Jump to content

dyzman69

Użytkownicy
 • Content Count

  2576
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

dyzman69 last won the day on July 2 2015

dyzman69 had the most liked content!

Community Reputation

391 Bardzo dobry

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na zapowiedziane super kable głośnikowe czekam już chyba z pół roku. Albo i więcej. I chyba się nie doczekam. Z zapowiedzi wynikało że będzie to kabelek jakiego do tej pory Wile nie miało. Na zapowiedziach widać się skończyło. Zastanawiam się nad zakupem nowego kompletu lamp do pre. Nie żebym musiał je zmienić. Chcę mieć poprostu jeden komplet zapasowy pod ręką. No i nie sprawdzałem jakie różnice od różnych producentów występują. Jakie Ecc83 polecacie najbardziej?
 2. I szczęść Boże! Ciesz się człowieku i nie truj dupy innym. Pozwól też cieszyć się tym co mają, nawet jeśli ich hajend Twojemu buty może czyścić. Zakumales już czy jeszcze nie? Czy może chcesz podzielić się wrażeniami i swoją opinią na temat kondycjonerow DB-Elektro? Słucham z wielką atencją ... A tak na marginesie to słyszałem przynajmniej część tego Twojego hajendu. I już mi wystarczy 😉
 3. Ale też inny charakter. 400 jako Integra broni się doskonale. Wiadomo że dzielone systemy, zwłaszcza tej klasy, powinny pokazać przewagę. Mowa jednak o zupełnie innym budżecie. Dolicz dodatkowe okablowanie na odpowiednim, adekwatny poziomie i robi się z tego dużo dużo więcej niż to co trzeba zapłacić za 400 która potencjał ma naprawdę spory. Oj nie czepiaj się szczegółów. Taki żarcik rzecz jasna ale fakt faktem, że tego rodzaju brzmienie tak mi się jakoś kojarzy.
 4. Ty Iro naprawdę musisz mieć kłopoty z nawet prostym rozumowaniem. Tak, rok temu było HAJ a dziś jest jeszcze lepiej. Nie wiesz czym jest progres? Masz z czymś problem? Poza sobą rzecz jasna 😉 Uważasz, że jeśli ktoś chwali urządzenie, jakiekolwiek, to mowa jest o absolucie? Długa droga jeszcze przed Tobą, wielu rzeczy musisz się jeszcze nauczyć, wiele poznać. Nikt jednak nie mówił że będzie łatwo 😉 Na granie na najwyższym poziomie składa się tak wiele rzeczy, w tym takich o których jak widać nie masz bladego pojęcia, że czeka Cię droga przez mękę. Może rzeczywiście lepiej być ignorantem w wielu sprawach i negowac różne rzeczy? Zwłaszcza jak jest się zielonym w te klocki 😉 Pamiętaj, że lepsze jest wrogiem dobrego. DB5 jest tego doskonałym przykładem.
 5. Kupowanie w ciemno to zawsze ryzyko. Zwłaszcza takiego urządzenia, które budzi tak wiele sprzecznych opinii i kontrowersji. Ja występuje tu jako wieloletni użytkownik tej konstrukcji. Większość psioczacych na nią to ludzie którzy zetkneli się z 400 na chwilę, często w przypadkowych(czytaj NIE DOBRANYCH SYSTEMACH POD TĄ KONSTRUKCJE) systemach. A że jest to urządzenie przejrzyste, dokładne i neutralne, łatwo o błędy, trudniej o dobór synergiczny. Ja kupiłem ten wzmak w ciemno, mając świadomość jego charakteru i mając ściśle sprecyzowane oczekiwania. Wzmacniacz ten od początku grał u mnie bardzo dobrze ale w ciągu 6 lat konfiguracja została pod niego zoptymalizowana i w ostatnich latach użytkowania grało to razem imponująco. Nie brakowało niczego, nawet osobom na codzień przyzwyczajony do dźwięku pełnego, ciepłego opartego na dobrych, rzetelnych barwach. To pokazuje że potencjał 400 jest bardzo duży. W żadnym wypadku nie gra sucho i ostro.
 6. Taki słaby? Jest dokładnie odwrotnie. Zbuduj system w oparciu o 400 a będziesz go słuchał latami. Nie chcę mi się już odpisywać na stek bzdur pisanych na temat tego urządzenia. A jeśli chodzi o Vincenta to 400 lepsza jest od niego o 2 klasy. Jeśli chcesz zbudować obiektywny, naturalnie brzmiący system wysokiej klasy nie wydając fortuny, kup 400 i poświęć trochę czasu na dobranie do niego odpowiedniej reszty. Im będzie lepsza tym lepiej bo 400 może być najtańszym elementem systemu. Jeśli szukasz przesadnie wybarwionego dźwięku, z miękkim obszernym basem i stonowaną górą, to nie tedy droga. Droga dla emerytów jest gdzie indziej.
 7. Kondycjoner DB5 przeszedł firmową modyfikacje. Przetestowałem taka wersję i potwierdzam, że progres jest wyraźny i liniowy. Od pierwszych sekund zwracamy uwagę na poprawę motoryki basu i aspektów dynamicznych. Potem zauważamy, że progres obejmuje całe pasmo i lepszy jest każdy aspekt. Słychać że przekaz jest jeszcze bardziej czysty, wyraźny i jednorodny a zarazem spokojniejszy i gładki. Przekłada się to na lepsze różnicowanie wybrzmien, oddanie barw i ogólne poczucie wyrafinowania brzmienia. Jeszcze lepsza jest otwartość dźwięku, przestrzennosc i gradacja planów. Urządzenie nadal produkowane jest w niezmienionej szacie z zachowaniem solidności wykonania. Projekt plastyczny był chyba na tyle udany że nie było potrzeby zmian. Modyfikacja dotyczy więc tylko układów wew. urządzenia. Parametry obciazeniowe każdego z gniazd się nie zmieniły.
 8. Okablowanie zyzio to nie bzdety. Zwrotki też. Przykladasz wagę do standow, co mnie wcale nie dziwi ale z drugiej strony olewasz okablowanie i inne bzdety. I tu jestem szczerze zdziwiony 🙂 Radziłbym trochę więcej pokory i szacunku dla tych co jednak to złoto i rod na wtyku sieciowym słyszą. Ok, uważasz, że są ważniejsze rzeczy i trudno z tym polemizować, wszak priorytety każdy sobie sam wyznacza.
 9. Jeśli ktoś ma zrobiona linie dla systemu audio to z pewnością różnice usłyszy. Prosty, szybki zabieg i niewielka kwota.
 10. Jeszcze jakiś czas temu Witkowski upieral się bardzo przy stanowisku by nie robić kolejnych sieciowych. Ja jednak uparlem się bardziej hehe i kilka razy z rzędu usilnie namawialem go do podjęcia choć próby stworzenia jeszcze lepszego sieciowego. Całe szczęście dał się przekonać.
 11. Kabel o którym napisałem to nie Moc 5.1 Pro. Różnice między wersja 5.1 i 5.1 Pro, zarówno w budowie jak i wpływie na brzmienie nie są jakieś zasadnicze. Tu mowa o przewodzie, który dotrzyma kroku klasie serii TON. Albo inaczej, zdecydowanie za rysuje swoją przewagę nad dotychczasowymi sieciowkami Wile.
 12. Ja jak do tej pory nie miałem z nimi żadnego problemu a słucham bardzo dużo i głośno. Jeśli ktoś nie używa podwójnego okablowania to radzę wyeliminować jedna parę zacisków i pozbyć się zworek. Kolumny też świetnie odpowiadają na upgread zwrotnicy która jest zbudowana z taniutkich części. Przetworniki maja ogromny potencjał, trzeba tylko go wydobyć. Zaskakujące dla mnie jest to jak tak udany projekt potrafią ograniczyć księgowi.
 13. Sprzedam wyłącznik sieciowy - bezpiecznik Gigawatt G-020A. Stan praktycznie fabryczny. Jeden montaż i jeden demontaż. Cena nowego 320 zł. Sprzedam za 150 zł.
 14. Mam do sprzedania wyłącznik instalacyjny - bezpiecznik Gigawatt G-020A. Stan praktycznie fabryczny. Raz zamontowany w skrzynce. Cena nowego 320 zł. Sprzedam za 150.
 15. Używam S6v3 od-jeśli pamięć mnie nie myli-6 - 7 lat. Słucham naprawdę bardzo dużo i mam warunki by słuchać też głośno, więc często system rozpędza się do naprawdę powaznych już poziomów. Nigdy nie miałem najmniejszych problemów z czymkolwiek w tych kolumnach. Przetworniki po tylu latach pracy są jak nowe. Życzę innym producentom tej jakości. A z ekologią w Kanadzie bym nie przesadzal. Też tak myślałem. Do momentu gdy na Planete obejrzałem dokument dotyczący właśnie tego kraju i ekologii.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.