Jump to content

toptwenty

Użytkownik Premium
 • Posts

  27334
 • oraz w archiwum

  5380
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  124

toptwenty last won the day on June 12

toptwenty had the most liked content!

Reputation Całkowita

25217 Dwudziestotysięcznik

Audiostereo

2387

Bocznica

22830

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

25501 profile views

toptwenty's Achievements

 1. Białym szumem 20-20kHz czy 1 kHz?
 2. Na czas wygrzewania można podłączyć głośniki odpowiednio w przeciwfazie, żeby w domu było mniej szumu, zwłaszcza przy różowym, kiedy basy aż huczą.
 3. Standardowe wygrzewanie zwrotnicy szumem ciągłym przy mocy ok. 5W -> 2 doby przy obciążeniu ok. 8R (7,5...8,5R). Każda zmiana jakiegokolwiek opornika (np. 1R na 1,5R) na nowy - konieczne wygrzewanie od początku. Wrażenia bezpośrednio po wstawieniu = fałszywe oceny. Konieczny jest tryb wygrzewania - j.w., stąd wygrzewanie szumem jest najbardziej praktyczne z uwagi na czas. 3 dni muzyki = ok. 10-20% wygrzania. Maksymalna moc przy wygrzewaniu szumem ok. 5W (2-3Vrms wskazane miernikiem na obciążonym wyjściu wzmacniacza). Dla trybu ciągłego wygrzewania 48h to jest duża moc (sic!). Jeśli nie chcesz uszkodzić ani wzmacniacza ani zwrotnicy, nie próbuj większych mocy. Szum biały czy różowy to nie jest ani muzyka ani sinus. To nie są żarty... ! 😁
 4. Kondensator musi być w układzie! Jeśli to jest zwrotnica, wystarczy kilka watów. Jeśli na wejściu lub wyjściu preampa itd, ok. -3 dB maks. sygnału. Do tego są specjalne 100nF kanciaste MKPX. [Hidden Content]
 5. W torze sygnału czy w zasilaniu?
 6. Obyś w ten sposób nie zepsuł kondensatora. Musi być silny biały szum - całe pasmo od 20 Hz do 20 kHz. Dopisek - przyjmuję do wiadomości tekst z Amazona. Osobiście będę nadal wygrzewał kondesatory białym szumem - zwłaszcza nie Auricapy XO. Akurat wygrzewam sobie Kasei 22uF/100V - dzięki eMCZe za podpowiedź. 🙂
 7. Uważaj, żeby nie przesterować płyty, lepiej mieć za cicho niż za głośno. Sprawdź jeszcze raz tę radę z pojedynczą częstotliwością. Tak można formować/wygrzewać kondensator dla zasilacza, a nie dla sygnału.
 8. Wygrzewanie białym szumem - 3dB przez jeden dzień zastępuje wielomiesięczne wygrzewanie muzyką. Na stronie Auricapa nie znalazłem nic o wygrzewaniu jedną częstotliwością napięciem zmiennym 40V.
 9. Jedną częstotliwością o napięciu 40V? Jaką - 50Hz? Spróbuj białego szumu przez dwie nocy - 3dB - to jest bardzo energetyczne dla kondensatora. Źródło takiego szumu można znaleźć w necie albo między stacjami w tunerze.
 10. Może trzeba było dać tu biały lub różowy szum?
 11. Biały szum na - 3dB nie wystarczy?
 12. Każdy utwór na albumie (zwłaszcza na składance) bywa nagrany inaczej. Proponuję zapisywać w kajecie, przy których lampach należy słuchać konkretnego utworu. To samo dotyczy wkładek gramofonowych, kabli, interkonektów i pozostałych elementów w torze dźwięku (oporniki!), nie mówiąc już o ścianach i dywanach w pokoju odsłuchowym. Optymalizacja... 😁
 13. W teorii - im lepszy (droższy) tym gładszy. Spróbuj wsadzić jakiś poliestrowy/mylarowy (MKT, MKS) albo tańszy MKP (Bennic, Manta).
 14. Powinien wystarczyć. Znajdź taki z maksymalnym napięciem stałym nie 500 tylko 1000V. Może Ci się przydać przy mierzeniu napięcia anodowego (B+).
 15. Dobrze, że ma wskaźniki. Kiedy nie wiesz, czy gra, wystarczy spojrzeć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.