Jump to content

sittek

Użytkownicy
 • Content Count

  9184
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  174

sittek last won the day on May 22

sittek had the most liked content!

Community Reputation

17148 Dziesięciotysięcznik

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Muzyka i film w dobrej jakości.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

18384 profile views
 1. B7? Toż to pewnie ma ponad 2 lata i na 100% stał na półce i świecił w trybie sklepowym. To model nawet nie używany, a zużyty. Stąd tak niska cena.
 2. Rotel i B&W? Nie, no może poza serią CM, ale bez przesłuchania bym nie radził, bo na początku jest efekt wow, ale potem może zacząć męczyć. No chyba że ktoś lubi taki charakter.
 3. Soundbar powinien być podłączony do TV do wyjścia HDMI-ARC W TV zazwyczaj jest jedno i jest opisane
 4. QLED dobrze wygląda tylko w firmowych salonach, z odpowiednim oświetleniem i precyzyjnie dobranym materiałem marketingowym.
 5. E tam, bez przesady. Jeśli kupuje się tanie buczydło, choć rozmiarami duże, to tak, ale przy sprzęcie z wyższej półki, nie koniecznie w astronomicznych cenach, subwoofer wnosi naprawdę wiele dobrego. Kwestia ustawienia i regulacji stoi po stronie posiadacza. Subwoofer, to nie jest pralka, gdzie ustawia się i podłącza i działa. To trochę wymagający produkt, wymaga pewnej inwencji, a właściwie ustawiony, dawać będzie z pewnością dużo przyjemności. Jego zakup trzeba też przemyśleć, w stosunku do tego co się już posiada, i co chce się osiągnąć.
 6. Dobrze słyszeć, że jest coraz lepiej. 🙂 Popracują nad cenami dla ludzi to na pewno coś się wybierze.
 7. E, no zejdźmy na ziemię z tymi paczkami pod sufit. Sali gimnastycznej nie zamierzam nagłaśniać. Dam prosty przykład. Miałem Rotel RA-12 i Dynaudio Audience 50. Muzyka na bardzo dobrym poziomie, przyjemna dla ucha, przyzwoite zejście na dole, jednakże gdy chciało się oglądnąć film bez subwoofera, już brakowało. Miałem i Velodyne dziesiątkę i REL T7. Z nimi było super, od tego czasu muzyka zyskała w każdym aspekcie. Filmy super. Mam Rotel A14 i Dynaudio Focus 140 Włączanie REL-a w system nie miało sensu. Subwoofer sprzedałem, bas w muzyce w tym zestawie teraz jest naprawdę jest genialny, potęga brzmienia przy zachowaniu spójności całego pasma. Nowy sprzęt to wydatek większy rzędu ok. 5000 zł. I to od razu słychać. Woofer w tym przypadku stał się zbędny i poszedł do nowego właściciela, który jest z niego bardzo zadowolony. Wnioski niech sam sobie każdy wyciągnie.
 8. Q21 dobrze radzi, jednak za tę sumę cudów się nie spodziewaj. Jeśli piszesz, że z drugiej ręki, to dużo ciekawsze byłyby Pylon Audio Diamond 25. Grają super, nawet z ampli. Dlatego aby nie być zniesmaczonym na samym początku, choć wydało się kupę siana, proponowałbym uzbroić się w cierpliwość, uzbierać na droższy, a dużo leszy model. No chyba, że kredycik. Wymienisz parę razy sprzęt, dojdziesz wówczas do własnych wniosków, że kupowanie tanich, niskich modeli, nie ma sensu. Bo audiofile to chyba najczęstsi pacjenci Domu Wariatów. 😀 Każdy tam kiedyś trafi.
 9. Jeśli ma się bardzo dobrej jakości kolumny i wzmacniacz (ampli AV) to sub do muzy na pewno nie będzie potrzebny, ale nie każdy ma takie szczęście. I tyle kasy. Stąd suby są bardzo wskazane. A amplituner nie powinien nami rządzić, ustaw tak jak lubisz, a nie jak w instrukcji być powinno 😉
 10. Tak, Philips też wchodzi w rachubę, ponoć Ambilight w połączeniu z Hue robi cuda, ale odstrasza mnie Android na pokładzie.
 11. Potwierdzam, zdecydowana poprawa 😀 Aż mnie wczoraj zatkało.
 12. Z tego co pisał nasz TiWi fachurka Maciek Koper nie ma powodu aby się tym martwić, są to sprawy marginalne. Mam od 10 letnią plazmę, często robię stopklatkę na dłuuuuuuugo dłuuuuuuugo, i nic się nie wypaliło. Ponoć podstawa to nie odłączać na dłuższy czas TV od zasilania.
 13. Byłem nie raz na takich promocjach. Ani razu nie widziałem, aby pudło było fabrycznie zamknięte. Oznacza to nic innego, jak zakup używanego sprzętu. Dlatego takie PROMO odpada. Nie chcę kupić trochę taniej TV świecącego na maxa w trybie sklepowym kilkanaście godzin dziennie przez kilka, kilkanaście miesięcy. A co do e-ARC. Tak jak pisałem, interesuje mnie możliwość odtwarzania dolby atmos i innych najnowszych formatów. Bez e-ARC z TV do soundbara taka opcja nie przejdzie. Mam pod TV podpięty zestaw Bose Soundbar 700 (z tymże e-ARC, HDMI 2.1 CEC) + Bass Module 700 i Surround Speakers'y, przyznam, że jest super, a chcę jeszcze lepiej. Nie chcę się uwsteczniać. Bose cały czas robi upgrade swojego firmware, nie lenią się w tej kwestii 🙂 Dlatego poczekam, aż cena spadnie do normalnego poziomu. Czy to będzie LG, Sonacz czy Panas, to już nie ma takiego znaczenia, bo i tak wszystkie one biją na głowę wszystkie nawet najnowsze LED-y i nawet te napompowane QLEDY ( podobieństwo nazwy do OLED oczywiście przypadkowa 🙂 )
 14. Wyprzedają się ze staroci, gdyż za kilka tygodni wejdzie seria 9. LG OLED C9 55″ – 9 999 zł LG OLED C9 65″ – 14 999 zł LG OLED C9 77″ – 33 999 zł LG OLED E9 55″ – 12 499 zł LG OLED E9 65″ – 17 999 zł LG OLED W9 65″ – 29 999 zł LG OLED W9 77″ – 54 999 zł Źródło: https://hdtvpolska.com/znamy-polskie-ceny-lg-oled-2019/ Niestety ceny jak zwykle z kosmosu. Trzeba zaczekać na Sony i Panasa.
 15. Obecnie odtwarzacze CD chyba powoli odchodzą do lamusa. Połączenia bezprzewodowe są już bardzo wysokiej jakości i straszenie "śmieciami" jest już chyba nie na czasie 😀 Miliony ludzi korzysta z TIDALA, Spotify, Music Apple czy innych serwisów muzycznych i jak też jestem wśród nich. I naprawdę nie narzekam na jakość dźwięku, nie tnę się gdy słucham, nie myślę o samobójstwie, nie mam koszmarów. 😎
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.