Jump to content

StachMuszel

Użytkownicy
 • Content Count

  65
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

10 Neutralny

Audiostereo

10

Bocznica

0

Karta premium

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam! Panowie, zabrałem się za naprawę cd playera mini wieży Technicsa, mojej córki. Problem jest taki, że odtwarzacz źle odtwarza płyty CD na początkowych utworach (przeskakuje, zacina się, trzeszczy). Ale nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że po 30 minutach "wygrzewania" (nawet bez słuchania muzyki) odtwarzacz czyta wszystko OK. Pracuje tam napęd Philipsa CDM-12.1 (VAN1201). Podejrzewam wyschnięte elektrolity, sprzęt ma około 20 lat. Ale mogę się mylić, dlatego pytam mądrzejszych. Napęd przekonserwowany, wyczyszczony, nasmarowany. Bardzo proszę o wskazówki, dziękuję.
 2. Kiedyś cd miały kołki aretujące do transportu. Dlaczego nie stosuje się tego rozwiązania dzisiaj?
 3. Pilot został wymieniony na inny egzemplarz, też zamiennik i jest już OK.
 4. Jeśli stwierdzisz na 100%, że to kopułka, to niestety trzeba wymienić głośnik, a najlepiej oba na identyczne. Nie baw się w półśrodki.
 5. Zamień midlwoofery między kolumnami. Nasz słuch jest najbardziej czuły na średnio-wysokie zakresy.
 6. Po znalezieniu przyczyny nie omieszkaj opisać jej tutaj, dla potomnych. Bardzo interesujące są takie przypadki. Profilaktycznie zapytam, czy wykluczyłeś tor audio, poprzez np. zamianę kolumn miejscami?
 7. Myślę, że takie różnice w wartościach L vs R nie mają tutaj znaczenia. Bardziej bym stawiał na różnice w charakterystykach głośników lub toru audio.
 8. W Philips/Marantz z tamtych lat również.
 9. Panowie, kupiłem wspomniany wyżej zamiennik i jak zwykle z pilotami mam problem. Pilot działa bez zarzutu, ale z drobną uwagą, trzeba dany klawisz nacisnąć dwukrotnie. Patrzyłem przez aparat w telefonie, dioda IR świeci za każdym razem, ale cd reaguje dopiero na drugie wciśnięcie. Uszkodzenie cd wykluczam, bo z innym pilotem (od Primare CD21) jest OK. Co za czort, uszkodzony pilot?
 10. Adamie, to wytłumacz mnie, starszemu człowiekowi, dlaczego TDA1541 imho gra lepiej w NOS? Pomiary pomiarami, ale słuchu nie oszukasz. Porównywałem Sony CDP-950 bez modyfikacji (z filtrem Sony) i na prawdę moim zdaniem konfiguracja philipsowska NOS gra lepiej, lepsze barwy i dynamika.
 11. Panowie, trywialne pytanie. Czy pilot od Marantza CD-63 będzie pracował ze starszym CD-50? Może macie jakieś doświadczenia. Wdzięczny będę za pomoc.
 12. Autor wątku coś sobie napisał i poszedł, nie raczy odpisać na nasze zapytania i sugestie.
 13. A jaki to odtwarzacz? Ja mam podobnie w Denonie DCD-1460. Wszystko czyste, także chyba odbiornik IR. Mnie osobiście bardzo to nie przeszkadza, bo pilota używam tylko do otwierania i zamykania tacki i play/stop. I tak trzeba podejść wtedy do urządzenia.
 14. Ale to jest urządzenie jednostkowe, rzadkie w naszych warunkach, w dodatku w takim stanie, z laserem najlepszym z możliwych. Trochę Ci zazdroszczę ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.