Jump to content

twonk

Użytkownicy+
 • Content Count

  2787
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

twonk last won the day on June 11 2016

twonk had the most liked content!

Community Reputation

2439 Audioholik^2

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeszcze nie spotkałem monitorów studyjnych, na których słuchanie muzyki sprawiłoby mi frajdę (fakt, że za wiele tego nie było). Przecież te urządzenia służą przede wszystkim do pracy. Chętnie zaprosiłbym Cię z nimi do klubu, nawet nie w celu porównań, tylko żeby sobie nawzajem pokazać, co dla kogo jest ważne/najważniejsze w odbiorze muzyki.
 2. Wzajemnie. Jak będziesz w W-wie, to wpadaj. 🙂
 3. Podałem Ci dwie płyty. Na Savallu dzwonki i wokale pojawiają się niemal w każdym utworze. To samo ze skrzypcami i trójkątem u Accardo. Nie przegapisz. 🙂
 4. Ale że co? Po prostu wyłapałem jakąś "nieczystość" w niektórych dźwiękach. Może jakieś dodatkowe harmoniczne, może dłuższe (albo tylko ciut inne) wybrzmienia niż zwykle? Trudno orzec. Coś mnie drażniło. Trzeba by posłuchać więcej, a przede wszystkim wygrzać ten wzmacniacz. P.S. Tych płyt słuchałem przynajmniej na kilkudziesięciu różnych zestawieniach, więc raczej mi się nie zdawało :-)
 5. Sorry, byłem w trasie. Z płyt, które znam na pamięć "rozedrganie" zauważyłem m.in. na Llibre Vermell Savalla (żeńskie wokale i dzwonki) oraz na Diabolus in Musica Accardo (skrzypce i trójkąt). Oprócz tego był także jazz i rock, ale że tych płyt za dobrze nie znam, więc może któryś z kolegów się wypowie...
 6. Trzy tygodnie temu słuchaliśmy monobloków Circle Labs Audio M200. Wczoraj była okazja rzucić uchem na zintegrowaną wersję tego wzmacniacza, czyli A200. Wykonanie znowu bajeczne - hartowane szkło na froncie, pięknie czernione aluminium, mosiężne wstawki. Zaprojektowane z dużym wdziękiem. Wewnątrz układ hybrydowy - lampy w przedwzmacniaczu, tranzystory na wyjściu. Regulacja wzmocnienia przy pomocy drabinki Khozmo. Bardzo porządne terminale i gniazda, no i futurystyczny pilot. Co do dźwięku, to muszę poczynić pewne zastrzeżenie. Mianowicie, przyjechała do nas kompletna "świeżynka" z zerowym przebiegiem. Dlatego chciałbym go posłuchać jeszcze raz, po wygrzaniu. Myślę, że reszta klubowiczów też. Poprzednio, przy monoblokach, równowaga tonalna była przesunięta w dół. Wczoraj jakby wahadło wychyliło się w drugą stronę. Dźwięk był po jasnej stronie mocy. Basu mi nie brakowało, był czytelny, sama góra też była obecna (więcej "powietrza" niż przy monoblokach), ale miałem wrażenie, że wszystko zdominowała wyższa średnica. Pewnie dlatego brzmienie było takie trochę "rozedrgane", chwilami wręcz krzykliwe. Generalnie, zamiast chcieć grać głośniej, częściej miałem ochotę przyciszać. Szkoda, bo i scena była obszerna, i dynamika całkiem zacna. Ucierpiała nieco barwa dźwięku, która w ciemniejszych monoblokach była naprawdę bardzo fajna. Kładę to na karb niewygrzania tego konkretnego egzemplarza (no i ew. naszego klubowego zestawienia klocków). Oprócz "cyrkla" posłuchaliśmy też przez dłuższą chwilę "malinki" autorstwa Jar1. Przyzwoite granie, dynamiczne, z bardzo dobrym basem. Brakowało mi ciut finezji (wybrzmień, powietrza) - w tej kwestii Jarka zintegrowany odtwarzacz plików wypada, póki co, wyraźnie lepiej.
 7. >olq Przecież nie chodzi o to, żeby oświetlić pomieszczenie i dawać sobie gołą żarówką po oczach, tylko żeby przypominało to żarzenie lampy elektronowej. Przy podłączeniu szeregowym jest fajny nastrój, a nie przesłuchanie. 😉 P.S. Zwykłe gwinty E27.
 8. Dlaczego? Jeśli przyjmiemy (zgodnie z najnowszymi trendami) , że tzw. naukowy ogląd rzeczywistości to tylko jedna z wielu równorzednych form narracji, to wszystko jest możliwe. Ja na przykład identyfikuję się płciowo jako - nomen omen - trans(oceaniczny) tankowiec. 🙂
 9. Większe zdjęcie, bo z telefonu wkleiłem miniaturkę.
 10. Te na szafie? To zwykłe lampki oświetleniowe, które sobie kiedyś zrobiłem. Klosz z Ikei + 2 oprawki + 2 żarówki "Edisona" połączone szeregowo + dwukrotnie zagięty kawałek aluminiowej blachy perforowanej. 😉
 11. twonk

  Polityka

  Nic mi się nie udzieliło. Tak samo byłbym zniesmaczony, gdyby ktoś powiedział, że katolicy / Kościół katolicki to nie są ludzie, tylko ideologia.
 12. twonk

  Polityka

  >Jacchusia "Odczłowieczanie" jakiegoś zjawiska, czy całych grup społecznych i zastępowanie ich propagandowym skrótem czy hasłem niesie ze sobą niepokojące implikacje, znane przecież z historii.
 13. twonk

  Polityka

  Czyli przez analogię zgadzasz się, że LGBT to ludzie, którym przyświeca jakiś wspólny cel - w przeciwieństwie do tego, co powiedział poseł Żalek.
 14. twonk

  Polityka

  A gdyby powiedzieć, że katolicy (albo KK) to nie ludzie, tylko ideologia?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.