Jump to content

artekk

Użytkownicy
 • Content Count

  505
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

20219 profile views
 1. Od pierwszego Twojego wpisu czułem, że słoma z butów wyjdzie prędzej czy później. Szkoda strzępić klawiaturę, bywaj.
 2. Ty chyba czegoś od początku nie rozumiesz. Nie mam problemów z HDMI, a z procesorem DSP, który znajduje się na płytce z gniazdami HDMI. Nie działa żadne wejście audio, ani HDMI, ani optyk, ani coax, analog żaden i tuner też nie. Brak ikonek głośników na wyświetlaczu. Zero dźwięku. Video po HDMI własnie działa, bo obraz z innych źródeł czyli NC+, bluray po HDMI idzie do TV. Poza tym ampli Thule AV-120S o którym pisałem, to klocek, który kosztował 4000 euro. Ma robić tylko to, co trzeba, czyli grać jak najlepiej. I o to mi chodzi, wodotryski nie są mi potrzebne. Daruj już sobie te Yamahy.
 3. Mam możliwość wzięcia od kolegi, który rezygnuje z kina wzmacniacz Thule AV-120S. Pewny, sprawdzony egzemplarz, tylko pilot wariuje. Mam Logitecha, więc może da radę to ogarnąć. Raczej nie ma nad czym się zastanawiać.
 4. Dzięki za info. I to jest chyba dobry kierunek. Dla mnie 😉 Z podobnej ligi miałem dawno temu Primare SPA20, ale ten potwór wydawał mi się trochę na wyrost do zestawu głośników typu sub-sat.
 5. Dźwięku nie ma w ogóle, nie tylko po HDMI. Przelutowanie płyty pomaga na jakiś czas, potem znów to samo. Myślałem o czymś nowym, ale czytam, że po zakończeniu gwarancji, te ampli też lubią sobie zdechnąć. Masakra, jaki shit teraz jest produkowany. Akurat siedzię trochę w technice analogowej i 30-40 letnie grajki po konserwacji i kalibracji śmigają jak złoto. A tu strach kupić jakiś amplituner, żeby kolejny raz nie wywalić kasy w błoto.
 6. Właśnie padła mi 2 razy reanimowana Yamaha, za każdym razem to samo - płytka DSP/HDMI. Jestem już zmęczony. Amplitunera używam rzadko, czasami żeby obejrzeć jakiś film w TV (dekoder nc+), na Netfilxie lub z pliku (sygnał z TV po optyku lub HDMI). Czasami do muzyki z radia internetowego lub Tidala, Spotify, po optyku przez Chromecast. Głośniki to system sub-sat Triangle Galaxy 5.1. Do stereo osobny system, Spendory, lampa, dac etc. Wiem, że temperatura zabija nowsze amplitunery, BGA etc. słyszałem też teorie spiskowe o zaprogramowanym starzeniu produktu. U mnie amplituner stoi w wolnej prz
 7. artekk

  Daphile

  [Hidden Content] , następnie w okienku "ISO-file download link" wkleić link do wersji beta dla swojej maszyny, skopiowany stąd : [Hidden Content] Wszystkie ustawienia zostają, nie trzeba niczego konfigurować ponownie, przynajmniej u mnie tak zadziałało. Zagrało od razu jak powinno.
 8. artekk

  Daphile

  Przez Google Chromecast do DAC, strumieniowane z apki Tidala z fona idzie HIFI i MASTER normalnie.
 9. artekk

  Daphile

  Mam dokładnie takie same objawy. Jakby Tidal blokował wszystko w FLAC. Z dysku FLACi idą bez problemu.
 10. Kto miał u siebie lampy z bieżącej produkcji i NOS'y, a nawet pewne pomierzone używki z dawnych lat, wie w czym rzecz. Zajechałem przy typowym użytkowaniu w ok. 2 lata z małym haczykiem kwadrę 6CA7 Black Treasure, które kosztowały 800zł, dziś prawie 1300zł. Za radą bardziej lampowo doświadczonego kolegi nabyłem 3 pary pomierzonych i sparowanych EL34 RFT za 500zł. Dziś już raczej trudno byłoby nabyć RFT w tej cenie. Lampy grały ok. 3 lat, aż pewnego dnia jedna lampa pięknie rozbłysła, co zostało poprzedzone brumem w prawym kanale. Do uszkodzenia wzmacniacza i kolumn na szczęście nie
 11. artekk

  Topping d50s

  Wzmacniacz to lampa na EL34, a kolumny Spendory SP2/3, więc.....
 12. artekk

  Topping d50s

  Mnie Topping D50s nie przekonał. Analityczność, selektywność, kontrola basu okazała się lepsza niż w stareńkiej Micromedze MyDac. Na niektórych nagraniach w tle pojawiły się niesłyszalne do tej pory dźwięki. Niestety wszystko to podane w jakiś odhumanizowany, odbarwiony sposób. Wysokie i średnie monotonne, nijakie. Wpływ filtrów, zasilania na brzmienie był doskonale słyszalny, niemniej nie udało mi się uzyskać satysfakcjonujących efektów zmieniając ustawienia. Stara Micromega, choć gra zauważalnie wolniej i tempo nagrań wyraźnie siada (Topping gra jak na sterydach), generuje d
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.