Jump to content

bomarek

Użytkownicy
 • Content Count

  793
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

42 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. bomarek

  PCM1704 DAC

  Trochę żona marudziła, że mam ciągle nieskończone te swoje zabawki a ja lubię przekładać zworki i obudowa DAC_a nie była zamknięta 🙂 W końcu mi też to się znudziło, trzeba wstawać zrobić te kilka kroków a tak to pilocik i możemy porównać brzmienie po przełączeniu parametrów DAC_a nie ruszając się z kanapy 🙂
 2. Wstępnie zarezerwowane dla Darodff, czekam na przelew.
 3. bomarek

  Klub 300B

  Przecież Ci napisałem, nie mam tego przełącznika i nie odłączam rezystora katodowego lampy 6S4S gd w podstawce jest lampa EL34. Nie ma on wpływu na pracę lampy EL34. Napięcie żarzenia lamp stabilizowane 6.3V. każda lampa mocy ma osobny stabilizator żarzenia, chyba wiesz dlaczego.
 4. bomarek

  Klub 300B

  Wiesz, sprawdź sobie wyprowadzenia elektrod lamp 6S4S i np. EL34 i potem się trochę zastanów czy możliwa jest praca wzmacniaczy po zamianie lamp. Ja mam tak już od lat i nie odłączam rezystora katodowego lampy 6S4S gdy we wzmacniaczu jest lampa EL34 i nic się z lampami nie dzieje, potrafię zmierzyć parametry lampy. Może mnie oswiecisz co się dzieje z lampą EL34 gdy w żarzeniu ma wpięty rezystor katodowy 6S4S. Lampa 6S4S pracuje w klasycznym układzie i ma prawidłowe napięcia natomiast po włożeniu np. EL34 wymieniam lampę prostowniczą i zyskuję wyższe napięcie anodowe o 20V i obliczam wartość rezystora katodowego, nie mówię , że lampa EL34 pracuje w optymalnej konfiguracji ale na pewno nie przekraczam jej dopuszczalnych parametrów.
 5. bomarek

  Klub 300B

  Dlaczego nie jak u mnie działa. http://www.trioda.com/tools/triode.html
 6. bomarek

  Najlepsze ECC82

  A czy ECC82 RFT zaliczają się do tych lepszych, czy jeszcze czekać ze sprzedażą 🙂
 7. bomarek

  Klub 300B

  Lampa 6S4S wymaga żarzenia prądem stałem, gdy grzałem zmiennym to nie mogłem pozbyć się brumu. Ta lampa jest fajna także pod tym względem, że ma napięcie żarzenia 6,3 V oraz cokół oktalowy. A co w taką podstawkę możemy włożyć: EL34, 6550, KT88 i to bez rozbierania wzmacniacza dobierając odpowiednie punkty pracy dla napięć wymaganych przez 6S4S. Jak to zrobić, popatrz i przeanalizuj układ wyprowadzeń elektrod tych lamp.
 8. Możliwa negocjacji ceny. Nowa cena 250zł plus koszty wysyłki.
 9. Dyskretna analogówka dla PCM1704 i AD1865 z projektu DAC-X, projekt kolegi Waldi_06. Ja dobudowałem zasilacz, pierwszy stopień stabilizacji zbudowany jest na układach LM317 i LM337, drugi stopień to zasilacz Spencer. Cena za zestaw to 300zł z przesyłką paczkomatem. Duże zdjęcia.
 10. Przeglądając zawartość pudełek znalazłem zestaw PVC msfalcona, sprzedaję to co na zdjęciach. Selektor na moim pcb ma 5 wejść, jedno na gnieździe, w zestawie dodatkowy zasilacz i oczywiście okablowanie z klawiaturą i odbiornikiem podczerwieni. Sprawdzałem i wszystko działa. Przekaźniki są na 5V dlatego jest dodatkowy zasilacz. Wyświetlacz LCD 2x20, może znajdę wyświetlacz FVD ale nie wiem czy już się go nie pozbyłem. Oczywiście nabywca otrzyma dokumentację pvc i wskazówki twórcy które skopiowałem z wątku. Wlutowane rezystory: -75r -150r -332r -681r -1500r -3010r -6190r -12100r Duże zdjęcia. Cena z wliczoną przesyłką paczkomatem i wyświetlaczem LCD to 350zł.
 11. bomarek

  Sprzedam/kupię

  Możesz podać cenę jeżeli jeszcze aktualne? I najważniejsze może podasz dane pomiarów tych lamp w warunkach katalogowych.
 12. bomarek

  PCM1704 DAC

  Mam teraz trochę wolnego czasu więc aby się nie nudzić i nie myśleć o problemach postanowiłem zmodyfikować mojego DAC_a. Potrzebny mi był w nim selektor wejść cyfrowych więc włożyłem do obudowy MSS ale ten układ miał wady, wieszał się pracował tylko do 96kHz. Cóż pomyślałem i wymieniłem procesor w tym sterowniku, zrobiłem pcb pasujący do podstawki oryginalnego procesora ale z procesorem i softem z DAC-X. Zadziałało, ale teraz pomyślałem, że można wykorzystać procesor DAC-X do sterowania SRC4192 i DF1706. Modyfikacja odbyła się bez inwazji w oryginalne pcb przerabianego DAC_a, wymontowałem przełączniki i zbędne rezystory. Problemem było podłączenie DF1706, musiałem go przestawić w tryb sterowania procesorem. Jak to zrobić, myślałem i wymyśliłem małe pcb pod układ DF1706, część nóżek układu przylutowałem do małego pcb a część do oryginalnego pcb z którego wyprowadziłem 5 przewodów do procesora. Teraz tylko kilka przewodów i wszystko działa jak w DAC-X Tutaj możecie zobaczyć duże zdjęcia.
 13. Działający analog do WM8740, forumowy projekt kolegi jar1. Tutaj są duże zdjęcia i dokumentacja. Sprzedam za 120zł , pokrywam koszty wysyłki paczkomatem.
 14. Tomanek, weźcie się ludzie opanujcie, wystarczy 7805 i macie super zasilacz po taniości . Wierzycie w Cuda to do Koscioła .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.