Jump to content

TechFun

Użytkownicy
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Miło mi że mogłem kogoś rozbawić, w obecnych czas zdecydowanie brakuje nam tego. Zachęcam do lektury netykiety forum (link), szczególnie pkt. 3. Kierując się właśnie tą zasadą "podpiąłem się" pod temat kompletowania zestawu KD aby nie mnożyć topic-ów. Rozumiem że jeśli było by to naruszeniem jakiekolwiek etykiety forum problem został by zgłoszony do admina a mój post usunięty lub przeniesiony do nowego topic-u. Jeśli w szczególności @wiesiol123 lub ktokolwiek inny poczuł się jakoś urażony - przepraszam. Tak użyłem zwrotu "ponawiam pytanie" wyłącznie dlatego aby temat znalazł się w polu u
 2. @ro35, @Martin Rejek dzięki za komentarze. W sumie nie brałem takiej opcji pod uwagę ale z tego co wspominacie faktycznie może być całkiem sensownym zestawienie frontów wraz z centralną kolumną. Problem w tym że niestety zbyt wielu ofert akurat tego modelu Elac-a nie ma na rynku - rozpocząłem poszukiwania :). Inna sprawa, w sumie powinienem o tym wspomnieć wcześniej, w nieco dłuższej perspektywie fronty będą wymieniane, bardziej z naciskiem na stereo (+ integra stereo) - KD to raczej taki "miły dodatek" do TV 🙂. Na jakie, nie ma jeszcze pojęcia.
 3. Elac 105 - dosyć stary model. Chyba sprzed 16 lat :).
 4. Raczej budżetowe podejście :). Biorąc pod uwagę że będzie to Jamo S (2 efektowe, 1 center, 1 sub) ustaliłem limit do 2k. Klipsch nieco zamieszał cenowo :). Konkretniej: (Jamo S-801 efektowe, Jamo S-81 Cen center i ew. Klipsch R-120SW Sub). Wcześnie wpisałem chyba 803 - literówka.
 5. Podłączam się pod temat. Planuję rozbudowę mojego zestawu 2.0 (ampli HK AVR 130 + kolumny Elac) do 5.1 w sposób iteracyjny - w pierwszej kolejności sub, później centralny wraz z efektowymi. Raczej będzie to rozwiązanie budżetowe, w związku z czym wybrałem wstępnie Jamo serię S 803 - z opinii do jakich udało mi się dotrzeć jest to chyba jedna z najlepszych ofert na rynku z kategorii "best value for money". Jedyne odstępstwo które rozważam do sub, pomieszczenie to ok. 26 m^2 i chociażby ze względu na ten fakt będę chciał zastosować Klipsch R-120SW - cenowo niestety wychodzi poza mój budżet.
 6. Dzięki wszystkim za komentarze - były bardzo pomocne. Za sugestią chyba większości poszedłem w OLED-a LG. Po podpięciu mojego starego ampli i zapuszczeniu teaser-a 4K Dolby Vision na YT wgniotło mnie w fotel :). Nie twierdzę że na LCD również nie było by efektu WOW, ale te czernie w OLED-dzie... Co do przekątnej, 55" w moim przypadku to było faktycznie minimum a i 65" też by się sprawdziło. Po pewnym czasie przyzwyczajamy się do "wielkości" :). Zakup trochę zachęcił mnie do rozbudowy sceny dźwiękowej. Aktualnie jest to 2.0 ale sukcesywnie planuję włączyć 2.1 i docelowo 5.1 (niestety mój stary
 7. Powierzchnia salonu to ok 25 m^2, z tym że kanapa jest jakoś na środku więc powiedzmy że to jakieś 2 m od siedziska kanapy / głowy użytkownika. Z tabel wyszło że 55" to max zresztą nie chciałbym większego. Zresztą nawet i ten wydaje mi się gigantyczny :).
 8. Chyba już za późno, wybrałem się ostatnio do sklepu obejrzeć Sony a przy okazji zerknąłem na OLED-a LG - tego obrazu jak żyleta nie da się odzobaczyć :). XH95 niestety jest już dużo droższy i w zasadzie dorównuje cenowo OLED-om.
 9. Cześć. Rozglądam się za 55" TV, w sumie długo zwlekałem z zakupem (obecnie stary LG 32" 720p) mając nadzieję że technologia OLED zadomowi się na dobre, a ceny spadną do LCD. Niestety dzieje się to wolniej niż oczekiwałem. Nie spędzam sporo czasu przed TV, aczkolwiek lubię czasem zerknąć na Netflixa lub YT. możliwe że kiedyś dojdzie konsola. Przetworzyłem już sporo opinii, rankingów włącznie z rtings.com oczywiście pojawił się dylemat, czy LCD z podświetleniem matrycowym czy ew. warto dołożyć ok. 1 kzł i brać OLED. Jestem zdecydowanie fanem nowych technologii natomiast jest tak że starsz
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.