, ale na chwile obecna czuć zapas energii i dynamiki, trochę płasko i twardo na dole, lecz liczę, że to efekt nowych kolumn, jedynie troszeczkę wysokich mi brakuje tzn w bl40 były fajnie wyeksponowane, tutaj są lekko wycofane , wszystko jest takie wywarzone ?
 5. @metalowy A jakie modele posiadałeś, rozwiniesz kwestie różnic w stosunku brzmienia ? 7 już znam dobrze, więc będę miał punkt odniesienia.
 6. Ktoś miał okazję porównać oberona 7 do dali opticona 6? Oberona przetestowałem przez 3 dni i po pierwszym podpięciu byłem zafascynowany, lecz z każdą kolejną płytką ten czar pryskał już wiem, że to kolumny nie dla mnie, basik jest dość mocny, przyjemny, ale potrafi zabuczeć (możliwe, iż to kwestia ustawienia kolumn) na dłuższą metę Dali były dla mnie męczące to co działo się na średnicy i przy małych smaczkach typu szarpnięcie struny i przy dodatkach z tle wszystko było takie przymulone, przygaszone, ustawiłem sobie melodiki obok i pyk basik lżejszy ale za to cała góra , stereofonia o wiele lepsza, przyjemna , cieplutka, wyłapywałem jakieś niuanse w dali tego nie mogłem doświadczyć. Czy opticony grają podobnie do oberona czy jest to zupełnie inna szkoła za sprawą wstęgi? Niestety na chwilę obecną nie mam możliwości odsłuchu.
 7. Edit: Warto jeszcze dodać, iż oberony 7 na basie wygrywają z melodiką choć potrafią zabuczeć, lecz za to tło w bl40 jest przyjemniejsze i bardziej wyciągnięte do przodu. Mój wybór waha się między tymi oberami, a pylonami diamond 28, które miałem okazję jedynie słyszeć w słabej salce, jeśli zakupie te drugie to opisze wrażenia.
 8. @Tomas20 Potwierdzam Twoją opinie, miałem dzisiaj chwilę i wybrałem się do salonu denona w magnolii, salka elegancko wygłuszona z racji tego, iż mieli na stanie Dali Oberona 9, więc od razu poprosiłem o podłączenie .Panowie jaka ta kolumna jest potężna i ciężka jeśli chodzi o sam wygląd w porównaniu do jej braci, trochę taki potwór. Opticona od razu sobie darowałem bo to już model nie na moją kieszeń. Wkładam płytkę i boom kolumny zabrzmiały dla mnie idealnie, piękny basior jak i cała reszta , gdyby one nie były takie duże to od razu bym je wziął bez zastanowienia, zakochałem się w tym modelu, specjalnie poprosiłem o podłączenie do pieca z niskiej półki i wyższej i nie było tak tragicznie na budżetówce. Podpiąłem również dali 7 , które brzmiały fatalnie w salkach i nie mogłem uwierzyć, że w salonie denona tak fajnie to pulsuję, wypożyczyłem sobie do domu na testy ( najlepszym modelem dla mnie byłby pośrednik pomiędzy 7 a 9) Dali po kilkuminutowym odsłuchu gra o wiele lepiej od melodiki te dolne zejście jest lepsze takie przyjemne. Podsumowując - cała wyprawa po salonach poszła tak naprawdę na marne, ponieważ nie mogłem poprawnie ocenić żadnych kolumn, wszędzie brzmiały jak po kastracji, jeśli ktoś w przyszłości przeczyta ten wątek to pamiętajcie szukajcie miejsc, gdzie można wypożyczyć sprzęt do domu lub miejsc z dobrze wygłuszonymi salami. P.S, Skoro Dali zagrało tak fajnie to ciekawe, które kolumny w przedziałach do 8 tys mogłyby z nimi konkurować.
 9. @morawka Jeśli chodzi o Cerwin Vega to jakiś konkretny model?
 10. Mam wrażenie, że współczesne kolumny robione są pod jakieś kina domowe i tego typu rzeczy i tutaj sub dla miłośników mocnego basu jest wskazany ( no ten rel rozłożył mnie totalnie na odsłuchu), gdzieś nawet bodajże na tym forum przewinął mi się wątek użytkownika, który szukał kolumn do metalu z bardzo mocnym zejściem i miał dokładnie taką samą opinię jak ja, praktycznie nic mu nie pasowało i wszystko grało jakby nie miało jaj. Zostało mi jeszcze do obadania Dali Oberon 9 ewentualnie opticon (choć po 7 wątpię,że to coś fajnego zaprezentuje) magnat transpuls 1500, potężna kolumna , ale patrząc na tą firmę to raczej spodziewam się płaskiego uderzenia niż mięsistego i dalej szukam do wypożyczenia tych pylonów 28 badź 25 ale ciężka sprawa z nimi u mnie we Wrocławiu , jedynie u Q21 na stronce je znalazłem, ale dodzwonienie się tam graniczy z cudem ? Jeśli uda mi się coś nabyć bądź wypożyczyć opisze tutaj wrażenia.,może w przyszłości komuś pomogą.
 11. @konradwo Jestem wychowany na starym analogowym brzmieniu, gdzie archaiczne konstrukcje w mojej skromnej ocenie grały o klikanaście poziomów wyżej, niż te które są pchane współcześnie, można było poczuć głębie, po prostu sprzęt miał duszę już nie wspomnę nawet o wyglądzie tych nowych, nie trafiają w mój gust. Przed wyruszeniem na odsłuch, przewertowałem milion tematów i recenzji, nawet rozmawiałem z fachowcami i te kolumny, które zbierały takie super opinie, ochy i achy okazywały (się podkreślam dla mnie i nie tylko ) tandetą. W ogóle czytając recki , osoby opisujące dany model przeważnie skupiały się na gatunkach typu klasyka, jazz, rockowe brzmienie itp, a gdzie cała reszta elektroniki i wszelkich podgatunków funkowych, rapowych i odłamów dnb oraz protoplastów... Już pominę fakt basu w tych recenzjach jak nie mięsisty to głęboki, mocny itp no ja żadnego z nich nie słyszałem. Jeśli chodzi o Pylony to rzeczywiście jakoś to brzmienie mnie urzekło choć wyższy model brzmiał kompletnie inaczej dla mnie gorzej, bez dołu. Nie miałem styczności z 25, a ponoć to również inna kultura grania. Właśnie kombinuje skąd je tu wypożyczyć, jeszcze myślałem nad subem do melodiki choćby nawet z ich firmy z czystej ciekawości, ale to już chyba mija się z celem.
 12. Udało mi się zabrać moje melodiki na odsłuch,aby porównać z kolumnami do kwoty 7tys miedzy innymi dali oberon , klipsch , focale, monitor audio bronze , kefy, heco i inne, których nazw nie pamiętam i szczerze to się załamałem ( dodam, iż byłem w dwóch salonach przy okazji z dwiema osobami, różnej płci które również gustują w podobnym muzycznym brzmieniu w celu dywagacji) wszystkie kolumny brzmiały ,że tak kolokwialnie napisze z kichowato , nawet moje, które i tak dorównywały tym wyższym modelom. W tych salkach kolumnom brakowało niskich tonów, plumkało to żeby tylko plumkać, jedynie przy dużej głośności coś tam się pojawiało, ale kompletnie bez szału rozumiem,że do jakiegoś innego rodzaju muzyki może się to podobać słuchając komarów, ale nie do rapu. Z ciekawości podłączyliśmy do Dali suba REL T9i HGL i szczęka mi opadła, pięknie to pomrukiwało nawet przy cichutkim słuchaniu,lecz uważam, że podłączanie suba do stereo jest bez sensu, ale bez niego chyba nie da się uzyskać takiego pięknego muzycznego zejścia. Załamany już miałem wyjść do domu i przypadkowo podłączono mi pylony diamond 28 oraz diamond 30 i co ciekawe wersja 28 zabrzmiała dla mnie świetnie ta barwa mnie oczarowała co ciekawe model wyżej kompletnie mi się nie podobał, aby ostudzić zapał spakowałem melodiki i wróciłem - podłączyłem i dźwięk 100% lepszy niż w tych salach. Teraz się zastanawiam czy diamond 28 grały tak fajnie w mmiejszym pomieszczeniu, a jak wezmę do domu to będzie dramat , a cała paleta kolumn, które miały przeciętny bas zagra u mnie fenomenalni na 30m2. Jedyną opcją jest chyba wypożyczanie do domu, bez tego się nie obejdzie.
 13. Panowie mogę zwiększyć nieco swój budżet do 4,5 tys. i tak na pierwszy ogień chciałbym zasięgnąć opinii co do heco aurory 700 bądź 1000, a dali oberon 7 ? Przewertowałem trochę forum jednak nie znalazłem porównania tych kolumn do takiego gatunku w jakim się odnajduję. Które z tych modeli wypada lepiej w kwestii miękkiego, soczystego zejścia i jest mniej natarczywe na górze?
 14. Tak jak wspomniałem wyżej poprawny budżet to 4tys, zwykła pomyłka człowieka przy tworzeniu tematu.
 15. Właśnie miałem pytać czy jest opcja sprzedaży. Ogólnie wygląd nie ma dla mnie żadnego znaczenia kolumny mają przetwarzać soczysty dźwięk z płyt oraz cieszyć moje uszy, a nie oczy. Dziękuję za solidną wypowiedź, może znajdę kogoś we Wro kto miałby takie paczki abym przynajmniej przez chwilę mógł usłyszeć jak grają. Nie ukrywam, iż melodika to całkiem przyjemny dźwięk - wzmacniacz idzie na pewno na wymiankę , ale wszystko w swoim czasie. A jeszcze pytanko co do zachwalanych wszędzie heco mit czy prawda w swoim przedziale cenowym? Ktoś miał porównanie modelu 1000 lub nawet 700 do bl40?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.