Jump to content

Dzony77

Użytkownicy
 • Posts

  16
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

1 Neutralny

Audiostereo

1

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Dzony77's Achievements

 1. Sprawdziłem i faktycznie można z pc jako trzecie źródło 😎 dzięki !
 2. Dzięki za klarowną odpowiedź
 3. Pytam dla pewności. Czy poprawne jest podłączenie streamera przez optyka-toslink do minidsp ddrc-24 a następnie podłączenie go analogowo 2xrca do wzmacniacza np do wejścia Aux (a może inaczej?) W drugiej kolejności czy mógłbym wykorzystać wejścia RCA w ddrc24 aby podłączyć Tv wykorzystując jeszcze jednego daca, żeby również skorzystać z korekcji Dirac live (Netflix + YouTube). Jeszcze pytanie jak w przypadku takich połączeń obsługiwać głośność? Dla streamera (tidal) mam sterować ze wzmacniacza, pilota od minidsp czy może z aplikacji streamera?
 4. Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że wpinam się w atollu do bypassu? A jeśli chciałbym podłączyć jeszcze tv poprzez dac do minidsp to jakby to wyglądało od strony użytkowej ? Czy byłaby duża różnica w głośności pomiędzy źródłami ? Czy musiałbym gdzieś przełączać w minidsp na inne źródło inaczej nie byłoby dźwięku? Jeszcze kwestia DL. Którą wersję polecasz? W instrukcji jest chyba 3? Można ściągnąć starszą wersję jeśli okazałoby się, że jest stabilniejsza?
 5. Witam forumowiczów Mam pytanie odnośnie minidsp ddrc24. Czy można go połączyć z zintegrowanym wzmacniaczem atoll in80se? Jeśli tak to w jaki sposób? Moim źródłem jest streamer audiolab 6000n.
 6. Po głowie chodził mi trochę grubszy i bardziej popularny, wielokrotnie nagradzany kabelek także tej firmy chord clearway x.
 7. Dzięki za odpowiedź. Oczywiście brzmienie które daje mi obecny system mi odpowiada, gdyby tak nie było nie kupiłby go. Co do przewodów to chciałem się upewnić. A propo akustyki, mam 2 ściany puste od 1 m w górę. Nie mogę zastosować tam niczego innego prócz ozdób. Czy zakupienie obrazów "akustycznych" wniesie cokolwiek do poprawy akustyki ?
 8. Witam wszystkich forumowiczów. Mój zestaw audio, który zakupiłem i cieszę się nim od jakiegoś czasu przedstawia się następująco: - wzmacniacz ATOLL in80 signature - kolumny głośnikowe FYNE AUDIO F501 - Odtwarzacz strumieniowy Audiolab 6000N - Przewód głośnikowy Chord c-screen (wkręcony bezpośrednio do wzmacniacza i kolumn), przewód audio QED performance audio (RCA) - Listwa zasilająco- filtrująca Taga Harmony PF1000 Moje pytania dotyczą przewodów: Czy jest sens w tej klasie sprzętu zmieniać przewód głośnikowy lub/i audio na droższy? Czy Chord c-screen to dobry przewód? Czy może być lepiej "jakościowo i muzycznie" podejmując się takiej wymiany czy powinienem dać sobie spokój. Mój zestaw gra głównie średnicą oraz dołem, góra jest subtelna. Czy zmieniając przewody mógłbym zwiększyć kontrole basu oraz dodać nieco góry zostawiając przy tym piękny środek? Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć czy w przypadku FYNE F501 warto zainteresować się podłączeniem bi-wiring? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam JK
 9. Dzięki za poradę w kwestii wzmacniaczy atalo, na pewno jakiegoś przesłucham. Zdaje sobie sprawe, że wartość nowego sprzętu straci na wartości przy zakupie ale nie nastawiam się na sprzedaż w późniejszym czasie. Chciałbym wszystko załatwić za jednym zamachem. Wybrać audio dla siebie i cieszyć się muzyką.
 10. Proszę rozwiń swój wątpliwości.
 11. Celuję w podłogówki ale wszystko do ogarnięcia na odsłuchu (spróbuję tego nada). Jestem już umówiony na za tydzień. Myślę jeszcze nad Vincentem SV 500. Budżet mogę zwiększyć do 10k. Tego też spróbuję. Mam nadzieje, że starczy mi czasu bo na odsłuchu mam do dyspozycji tylko 2 godziny. Czym ten zestaw będzie się wyróżniał od pozostałych wcześniej proponowanych w temacie?
 12. To jest Twoja propozycja bo uważasz, że jest to dobry zestaw na start czy może czytałeś mój 1wszy post i dedykujesz tę konfigurację dla mnie? Ciekawa propozycja. Szkoda, że musiałbym to kupić i by się kurzyło bo zaproponowałeś streamera za 5k. Pomijam fakt, że jeszcze jakieś podstawowe kable trzeba zakupić. Czy 2 x 50w w audiolabie 6000a jest w stanie na spokojnie zasilić małe podłogówki? Jakiej jeszcze muzyki słuchasz na swoim zestawie (poza instrumentalną/ elektroniczną)?
 13. Dzięki za propozycje ale miałbym kawałek do Pana. Zgadzam się, na pewno wyszłoby taniej ale stawiam na wygodę oraz możliwości odsłuchu wielu urządzeń w jednym miejscu. Dzięki za odpowiedź, będę miał to na uwadze przy rozpatrywaniu audiolaba jako źródła w moim zestawie. Często w różnych tematach na forum pojawiają się uwagi co do współpracy różnych aplikacji z tidalem. Tu coś przerywa, tam się zacina, a jeszcze indziej sama aplikacja jest źle przystosowana do obsługi tego serwisu. Szybsze gatunki muzyczne? Proszę podaj przykład jakie wg Ciebie są szybie? Z jakimi kolumnami testujesz audiolaba 6000a, i które miały zbyt duże uderzenie, co powodowało u Ciebie zmęczenie?
 14. A wiesz może czy aplikacja z audiolaba dobrze współpracuje z tidalem?
 15. Dziękuję za odpowiedzi. Wszystkie propozycje przeanalizuje. Mam nadzieje, że pomoże mi to w przyszłym odsłuchu w salonie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.