Jump to content

tulifi

Użytkownicy
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za odpowiedzi 🙂 Jednak trzymam się tych od właścicieli. Co do jakości sprzętów, elektroniki to np Yamahy są w podobnej ilości wysyłane do serwisanta z którym rozmawiałem (z tym że Yamahy w większej ilości bo są popularniejsze) nie ma znaczenia jaka marka, jednak NAD jest lepszym wyborem "stereo" ale chciałem zapytać jeszcze tutaj o temperaturę. Co do tych "nieszczęsnych" potencjometrów na które wszyscy tak narzekają.. mam drugi egzemplarz z salonu i nie mam z nim problemów a też słucham bardzo cicho muzykę nocą... aha i uważałbym na tego typu youtuberów i elektryków/elektroników "z wąsa
 2. Witam. Jak w temacie.. zakupiłem nowy wzmacniacz NAD c326bee (o ile nowy, po ilu zwrotach). Według mnie za mocno się grzeje przy naprawdę minimalnej głośności (a może ten model tak ma). Nie grzeje się tyle radiator (ma normalną temperaturę) co te dwie płyty pionowe wystające z płyty głównej (ZAŁĄCZAM FOTO Z CZERWONĄ OBWÓDKĄ). Mierzyłem temperaturę pokrywy termometrem w tym miejscu.. wyszło około 38 stopni (nie wiem jak wysoka temperatura jest tych płytek w środku) ale na pewno są gorętsze od radiatora czy pokrywy. Może znajdzie się jakiś elektryk/elektronik na forum lub posiadacz owego modelu.
 3. A może - wszystko tylko słówka, kolce czy kołki itd. Antywibracyjne/ nie antywibracyjne.. w necie sprzedają "kołki antywibracyjne", również kolce..
 4. Nie są to luzy jako takie, a przykręcanie na chama powoduje iż metalowa rura wbija się w drewno. Nazwałbym to bardziej "plastycznym gibotaniem" całej konstrukcji ale nie luzami.. coś jak grubsza blacha wracająca do pierwotnego kształtu (resor taki). Nie jest to też ekstramalne zjawisko w tych standy-ach ale jednak jest. Hmm.. sprawdziłem jeszcze raz i tym razem mniej się "gibocze". Jeszcze kwestia psychiki chyba przy perfekcjoniźmie i ostrożności by nie wbić bardziej rur do drewna a tym samym nie poluzować łączy. Chyba zostawię te standy, jeszcze granit.. nie zależ
 5. A że NAD "jasny".. to taki kit mi wcisnęli z salonu ale rzeczywiście jest podobne natężenie wysokich częstotliwości jak w innych wzmacniaczach, tylko trochę inaczej odczuwalne, wiadomo różne charaktery dźwięku z różnych sprzętów.. chyba 🙂 Jednak z Acoustic Energy zagrało za ostro choć z Kef przy gitarze Hendrix-a brakuje pazura i coś kłuje nienaturalnie również. Spisują się za to w muzyce poważnej i może przy lżejszej gitarze? Nie wiem, jeszcze raz muszę posłuchać. Jeszcze kwestia "wygrzania" nowego sprzętu ale podchodzę do tej teorii z dystansem.
 6. Co do akustyki 🙂 Te Kef q350 chyba trochę za mocno dają z dużych skrzynek.. wbrew specyfikacji jak ich zakres pasma ale jeszcze dochodzi pomieszczenie (akustyka wiadomo zgodzę się) a odsłuchuje w dość dużym jednak pomieszczeniu itd. Chodzi mi między innymi o niskie, nie wiem mogę być w błędzie.
 7. A więc lekko poruszając kolumnę od góry.. jakby trochę się kołysało/przesuwało te cale standy (górna podstawa względem dolnej).. podejrzewam złącza.. (rury przykręcane do podstaw) a raczej na pewno złącza, czy to niepokojące? jak jest w przypadku metalowych? ale chyba sztywniejsze.. Jeszcze dopiszę.. w tych drewnianych no nie są to jakieś "luzy" żeby miała kolumna się przewrócić, jednak zależy mi też na dźwięku.
 8. Witam. Jak w temacie.. zapytam jednak czy standy drewniane z metalowymi rurami wypełnionymi piachem (w efekcie ciężkie) do czegoś się nadają? Co do płyt chodnikowych czy z granitu "poruszymy" temat później. Dołączam jeszcze źle oddające wymiary foto ale dolna podstawa jest szersza od kolumny i głębsza o około 3 cm. Pytam bo nie wiem na ile dobre są standy z takimi podstawami.. czy od razu szukać całych metalowych ale wiadomo wolałbym uniknąć dodatkowych kosztów. Standy na zdjęciu stoją na kołkach antywibracyjnych. Pozdrawiam. Dodam jeszcze... na foto nie widać trzeciej rury z tyłu.
 9. Mam NAD c326bee to jak c356bee i potrafi być jasny - słuchałem z Acoustic Energy AE300 i było trochę za ostro (nie wiem czy to wina jasnego brzmienia). Obecnie testuje z Kef Q350 i jestem pod wielkim wrażeniem tych kolumn (zestawu) ale ten opis jak "kremowe" brzmienie mi się wbiło i też nie słyszałem takiego określenia... Co ono oznacza?
 10. Testowałem NAD 326 z nową serią Acoustic Energy AE300 "ze zniżki" (choć okazały się z podrobionymi zwrotnicami i chamskimi gąbkami nie fabrycznymi - oddałem). Podłączyłem również starsze B&W - na bas nie narzekałem choć był niewyraźny (ten NAD ma ogólnie opinię "jednolitego" czy coś w tym stylu). Wracając do tematu - taki Monitor Series 3100 ma jednak jakąś selekcję w dolnych... owszem trochę i w dolnych średnich zabrzmi jak z metalowego wiadra ale ten bas całkiem w dolnych "rejestrach" jest inny od tego w 326. Dodam jeszcze że standy po tych wszystkich zwrotach "nowego sprzętu" docią
 11. A jednak nie Rotel A11, prędzej A10 (ma in/out record).. potrzebna mi funkcja. Także chyba Rotel ogólnie odpada.
 12. No coś w tym jest. Kiedyś na Denon-ie z Tannoy więcej słuchałem muzyki aczkolwiek NAD ze starszymi już B&W uświadomiły mnie z plikami mp3 a plikami bez kompresji itd. Mieszkam niedaleko śląska (województwo obok 🙂). Myślałem nad 356 ale bez modyfikacji raczej. Zboczę z tematu... co myślicie o ROTEL A11 + Bowers & Wilkins 606? Słuchał ktoś? lub coś podobnego? Jak jest z elektroniką Rotela w porównaniu z takim np NAD 356?
 13. Oczywiście pytanie też się tyczy dwóch kolumn nie czterech - więc prócz i tak wystarczającej mocy w c326bee wystarczą chyba i "dwie kolumny". Choć jestem tu od niedawna to sponsorom i tajemniczym wysypkom innych pytań z odpowiedziami z salonów mówię/mówimy nie. Nie mam też czasu sprawdzać każdego profilu czy jest prawdziwy.
 14. Napiszę jeszcze odbiegając trochę od tematu. Czytam różne wypowiedzi na temat NAD 326 a 356 itd. Miałem kiedyś taki wzmacniacz jak Denon pma 260 z Tannoy m1 - po kilku latach zakupiłem Denon pma 1060. Prócz i tak niepotrzebnej większej mocy czy niepotrzebnych 4-ech wyjść na kolumny i "dodatkowych funkcji" brzmienie to samo (po prostu ta sama seria). Nie wiem jak jest rzeczywiście z NAD ale dla większego basu czy większej niepotrzebnej mocy nie będę się wygłupiać o 1000 zł czy 2000 zł więcej. I jeszcze inne pytanie odbiegające od tematu - z czym można jeszcze podłączyć NAD-a c326bee? Może Dynaa
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.