Jump to content

zephyr

Użytkownicy
 • Posts

  541
 • oraz w archiwum

  256
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

34 Neutralny

Audiostereo

33

Bocznica

1

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

zephyr's Achievements

 1. Napisane jest w aukcji Com_S czyli transformatory głośnikowe są od Piotra. Mam w swoim wzmacniaczu transformatory głośnikowe jego produkcji i złego słowa nie powiem.
 2. Co myślicie o tego typu selektorach źródeł - potencjometrach: [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content] Może macie jakieś inne swoje typy, które można by zastosować w lampowcu?
 3. Konrad coś dalej się dzieje? Ja właśnie osłuchuję swojego klona Lebena na 12ax7 i el84 pp. A u znajomego słuchałem ostatnio Haiku na 6550 i jestem zaintrygowany bo twój wzmacniacz oparty jest na schemacie podesłanym przez Jurka? Jak wyszło? Wrzuć jakieś fotki tego co już zrobione jeśli możesz.
 4. zephyr

  Sprzedam/kupię

  Kupię 2 szt. 5751 do klona Lebena. Mam w tej chwili 12AX7 Sovteka, ale chciałem spróbować czegoś innego. Ewentualnie jakieś propozycje?
 5. Wielkie dzięki Janusz za pomoc i cierpliwe odpowiadanie na moje pytania. Jak widzisz małymi kroczkami, ostrożnie i wszystko zakończyło się pomyślnie. No już prawie 😁. Teraz pozostało najgorsze - wystruganie ładnej obudowy, godnej tak zacnie grającego wzmacniacza. To była trafnie podjęta decyzja. Słuchanie muzyki z lampy to na prawdę duża przyjemność.
 6. Płytki kupiłem w tym wątku. Wykonanie super. Pomimo tego że zmontowane jest to wszystko na desce i panuje lekki bajzel w oprzewodowaniu mam tylko leciutki przydźwięk słyszalny po przyłożeniu ucha do głośnika Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 7. Dziś zagrał mój klonik Leben'a. Na razie na desce. I stała się rzecz zadziwiająca. Jest to moja pierwsza styczność z lampowym wzmacniaczem. 12W pozamiatało odgrodami a szczęka opadła mi na podłogę 🙂
 8. Przepraszam, że "śmiecę", ale sądziłem, że forum jest po to żeby umieszczać tu swoje wątpliwości i sposoby ich rozwiązania dla innych użytkowników, którzy w przyszłości wrócą być może do tematu i będą mieć już łatwiej. Ale widocznie się mylę.
 9. Janusz czy można prosić o fotki poglądowe jak to wszystko przewodami pospinałeś? Właśnie dziś skończyłem lutować płytki. W przyszłym tygodniu planuję odpalać japońsko-polską konstrukcję 😉, a jako że jest to moja pierwsza styczność z lampą nie chciał bym jakiegoś babola na wstępie popełnić. Z tego co się już zorientowałem to grzanie do lamp wejściowych należy sobie przewodami bezpośrednio w płytkę wlutować bo złączka jest tylko do grzania lamp mocy? I wątpliwość moją budzi punkt opisany jako SP. Napisałeś w opisie, że należy podłączyć go do dodatniego bieguna głośnika. Czy głośnik nie powinien być podłączony przez transformator głośnikowy?
 10. A jaki prąd płynie u Ciebie na rezystorze R3 pod obciążeniem?
 11. Zamawiałem dokładnie taki jak Twój. Napisane jest na nim "main 240V". U mnie jest falownik od fotowoltaiki w domu. Jak jest załączony to mam 245V w gniazdkach. Bez włączonego falownika 242V. Przy 242V mam 121V na wtórnym.
 12. No właśnie mało jest miejsca na płytce zasilacza. 20W rezystor nie wejdzie. Ledwo 10W udało się zmieścić piętrowo. Myślałem o tym żeby zakupić potencjometry 10W i wyregulować te napięcia a potem zmierzyć i wstawić odpowiednie rezystory. Dobry to pomysł czy raczej nie iść w tą stronę? No i jakie wartości tych potencjometrów? W tej chwili mam rezystory 20R, 1k5 i 5k1. Myślałem o potencjometrach 220R, 5k i 10k.
 13. Zasilacz cześć anodowa uruchomiona - napięcia bez obciążenia - 331, 321 i 304V Mam w gniazdku 245V. Na wtórnym mam 121V. Już w tej chwili obniżać czy dopiero po podłączeniu obciążenia? Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 14. Jaki potencjometr zastosowaliście w klonie Leben'a? Taki jak na schemacie 100k logarytmiczny? Mam zamiar zakupić drabinkę 21 krokową od auden. To dobry pomysł czy polecacie jakieś inne rozwiązanie?
 15. Decyzja podjęta - uniwersalnie: rdzeń RZC Raa=8k quasi sym dla 4 i 8 ohm
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.