Jump to content

LoneRaver

Nowi Użytkownicy
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zostawiam dla potomnych bo nie ma o nich żadnego tematu. Kupiłem Signature 7 mk II, super wygląd, fajna opcja z wypełnieniem dołu (mega ciężkie). Tak na szybko - brzmienie dość pełne, sporo dołu, nisko schodzący bas. Wysokie dość czyste aczkolwiek spodziewałem się nieco delikatniejszej góry (pokombinuje ze źródłem, może to coś da). Chyba średnica jest najsłabszym punktem ale to w porównaniu do kolumn b&w. Ciekawe kolumny, chociaż trochę brakuje mi w nich pewnego charakteru jak np w B&W CDM 7SE.
 2. A to też coś mnie się o uszy obiło ale generalnie nie chciałbym przy samej kopułce grzebać bo wszystko jest w stanie idealnym, no i w razie co przy sprzedaży problem. Hmm no chyba że jest to zupełnie proste i SKUTECZNE!:P A sam miałem na myśli wymiane kondensatorów w zwrotnicy na 'lepsze'(=recapping). Preference 6 to mi się tylko śni, mam 704.
 3. Czy ma ktoś doświadczenie z robieniem recapów w przypadku tweetera Nautiliusa w B&W albo jakiegokolwiek tytana i podpowie czy jest sens bawić się w recapy sekcji wysokotonowego by nieco ocieplić jego brzmienie i zniwelować metaliczność? Czy to zupełnie mija się z celem? Generalnie fajne kolumny ale ta góra nie pozwala w pełni oddać się słuchaniu.
 4. 20 stron o tym co i jak po kolei i że przedłużenie kabli i zwrotka na zewnątrz i wymieniać i osłuchiwać a tu i tak wszystko hurtem poszło:D
 5. Czytaj ze zrozumieniem, napisałem, że ludzie się tak wypowiadali w wątku poniżej, polecam :). Ja nigdy nie słyszałem i pytam się czy ktokolwiek miał styczność z wielkim bratem.
 6. W ogóle nie miałem z nimi styczności, przeczytałem tu, na forum. Dobrze słyszeć pozytywną opinię, z czym porównywałeś 3jki? I jaki mark?
 7. Czy ktoś z forumowiczów słuchał ww. kolumn? Mają przyzwoite przetworniki ScanSpeaka ale opinii, nie wspominając o recenzjach - jak na lekarstwo. Wiem że Signature 3 był dla wielu takim średniakiem, sporo gorszym od Proac a 100. Jak jest z większym bratem?
 8. Okej, myślałem że była między nimi mniejsza różnica. Tak czy inaczej chodzi mi o to że nie jest tak jak niektórym się wydaje że 450tki to jakieś budżetowe killery audiofilskich kolumn do x-tys. Na pewno grają lepiej od większości w swoim przedziale, ale wydaje mi się że nie jest ciężko znaleźć kolumny nieco droższe które zagrają lepiej. Co do B&W prawda. Pobawiłem się trochę kablami i gatunkami muzycznymi i teraz jak włączyłem drugi kanał z Dali to aż się za uszy złapałem. No grają inaczej;).
 9. Ah no widzisz, nie znam zupełnie nowszej ofery Dali. Ale wydaje mi się, że B&W nie było wiele droższe od 450 gdy były w ofercie. Może ktoś mnie z błędu wyprowadzi? No i można je używane kupić do 2k.
 10. A ja z kolei byłbym ostrożny z tymi porównaniami. Tak się składa, że właśnie słucham Dali 450 i B&W CDM 7SE obok siebie i mimo że dźwiękowo więcej je dzieli niż łączy to dla mnie Dali wcale nie jest 'o klase wyżej', bardziej neutralne -pewnie tak. Ba, sama, nieco ciemniejsza sygnatura dźwięku w B&W bardziej mi odpowiada od tej z Dali. Prawda jest taka że wszyscy mamy jakieś preferencje dźwiękowe, założe się że większości wcale nie podoba się neutralność i analityczność.
 11. Ja będę miał w przyszłym tygodniu zestaw z Monacor DT-254, dam znać.
 12. Oo to takie kondy jak ja chce. 630V? Masz jakieś zdjęcia jak zmieściłeś tego skur***la w torze woofera? No i powiedz jakie zmiany z każdym z nich zaobserwowałeś. Jaki głośnik dałeś, że nie musiałeś wywalać rezystorów? Czy bez zmian?
 13. Widać na zdj że Cross Cap i rezystor są tej samej wartości. Pozostaje kwestia cewek ale pewnie to samo(?).
 14. Ja tam zerkam na [Hidden Content] . Nie znam innego tak obszernego testu porównawczego kondów. SCR dostał 6+, nieźle, ale z tego co można wyczytać zmiana na takiego z notą powyżej 8 jak Z-Cap albo ESA powinna przynieść słyszalne zmiany soniczne.
 15. Ja próbuję najpierw szczęścia z Monacor DT-254. Mam jednak nadzieję, że może być istotna, bo myślę o podmianie na kondy sporo wyższej klasy - ClarityCap ESA. Razem z rezystorami powinno trochę pozmieniać, zobaczymy w którą stronę:D
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.