Jump to content

tulifi

Użytkownicy
 • Content Count

  102
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

About tulifi

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hmm odpisuje tu ktoś? Zamówiłem QED performance audio 40 ale dostałem zamiast czarnego srebrny z końcówką "40 i ". Na ceneo wygląda na droższy ale nie jestem pewien czym one się różnią?
 2. Coś w tym złego? Pisałem coś o tunerze ponad dekadę temu - jeszcze był sygnał analogowy, teraz przyznaję może jest cyfrowy, nie wiem. Jeszcze te coaxial-e i inne yamahowe cuda z usb itd Nie piszę złośliwie sam brałem pod uwagę Yamahę
 3. Dzięki ale nie miałem budżetowych możliwości by korzystać ze wszystkich dobrodziejstw i ilości sprzętu jaki oferuje nam marketing. Nie piszę też że mam jakiś nie wiadomo jak wyszukany sprzęt (m.in kolumny). Trudno to wszystko pogodzić z budżetem ale ogólnie jestem zadowolony prócz może interkonektów a gramofon no szkoda by się kurzyły nazbierane płyty na których mi zależy i gdzie jeszcze wiele w nich mam do odkrycia.
 4. Trójka to radio nieporozumienie jak i te całe 3 5 7 internetowe (brak reklam? kwestia kilku miesięcy) i będzie to samo gówniane radio co 3-ka nie szanujące się... razem z tymi Podsiadłami w reklamach banku czy Jurkami Owsikami w reklamie MBank. Co do jakości CD - aktualnie zbieram pieniądze na nowy gramofon bo stary się wysłużył.
 5. Jestem podobnej myśli, zdania. Włączyłem kilka razy dla porównania radio z internetu i tak jakoś sucho brzmiało. kosztem szumów ale jak wyłączy się monitor, komputer itd to szumy są znikome
 6. Ja zaprzeczam sam sobie... Klnę na technologię ale jednocześnie potrafię pół godziny zawieszać się na wnętrzu komputera tak mnie fascynuje (czy nie wiem jak to nazwać, jakiego słowa użyć).
 7. Chodziło mi o żaróweczki któremu wymieniało się samemu w takim Marantz ST 300 czy urok późniejszych tunerów z "cyfrowymi cyferkami" - to też tworzy nastrój. Słucham i widzę czy odczuwam (może wyjść wojna słów). Gdy malarz maluje np przy muzyce, do muzyki.
 8. Dzięki ale nawet takie profilowe "coś" u Ciebie (kawałek urządzenia chyba mniej komputerowego) daje już klimat aniżeli całkowita cyfryzacja w komputery czy urządzenia komputero - podobne. Sam ubolewam nad brakiem i prawdziwych instrumentów... bazuję na szajsowatym MIDI. Podobnie jest i z tunerami, cd-kami, winylami (choć to już też inny temat). Moim rytuałem jest wpatrywanie się zarazem w wyświetlacz tunera czy dawniej w CD (przyznam przestałem zbierać czy nagrywać płyty). Jednak człowiek musi pójść i w tę drogę bo inaczej zostanie mniej zdrowym anty postępowcem - warto nim być ale wszystko w
 9. Pewnie - jak znajdę w przystępnej cenie Hmm ale miałem już taką na próbę ponad dekadę temu (nie sprawdziła się)
 10. Z tunerem to jak z CD - po przesiadce na cichy dysk SSD i CD traci sens a korzystam tylko z kompa nie jakiś specjalistycznych urządzeń bo montuję filmy z muzyką/ dźwiękiem czy tworzę muzykę.
 11. Domyślam się ale nie interesowały mnie te sprzęty a tuner od jakiego zaczynałem był bardziej vintage (zależało mi na takim). Co do internetowego radia jeszcze... czeskiej fali chyba nie złapie? (nie orientuję się tak w tej technologii).
 12. Szczerze to nawet nie wiem co to jest ta polaryzacja "pozioma" H itd Też tak powoli myślę że FM się kończy - używałem FM bardziej ze względu na głośny dysk HDD w komputerze, teraz mam SSD i można słuchać w ciszy ale przyzwyczajenie do FM pozostało i tuner.
 13. Obecnie mam antenę dookolną. A czy długość kabla antenowego ma jakieś znaczenie? Aha teraz z tą polaryzacją więc nie do końca H pozioma Czy pozioma czy pionowa więc za oknem było bardziej poprawne ustawienie a jednak większy szum niż w pomieszczeniu.
 14. Wiem że jedno przeczy drugiemu jak jakość kabla, anteny a antena w pomieszczeniu/ na zewnątrz. Co tu ma większe znaczenie.
 15. Witam... jak w temacie... Czasem słucham tylko dla muzyki Radio Dwójki i pewnej czeskiej stacji z większą przyjemnością, jednak występują szumy nie jakieś duże ale jednak. Posiadam kilkumetrowy zwykły kabel antenowy obecnie zwinięty w antenę która zawieszona jest w pomieszczeniu. Na zewnątrz za oknem bardziej szumiało. Dlaczego? Czy znacie jakieś "patenty", tajniki na lepszy odbiór? Może jednak jakość kabla, anteny? Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.