Jump to content

Nadir

Użytkownicy
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

0 Neutralny

Audiostereo

0

Bocznica

0

Karta premium

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pełna zgoda. Dlatego konieczne są kompromisy. Oznacza to jednak, że przy określonym i ograniczonym budżecie można zrobić to z efektywnością 60%, lub 80%, a to różnica spora i warta zachodu. Wcale nie wykluczone, że z Heglem można się zbliżyć do akceptowalnego poziomu. Dlatego jest sens pisać o mocnych i słabych stronach wzmacniaczy, czy w ogóle elektroniki Hegla. Ja jestem jeszcze przed odsłuchami (salony mają kłopot ze skompletowaniem tego co potrzebuję do tego celu - wszyscy narzekają, że nie ma tego co zamawiają), dlatego nie wypowiadam się, a tylko "rozczytuje" wrażenia innych na razi
 2. Nie do końca zgadzam się, że neutralne brzmienie jest utopią. Zacznę od końca - muzyk klasyczny, a dokładniej pianista, wybiera przed koncertem, lub nagraniem płyty instrument w sposób bardzo świadomy i przemyślany. Będzie to jeden z następujących: Steinway, Yamaha, Bösendorfer, lub Shigeru Kawai. Będzie to też ściśle określony model danej marki (np. model D w przypadku pierwszego). Każdy z tych instrumentów wymieniony przeze mnie brzmi inaczej, czasami zupełnie inaczej. Na dobrym systemie odsłuchowym słychać to od pierwszych taktów. Rozumiem, że wymaga to pewnej znajomości i osłucha
 3. Tak z ciekawości chciałem zapytać na jakiej muzyce (próbkach dźwięku) dokonujesz porównań. Interesują mnie tylko instrumenty akustyczne, które dają się jakoś porównywać w skali w miarę obiektywnej, bo jestem przed pielgrzymką po salonach, aby wykonać odsłuchów i porównań. Daj jakiś przykłady, ale takie gdzie sprawa staje się jasna w max pierwszych 3 minutach utworu (wiadomo, że ograniczony czas odsłuchu w takiej sesji). Mam wprawdzie swój wybór, ale dobrze zapytać też kogoś bardziej doświadczonego.
 4. Dziękuję za opinie. Powiedz jeszcze jak wyszukiwać firmy, które stale obsługuj całą Norwegię. Służbowo współpracuję z jedną, czasami im zlecam prywatnie, ale oni nie zawsze są najtańsi, i nie jeżdżą po całej Norwegii.
 5. Dzięki za szybką odpowiedź. Bywałem czasem w Norwegii i mogę wysłać samochód jakiegoś przewoźnika z Polski po odbiór, ale przy odległościach zbyt odległych kilometrówka jest zbyt wysoka. Na południu nie mam problemów, ale wyżej już tak. Miałem również doświadczenie z Norwegami i ich uczciwością, ale to się ponoć trochę zaczęło zmieniać po napływie emigrantów i tutaj boję się wpadki.
 6. Przeczytałem kilkadziesiąt stron do tyłu i zorientowałem się, że co najmniej kilku kolegów mieszka w Norwegii. Stąd też moje pytanie o renomę portalu [Hidden Content]. Czy uchodzi on za w miarę bezpieczny, jakie są opinie w samej Norwegii. Chociaż może to być mniej miarodajne, ponieważ we własnym kraju trochę inaczej traktuje się klienta, który może on wybrać odbiór osobisty, co w moim wypadku jest raczej niemożliwe teraz. A przy okazji jakie firmy spedycyjne z Norwegii możecie polecić do przesyłki ubezpieczonej dla przedmiotu o wadze 20-30 kg.?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.