Jump to content

kris-001

Użytkownicy
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

3 Neutralny

Audiostereo

3

Bocznica

0

Karta premium

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Masz rację... wyregulowałem bias. Wystarczy znależć duży opornik w katodzie. Niemniej poszukuję schematu Mistral MT-34 , nie mogę "za chiny" znależć. Nigdzie. Widać tajemnicza konstrukcja. Pozostaje inżynieria wsteczna... ?
 2. Myślę, że dokładność pomiaru to jakieś 2% - musiałbym sprawdzić w instrukcji. Pewnie to bez znaczenia. Niemniej przy okazji zrobię taki synchroniczny pomiar... z ciekawości.
 3. Sugerujesz, że każdy miernik pokaże inną wartość ? Bo takie rozrzuty mają najtańsze multimetry ? Bo nie rozumiem...
 4. A czemu akurat 15 mV ? U mnie jest 90 mV - opornik katodowy 3 omy. Faktem jest, że te napięcia nie stoją niewzruszenie "jak drut". Napięcia te nieznacznie "pływają". Ale nieznacznie. Na jednej z lamp napięcie rośnie bardzo powoli od chwili włączenia. Nie wiem czym to jest spowodowane. Wszystkie lampy jednakowo nowe. Niemniej dochodzi do wartości które ma pozostała trójka.
 5. W zasadzie nie ma czym się chwalić... Niemniej... Wreszcie porządnie wyregulowałem BIAS. Zmiana biasu na jednej lampie "ciągnie" zmiany na pozostałych. Doszedłem do tego, że należy mierzyć spadek napięcia na opornikach katodowych - ale wszystkich jednocześnie. Wiem... nic nowego. Wklejam poniżej "kombajn" własnej konstrukcji do pomiaru biasu. Niczego nie trzeba przytrzymywać, zmieniać punkty pomiaru - ręce wolne, można swobodnie kręcić potencjometrami...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.