Jump to content

dyzman69

Użytkownicy
 • Content Count

  2564
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

dyzman69 last won the day on July 2 2015

dyzman69 had the most liked content!

Community Reputation

387 Bardzo dobry

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. dyzman69

  Klub Gigawatta

  Sprzedam wyłącznik sieciowy - bezpiecznik Gigawatt G-020A. Stan praktycznie fabryczny. Jeden montaż i jeden demontaż. Cena nowego 320 zł. Sprzedam za 150 zł.
 2. Mam do sprzedania wyłącznik instalacyjny - bezpiecznik Gigawatt G-020A. Stan praktycznie fabryczny. Raz zamontowany w skrzynce. Cena nowego 320 zł. Sprzedam za 150.
 3. Używam S6v3 od-jeśli pamięć mnie nie myli-6 - 7 lat. Słucham naprawdę bardzo dużo i mam warunki by słuchać też głośno, więc często system rozpędza się do naprawdę powaznych już poziomów. Nigdy nie miałem najmniejszych problemów z czymkolwiek w tych kolumnach. Przetworniki po tylu latach pracy są jak nowe. Życzę innym producentom tej jakości. A z ekologią w Kanadzie bym nie przesadzal. Też tak myślałem. Do momentu gdy na Planete obejrzałem dokument dotyczący właśnie tego kraju i ekologii.
 4. Nazywa się Moc V TON. Bliższych dokładnych informacji odnośnie budowy jeszcze nie znam. Wiem tylko, że jest naturalnym rozwinięciem dotychczasowej konstrukcji Moc 5.1. Zmieniono ułożenie przewodników i ich przekroje. Również ekrany maja zmienioną konstrukcje. Z poprzednika ma jakieś 60%. Reszta to zmiany i nowe pomysły. Nie dostałem też informacji odnośnie użytych do konfekcji wtykow ale kabelek powstał na konkretne zamówienie więc wtyki widoczne na fotkach mogą być inne od tego co otrzymamy w standardzie. Odcinek 1,5 m kosztuje w detalu 3500 zł. Myślę, że za jakiś czas pokusze się o porównanie go z moimi MOC 5.0 które poddałem własnemu tuningowi.
 5. Stało się! A jednak udało mi się przekonać Sylwestra Witkowskiego i dziś doszła mnie oficjalna informacja o powstaniu sieciowego przewodu do szczytowej serii TON. Tym samym seria ta staje się kompletna.
 6. Kolega Iro jak zwykle szuka na siłę dziury w całym więc nie należy się nim przejmować i traktować poważnie. A wracając do tematu, jeśli chodzi o IC to swoją przygodę z Wile zacząłem właśnie od xlr w wersji, którą kupiłeś, czyli 5.0, który zastąpił uwielbianego przeze mnie Albedo Versus. Nie pamiętam już jak długo grał u mnie ale po jakimś czasie zastąpił go Xlr Wile 5.1 i ten kabel gościł w moim systemie przez ładnych parę lat aż do momentu gdy na światło dzienne wyszedł TON, który zaskoczył mnie tak ogromnym dalszym progresem w jakości brzmienia. Spodziewałem się raczej różnic na poziomie jakie dawała zmiana wersji 5.0 na 5.1 czy 5.1 Pro. To samo stało się z głośnikowym. I właśnie dlatego tak bardzo brakuje mi w tej serii sieciowki. Gdyby udało się poczynić progres względem aktualnego modelu 5.1 na poziomie tego co dają IC i głośnikowy, powstałby kabelek śmiało konkurujacy z bardzo drogimi już sieciowkami renomowanych firm. Mam nadzieję, że uda mi się przekonać Pana Witkowskiego do przynajmniej podjęcia próby skonstruowana go.
 7. Fajnie. Nic dziwnego, że Ci się wpasowal. Też mam Levinsona 390s i połączenie kabli Wile z tak neutralnym źródłem, zrównoważonym, dobitnie pokazuje Liniowość tych przewodów. Jest tak jak piszesz, po ich wpieciu słyszysz nadal te same proporcje, liniowosc i neutralność systemu. I tak samo jest gdy siegniesz po nowsze 5.1 i 5.1 Pro oraz wyższą serię Ton. Co prawda Ton w pierwszym kontakcie sprawia wrażenie trochę bardziej powsciagliwego w dawkowanie zakresu niskotonowego a więc i trochę odmiennej charakterystyki w sensie liniowosci, ale to wynik zdecydowanie większej precyzji i kontroli. TON to przeskok względem 5.1 o 2 klasy (to moja prywatna opinia). Jest jeszcze bardziej bezwzględny i przezroczysty. Jeszcze dosadniej pokaże niedociągnięcia sprzętów konfiguracyjne. W dobrze dobranych systemach high end, zważywszy na cenę, sprawuje się wybitnie.
 8. Rzeczywiście, zbiór odsluchanych kabelkow imponujący! A dlaczego xlr 5.0 a nie nowszy albo TON? I masz rację, nie ma ocen obiektywnych. Każda rodzi się przez pryzmat naszych oczekiwań, wyobrażeń i doświadczeń na polu tematyki audio oraz posiadanego systemu i urządzeń. Jak już pisałem wcześniej, kabelki Wile nie są do korekcji niedociągnięć systemu. Jeśli urządzenie czy system czegoś nie potrafi, kabelek Wile tego nie wyczaruje. Tak samo w przypadku sytuacji gdy czegoś w systemie będzie zbyt dużo. I tak jest w przypadku basu o którym wspomniał kolega Tedi.
 9. Pisałem jakiś parę miesięcy temu, że powstaje prototyp kabla glosnikowego, który ma być (takie jest założenie a co z tego wyjdzie, zobaczymy) lepszy od serii TON . Niebawem będę miał okazje go chyba u siebie sprawdzić. Nic mi jeszcze na temat jego budowy nie wiadomo. Dostałem tylko info, że będą ta 4 oddzielne przewody na kolumnę czyli razem 8 😱 Jeśli dowiem się czegoś więcej, zaraz napiszę. Usilnie staram się też namówić Sylwestra Witkowskiego do zaprojektowania i budowy nowej sieciowki do serii TON. Takiego przewodu w tej serii brakuje i naturalną koleją rzeczy powinno być powstanie takiego kabla. Jest światełko w tunelu. Trzymam kciuki za ten projekt. Sieciowe Moc 5.1 oferują już naprawdę wysoki poziom więc skonstruowanie lepszego przewodu w rozsądnej ciągle cenie byłoby świetną informacja dla wszystkich, którzy obecnie bazują na sieciowych Moc.
 10. Fazery też polecam wypróbować bo w zależności od charakterystyki systemu mogą wnieść coś na plus lub nie. Do serii TON w systemach neutralnych brzmieniowo pasują bardzo dobrze robiąc to co napisał Miroslaw. Kolego Tedi, jak najbardziej ze zrozumieniem tyle, że kwestia średnicy przewodów mało mnie interesuje. Odnoszę się jedynie do Twojego opisu wpływu tych kabli na brzmienie z którym kompletnie się nie zgadzam. Już pisałem, że te kabelki nie służą do korekcji brzmienia systemu. Gdybym posiadał BAT-a to też szukalbym kabli które zakres niskotonowy pokazują wstrzemiezliwie 😉 Pozdrawiam
 11. Z całym szacunkiem Kolego ale czytając Twoja opinie na temat przewodów Wile mam nieodparte wrażenie, że miałeś każdy inny kabel tylko nie Wile 😊 To, że kabelki muszą się w strzelić to oczywiste jak to, że w strzelic musi się każdy inny element tej układanki. Co do kabli Wile to Twoja opinia mało ma wspólnego z rzeczywistością, gdyż przewody te posiadają charakterystykę liniową i jeśli podlaczysz je w systemie który również może pochwalić się takową, to po pierwsze, nie usłyszysz żadnego zamulenia, po drugie, ilość basu będzie wyważona i odpowiednia (stąd mowa o liniowosci), po trzecie, jeśli usłyszysz zamulenia i przebasowienie to będzie to charakterystyka konfiguracji systemowej która sam zlozyles 😉. Przewody Wile, już z tańszej serii 5.0 nie służą do korekcji niedociągnięć konfiguracji czy charakterystyki samych urządzeń. Seria TON jest w tej kwestii jeszcze bardziej obiektywna i przede wszystkim bardziej wyrafinowana. Na Twoim miejscu nie zachłystywalbym się tak opowieściami o kosmicznych technologiach "ciągnięcia druta" podawanymi przez niektórych producentow. Sama technologia wytwarzania materiału, jego czystość czy przekroje nie gwarantują żadnego sukcesu na tym polu. Często kończy się co najwyżej na przyzwoitym poziomie w danym zakresie cenowym i tyle. Ja nigdzie nie twierdzę, że stare Transparenty kosztujace wówczas np 20 parę tys grają lepiej niż dzisiejsze. Nie sprawdzałem. Ale może dziś tak "grający" kabelek wyceniony jest na znacznie więcej? Nie wiem, nie sprawdzałem. Mam za to dostęp na codzień do całego setu przewodów Albedo Metamorphosis. To tak A propos nowoczesnej metalurgii i obróbki w technice produkcji kabli audio. Tak więc jeśli chodzi o porównania Wile to stary się nie tylko z drogimi konstrukcjami sprzed dekady. Sieciowy Furutech, który leży u mnie bezużyteczny o którym wspominałem to też konstrukcja współczesna a nie żaden dziadek. Posiadając jeszcze serię 5.0 przetestowałem Xlr z wieloma aktualnymi modelami renomowanych firm. Tak więc nie pisz mi rzeczy, które z rzeczywistością maja niewiele wspólnego. A jeśli chodzi o sam zakres niskotonowy i zrownowazenie, które w tym przypadku tak napietnowales, seria TON to referencja. Życzę każdemu kabelkowi z okolic 20 tys by oferował tak wybitną kontrolę i szybkość tego zakresu w połączeniu z jego różnicowaniem, wypełnieniem i odczuwalną fizyczne masą. Problemem nie są tu kable Kolego a charakter tego co generują urządzenia. Jak to mawiają "z g...... bata nie ukrecisz" Będziesz w okolicy Szprotawy w lubuskim, zapraszam na odsluch systemu w całości opartym o okablowanie Wile.
 12. U mnie jak dotąd nic nie wyparlo kabli Wile. Sięgnij po serię Ton. Wypozycz i posłuchaj. Są fantastyczne! Zastanawiam się nad wypruciem ze ściany przewodu Gigawatta, dedykowanego od skrzynki systemowi audio. Muszę pogadać z Witkowskim jaki byłby koszt przygotowania 12 m odcinka kabelka z jego materiałów bo czuje, że gra warta jest świeczki. A swoją drogą mam do oddania bezpiecznik do skrzynki jaki ma w ofercie Gigawatta. 50% ceny
 13. Poza tym nikt tu nie pisze, że Wile są najlepsze na świecie i, że będą pasować idealnie w każdym systemie. Gratuluję, że znalazłeś lepszego Furutecha w tej samej cenie co Wile bo u mnie sieciowy Furutech za "dyche" od ponad roku leży bezrobotny bo Wile Moc 5 jest po prostu lepszy. Furutech, mimo że wypasiony, bo na ich najlepszych karbonowych wtykach NCF nie potrafi nic lepiej niż Wile na wtyczkach po kilkadziesiąt zł. Zamówiłem już jednak wypasione wtyczki do ponownej konfekcji i niebawem przewaga Wile będzie prawdopodobnie jeszcze większa. 😉
 14. Jeśli ktoś potrzebuje drutów do korekcji systemu to oczywiście jest jak piszesz. Jeśli jednak charakterystyka kabelkow Wile pasuje idealnie, to by znaleźć coś lepszego trzeba sięgać naprawdę wysoko. I nie ma co się spierać bo zawsze powinno być tak, że każdy powinien starać się wszystko w systemie dobrać jak najbardziej precyzyjnie. I nie chodzi tu o patrzenie w niebo. Zwyczajnie, trzeba przyznać, że kabelki Wile "grają" bardzo dobrze a ich stosunek jakości do ceny jest wyjątkowy. Dotyczy to zarówno serii tańszej jak i ostatnich dokonań Witkowskiego, serii TON. Zwłaszcza ta ostatnia wyznacza poziom dla konkurentów bardzo wysoko. Miałem u siebie do porównania dwa wysokie modele Transparenta i MITa, wielokrotnie droższe od odpowiedników Wile i nie dość że wstydu nie było, to śmiało mogę napisać iż seria Ton wcale nie jest gorsza. No ale zawsze można napisać, że Transparent i Mit, zwyczajnie mi nie pasowały 😉
 15. Uśmiałem się. Znajomy nie jest tajemniczy 🙂 Zwyczajnie nie korzysta z forów, nie udziela się nigdzie. Poważny facet jest z niego. Poprosił mnie o wystawienie pre w jego imieniu. Co w tym tajemniczego i dziwnego? To samo zrobił z FPB która znalazła szybko właściciela. Zapytaj go czy jest zadowolony z zakupu, jak transakcja wyglądała a nie snuj jakiś wyssanych z palca teorii spiskowych. A wracając do tematu to nie kabel jest przedmiotem transakcji tylko pre. Kabel dołączony jest gratis i jak komuś się nie podoba, nie musi go brać. I jeszcze jedno. Nie bronię dobrego imienia tylko wyjaśniam sytuację bo nie lubię jakiś bezpodstawnych insynuacji. A co do moich klocków to od dawna te informacje są na forum udostępnione, włącznie z foto całego pomieszczenia i nie po to by się chwalić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.