Jump to content

zephyr

Użytkownicy
 • Content Count

  752
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

28 Neutralny

Audiostereo

27

Bocznica

1

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Decyzja podjęta - uniwersalnie: rdzeń RZC Raa=8k quasi sym dla 4 i 8 ohm
 2. No i jak oceniasz granie z Lebena?
 3. W końcu jakie wziąłeś? Piotr na początku zaproponował mi symetryczne, ale pod warunkiem, że będzie to trafo pod konkretną impedancję. Jeżeli miało by być z odczepami na 4 i 8 omów to musi być wersja quasi-sym. No i mam zagwozdkę 😉
 4. Jestem na etapie zamawiania transformatorów głośnikowych do klona. I stąd pytanie. Moje odgrody zmierzone na sztywno omomierzem mają 3,5 ohma. Uciągnie to Leben? Czy lepiej zamówić u Piotra symetryka dla 4 ohm, czy quasi symetryka z odczepami dla 4 i 8 ohm?
 5. Sytuacja opanowana. Wzorowałem się na zdjęciu z aukcji gdzie w złym miejscu zamontowany był czujnik wstrząsu. Bo schematu nie dostałem. Po wlutowaniu w prawidłowym miejscu wszystko gra. I powiem tylko tyle - za takie pieniądze to jest PETARDA!!!
 6. Zakupiłem Quicko T12-952 i wszystko było by pięknie gdyby wybudzała się po zdjęciu kolby z podstawki. Niestety nie robi tego. Założyłem wyłącznik rtęciowy. Odkładam na podstawkę grotem na dół. Nawet po potrząśnięciu kolbą stacja nie wybudza się. Miał ktoś podobny przypadek?
 7. zephyr

  Wzmacniacz 'Ugoda'

  Uspokoiły się (wygładziły) wysokie rejestry. Sybilanty przestały być natarczywe. Nawet kiepsko zrealizowane płyty dają się posłuchać bez krwotoku z uszu.
 8. zephyr

  Wzmacniacz 'Ugoda'

  Ja mam najtańsze M-Cap'y. Zmieniłem właśnie z czerwonych Jantzen'ów bo darły japę na wysokich 😉
 9. zephyr

  Wzmacniacz 'Ugoda'

  Sugerował bym zmienić te czerwone Superior'y na białe Mundorfy M-Cap. Drogie nie są a góra powinna się uspokoić.
 10. Podeśle ktoś manuala? Po długim czasie podłączyłem dziś X-a i nie pamiętam procedury zmiany płytek z przetwornikami.
 11. Sorry, ale nie zamierzam się ich pozbywać.
 12. Taka moja drobna sugestia: może lepiej było by narysować drobny schemat "DLA OPORNYCH" jak powinno wyglądać prawidłowe podłączenie tego modułu zgodnie ze sztuką. Nawet posiadając dostęp do datasheet (dodatkowo w języku obcym) nie elektronik raczej nie połączy go prawidłowo. Jak wiadomo jeden rysunek potrafi zastąpić tysiąc słów. Wydaje mi się, że tak będzie z korzyścią dla każdej ze stron - zarówno organizatora zakupu (któremu oczywiście jestem wdzięczny), jak i użytkowników końcowych
 13. Żarówki i żelazo zamówione. Z droższych rzeczy została obudowa.
 14. Czy jako sterujące można użyć w tym projekcie 12AU7A? Mam bardzo dobre RCA clear top, które zostawiłem sobie po sprzedaży wzmacniacza słuchawkowego i chciałbym je w miarę możliwości wykorzystać bo to bardzo dobre lampki są 😁
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.