Jump to content

gumiś

Użytkownicy
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zapomniałeś tylko o jednej rzeczy. AT jak większość japończyków podaje podatność wkładki mierzoną przy 100Hz. Jest adnotacja w parametrach wkładki. A wszystkie kalkulatory i wykresy są opracowane dla 10Hz. Podatność dynamiczna tej wkładki przy 10Hz będzie wynosiła ok 20 µm/mN. Ta wkładka ma bardzo wysoką podatność statyczną. Przypuszczam ze gdyby zmierzyć rezonans tego układu (ramie -wkładka) to wyszedł by znacznie poniżej 8Hz i stąd problemy.
 2. Z mojej strony jeszcze jedna sugestia, jeżeli jest ochota na odrobinę eksperymentu. Spróbuj ustawić wkładkę wg geometrii Baervalda (Lofgren A) korzystając z kalkulatora Hoffmana. Ta geometria daje zupełnie inne rezultaty dźwiękowe, dla mnie lepsze. Wkładka musi być przesunięta mocno do przodu i lekko skręcona od środka (inny overhang i offset angle) ale wiem że da się to zrobić bo sam tak ustawiłem wkładkę w ranieniu regi, oczywiście bez żadnej szkody dla ramienia czy wkładki. Wnioski wyciągnąć sobie samemu po odsłuchu. Miłej zabawy.
 3. Też mi to kiedyś pokazywał i nie był to Vitus tylko ASR Emiter "dwójka" i tam były WBT nextgen i zwykłe jakieś no name i "wubety" dostały po dupie. Niestety
 4. Można skorzystać z Conrad Hoffman Calculator ale w polu "Inner groove radius" trzeba wpisać 59mm, nie zaznaczając normy IEC albo DIN i wybrać oczywiście geometrię Stevensona. Wyjdzie takie coś: - Stevenson A Inner groove radius = 59.000 Outer groove radius = 146.050 (DIN/IEC) Pivot to spindle distance = 222.000 Inner null radius = 59.000 Outer null radius = 116.543 Effective length = 236.981 Overhang = 14.981 Offset angle = 21.739°
 5. Witam, Mam kilka elementów analogowej układanki na sprzedaż. [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content] Zapraszam
 6. Bardzo możliwe. Choć przekonałem się nausznie że można w tej materii dużo zepsuć. Nie zmienia to mojego podejścia że wolał bym zakup z pewnego źródła.
 7. Czy ja wiem. Jak doliczą cło i VAT to słaby interes. Biorąc pod uwagę że RCM konfekcjonuje go an najwyższych Fufutechach i pewność że dostanę oryginał to wolę kupić u nas. A po targować się zawsze można. Poza tym, z tego co się dowiedziałem to aby to dobrze oprawić trzeba wiedzieć jak żeby nie mieć drogiego sznura na pranie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.