Jump to content

kazik1

Użytkownicy
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie o sprzęcie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by kazik1

 1. Kurde podmieniłem głośniki na kolumnach, chwile grało normalnie. A po chwili przestał grać. Teraz już nic nie czaje. Jakby był spalony to by nie grał. Wiemy że nie jest to kwestia zwrotnice bo użyłem innej kolumny. To o co cho?
 2. Tak jak Sławek pisał- myślę że to wina wzmacniacza a raczej lamp które zaaplikowałem. Mam jakieś 6 szt 12at7 i 6szt 12ax7 , i sobie od paru dni je testuje , wszystko było ok, do momentu aż zaaplikowałem e81cc haltrona / brimar 6060 - lampa używana , przemierzona , sprawna. No i po odpaleniu wzmaka poczekałem aż się zagrzeje , po 20 min zgłośniłem i od razu usłyszałem że nie gra, jak powinno , pomyślałem że może kable , kanał albo co poprzepinałem i niesety ale kolumna. Na poprzednich lampach grał normalnie, czy to możliwe że ta lampa to spowodowała.?
 3. Hej mam problem z jedną kolumną (cheviot) przestała działać, tz słychać bardzo cicho i niewyraźnie ale tylko góre .kable, transporty sprawdzone - poprzepinane. Macie jakiś namiar na osobę ze Śląska która by ogarneła temat ?
 4. Dizękuję za podpowiedź poczytam o zamiennikach, ale faktycznie muszę się upewnić czy się nadają. Choć kolejna osoba pisze że gec a2900 to dobry kierunek .
 5. Siemka zabieram się to wymiany ecc81 i może nawet ecc83 wzmaczniacz to Verdier 220 control, aktualnie na 6ca7 treasure , ecc83 aktualnie to mullard - chyba z 1960 ale podesle fotki do weryfikacji , i 12at7ef to harmońix z dopiskiem 0306 chciałbym aby całość grała naturalnie, zrównoważone pasmo z maksymalnie dobrą stereofonią oraz przestrzennie . Lubię dużą ilość detali ale żeby nie męczyło Ze względu na kolumny tannoy cheviot muszą dobrze kontrolować bass. Może być lekko ocieplone co sugerujecie ? Dobre opinie i chyba dobry strzał byłby w geca2900 + marconi Ecc81 england . Ty
 6. Chciałbym napisać Tannoy Cheviot Legacy .... ale bym chyba tego nie był w stanie napisać...
 7. Docelowo chyba wszyscy w westminister royale. Mam pytanie jakich kabli używacie i jaką mają charakterystykę a głośnikowy b interconnect
 8. Skali ma Manleya Stingray, słyszałem, mi się bardzo podobało brzmienie, ale niech Sławek się wypowie.
 9. Sławek cały czas testuje. Chce zobaczyć czy podbije bas taka opcja , to chyba taki kompromis między podłogą a bassreflexem na powietrze. Raz siedzą na ziemi , raz na stoliczku z przodu raz a tyłu , jeszcze trochę i opiszę różnice. Oj tam nie drap sie, będą inne.
 10. No to ponad 40 dniach testowania, jeżdżenia, kombinowania ( z dobre 30 różnych zestawić kolumn/ wzmaków potestowanych, Zrobione z pare tyś km , ) coś już tam gra, a mnie cieszy:) Kolumny : -Tannoy Cheviot Hpd 315 -Kef iq5 Wzmacniacze : -J.C.Verdier 220 control na 6ca7 Z Treasure - - Audio Innovations Harmonie 500 - Analogowo: Dual 721 z Shure V 15 Typ III narazie na VN 35 Cyfrowo : - Dac Xiang Sheng 05b Streamer : - BlueSound Node 2i + Dysk Twardy Flack Optyczny - jakiś tam Kable Głośnikowe: - Cardas Quadlink 5c IC - szukam, narazie Neotech, może
 11. Temat już ogarnięty. Zagościła zacna lampa verdier 220 od Juliusa, na treasurach 6ca7 ogarnęła dół że ściągłem je z podstawek. Bas jest dynamiczny z kickiem, zwarty i zero podbicia. No ale to także zasługa kabli - jedynie cardas qudlink 5c przyczynił się do całości. Na innych było albo za dużo , albo pdobity, albo rozwlekły. Pokombinuję jeszcze z przejżystymi IC.
 12. A to już u Ciebie ? Udało się je wyrwać. Ja jestem po tygodniowym domowym odsluchu na 3 wzmakach lampowych , Jedym diy Tranzystorowym , do tego dodatkowych lampach mocy, paru kablach , paru interconnectach . Oh narobiło się możliwości tyle że głowa pękał.... soon zdam sprawozdanie , bo coś z tego już zostało .
 13. Co dał ten mode względem zwykłego zasilania? jest mocna poprawa? pozdrawiam
 14. Mam niezły problem z Node 2. Po podłączeniu poprzez ethernet mam bardzo mocne szumy/ brumy / zakłucenia. sprawa wygląda tak Mam w pokoju Tp LInka v600 - który po fazie jest podłączony na innym piętrze do routera, Sam acces point WIFI - nie szumi - jeżeli jest bardzo daleko od systemu, Sam Node 2 nie szumi jeżeli nie jest podłączony do ethernetu, Jeżeli jest podłączony ethernet do noda2 to sa bardzo mocne zakłucenia. Opadam z sił 3 dzień z tym walczę. Zauważyłem że dzieje się tak tylko wtedy jak miga dioda z tyłu na node2.
 15. Lepiej bym tego nie napisał. Dziękuję .
 16. Bardziej o kontrolę, i lekką dynamikę.
 17. Siema, mam maly problem . Kupiłem streamer Node2 jest podłączony kablem ethernet do routera. Słysze szmery, przy włączonym routerze. Wyłączam routera - nie ma . Co mogę z tym zrobić? Jak streamer jest 2m od wzmacniacza to szmery ustają ale, nie mam kabla tak dluguego do daca i z daca do wzmaka . docelowo chce mies streamera schowanego pod szafka a na szafce wzmak.
 18. Rozumiem, dopiero raczkuje w lampach,. Specyfikacja poniżej Specifications: Type: 2 way, single driver loudspeaker system Frequency Response: 40Hz to 20kHz Power Handling: 60W Crossover Frequency: 1000Hz Impedance: 8Ω Sensitivity: 89dB Full Range: 1 x 12" HPD 315A Grille: brown, sand or blue cloth Finish: walnut, ash, teak Dimensions: 846 x 446 x 260mm Weight: 30kg Year: 1976
 19. Hejka jak w temacie szukam wzmacniacza lampowego do 10k (używki też) który będzie mocno kontrolował bas, miał naturalną srednicę oraz górę , i mocno budował scenę i grał po ciepłej stronie . Owego pieca szukam do tannoy cheviot z hpd - problem jest taki że basu jest sporo, aż nadto. Propozycje jakie dostałem to - Sun Audio 2a3 - Leben 300f Oraz żebym poszukał czegoś z lampami kt 120 jakieś propozycje co do wzmacniaczy / doboru samych lamp ?
 20. Dzięki za info, jak chodzi o sun audio 2a3 , to chodzi typowo o te lampy? Czyli te lampy dobrze by się mogły zgrywać z hpd ? Czy po prostu ten model wzmacniacza całościowo?
 21. Siema:) od Paru dni jestem posiadaczem Cheviotów ( Skaliego - dziękuję Chopie) Odsłuchiwałem także LGM Juliusa ( także dziękuję) . Chciałem się rozeznać jakie Wy macie systemy, żeby mieć punkt odniesienia w kompletowaniu setupu. U Skaliego grały na Manley Stingray, i bardzo mi podobało się to symbioza ( SKali chyba więcej może o tym napisać niż ja) .Wezmę także Lebena 300F na odsłuch - został mi polecony. Będę także miał z 2-3 graty od znajomych . A co fajnego u Was tam siedzi? Pozdrawiam Kazik
 22. Hejka przymierzam się do Leben 300f, chciałbym je zgrać z Tannoy Cheviot, został mi polecony przez poprzedniego właściciela tannoyi (dzięki S.) Chciałem zapytać czy są podobnie grające wzmacniacze ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.