Jump to content

cruse

Użytkownicy
 • Content Count

  149
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

7 Neutralny

Audiostereo

7

Bocznica

0

Metody kontaktu

 • GG
  3709936

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  audio w zimę; Laser Pico Sport w lato...
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Miałem na myśli i jedno i drugie .. Z tym systemem pomiarowym jest tak, że on pokazuje to co i tak slychać - dzieki czemu korekty są szybsze.
 2. Wojtek - może Ty chcesz sprawdzić jakie masz przesunięcie fazowe w punkcie podzialu suba ?
 3. Metodyka jest klasyczna: 1. Do istniejacego systemu wpinam się kablem RCA. 2. Aktualnie wykorzystuje dwa programy: 1) analizy spektrum/faza w czasie rzeczywistym (RTA) szumu różowego a potem probematycznej częstotliwości - do poszukiwań optymalnego miejsca dla kolumn. 2) pomiaru (poziom/faza) przebiegiem sinusoidalnym 20Hz - 20 kHz - do optymalizacji relacji wzajemnych kolumn. Cały proces instalacji i wstępnej analizy sytuacji zajmuje mi do 30 minut.
 4. Szanowni Państwo 🙂 Informuję, iż stałem się szczęśliwym posiadaczem porządnego systemu pomiarowego zagadnień z obszaru akustyki. Sprzęt służy mi do precyzyjnej analizy i szukania właściwego ustawienia kolumn (opóźnienia, zbieżność fazowa i częstotliwościowa) w danym pomieszczeniu. System składa się z kalibrowanego mikrofonu pomiarowego DBX na statywie, karty E-MU i laptopa DELL ze specjalistycznym oprogramowaniem. Chętnie pomogę w prawidłowym ustawieniu kolumn w Waszych pomieszczeniach. Pozdrawiam, Adam.
 5. @blackromek jeśli będziesz szukał swojego dźwięku zmianą kolumn (a nie wzmacniacza jak sugerowałem) - daj znać jak będziesz sprzedawał te 100 v.5 dzięki !
 6. Miałem na myśli to, że producent kwalifikuje swój wzmacniacz do współpracy z kolumnami o wyższym przebiegu impedancji stosując zastrzeżenie "6 - 8 ohm" przy terminalach głośnikowych. Wszystkie Paradigm'y serii Studio mają co prawda łatwy jej przebieg - ale jego minimum zahacza w rejony sporo poniżej 4 ohm - co sugeruje użycie odporniejszego, dedykowanego do pracy z kolumnami 4 ohm wzmacniacza. Te niedopasowanie przekładnia się na ogólną słabszą jakość dźwięku z której zdasz sobie sprawy podczepiając lepszy wzmacniacz np. HEGEL
 7. @blackromek jeśli chcesz poprawić jakość dźwięku - to w pierwszej kolejności wymień wzmacniacz na taki który sprosta wymaganiom 100 v.5 - bo to świetne kolumny i będziesz nimi jeszcze bardzo zaskoczony.. Cav nie jest dobrym partnerem dla nich ponieważ wygląda na słabo współpracujący z niską impedancją - skoro producent zabezpieczył się uwagą o obsłudze "tylko" 6 - 8 ohm kolumn...
 8. @jwaldek skoro słuchasz takiego typu muzyki i masz takie oczekiwania co do basu - to widział bym raczej dorzucenie dwóch subwoofer'ów do Twojego mini klubu - oczywiście od Paradigm'a - jako uzupełnienie świetnych przecież 60 v. 5 - bo te kolumny mają gigantyczną obciążalność cieplną głośnika wysokotonowego - w przeciwieństwie do plastikowych wysokotonówek w Prestige i Founder
 9. Cześć ! W temacie porównania Studio 60 v.5 (których notabene stałem się szczęśliwym posiadaczem kilka dni temu - dlatego 20.v5 mam do sprzedaży) a Prestige 95F - to chciałem zauważyć, że porównujemy układ 3 głośników 14 cm z układem 3 głośników 20 cm i do tego w wielkiej obudowie. Przyrost "ilości" basu będzie porażający. wg mnie 60 v.5 maja rewelacyjna jakość basu - która wymaga bezpiecznego do jego poprawnej ekspozycji pomieszczenia. żeby 95F rozwinęły w tej materii skrzydła musiałbyś je odpalić w małej sali gimnastycznej. @jwaldek jeśli piszesz o takiej zmianie kolumn -
 10. @kerikawon - skąd nawiązanie akurat do serii Studio ? które cechy nowego Founder'a Ci nasuwają takie skojarzenia ? PS. a Studio nie został zastąpiony w linii przez serie Prestige ?
 11. Już jest ! Nowa seria naszego ulubionego producenta - Founder: [Hidden Content] I jak Wasze pierwsze wrażenie po za poznaniu się z opisem "nowych" technologii ?
 12. pytanie do autora: na jakich z obecnie produkowanych i dostępnych głośników wspomniany Rammstein ma szanse właściwe zagrać ?
 13. To rozwiązanie z wsunięciem głośnika wysokotonowego w głąb i zastosowanie "wave guide'a" od razu skojarzyło mi się z konstrukcjami Amphion - których zresztą ostatnio miałem okazje słuchać u siebie (model Neon+) ale to zupełnie inne granie jak moje Studio v5 Jestem super ciekawy w którą stronę wizji dźwięku idzie teraz Paradigm z tymi wszystkimi zmianami ?
 14. 1) czy wiadomo z czego będą wykonane membrany głośników stożkowych ? Aluminium (jak w Prestige) - czy PP (jak w Premier) ? 2) czy Paradigm wycofuje się z konstrukcji 2,5 drożnych ? dzięki !
 15. @stench - dziękuje za sugestię - ale Fresco to ma być próba większych kolumn w moim pomieszczeniu - dlatego wolałbym kupić coś z "drugiej ręki"
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.