Jump to content

Luiis

Użytkownicy
 • Content Count

  1769
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

41 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Luiis

  Lenco L 75

  Witam kolegów, od dłuższego czasu przymierzam się do modyfikacji Lenco L75, najpierw myślałem o renowacji dość zużytego gramiaka pozyskanego od mojego kolegi. Początkowo rozważałem modyfikacje ramienia i naprawę skrzynki, gdyż mechanizm okazał się w nadzwyczaj dobrym stanie brakowało tylko kulki w łożysku, ale w miarę zagłębiania się w temat doszedłem do wniosku, że przeznaczę ten egzemplarz do modyfikacji. Oczywiście przeczytałem większość wpisów na wszelakich forach na ten temat (setki godzin....) i najbardziej spodobał mi się minimalistyczny projekt PTP. Tu pojawiły się problemy, początkowo z samymi częściami, a później z dostępem do dokumentacji w plikach na frezarkę.. zatem postanowiłem , że zrobię to sam. I tak powstał mój projekt wzorowany na PTP. Z szacunku dla Autora tego projektu - który uważam za bardzo dobry, choćby z racji sporego zainteresowania na wielu forach - zachowałem tylko ogólny zarys elementów, cała reszta, tj wymiary i rozstaw śrubek, pewne odległości - są inne co wynika poniekąd z pomiarów oryginalnego napędu Lenco. Wczoraj dostałem pierwszy prototyp blach i wygląda na to że na razie wszystko pasuje... brakuje tylko dwóch otworkó, które będę musiał nawiercić "z ręki";( Niebawem otrzymam pofrezowaną górną powierzchnię plinty, mam nadzieję, że po zmontowaniu całość będzie podobna do modelu 3D, który zamieszczam poniżej.
 2. Wczoraj, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Adam Laboga. NMZLB.
 3. Nie powiedziałeś koledze jak.... jest do tego odpowiedni ulp - poza tym już dawno w sieci są dobre biblioteki akurat tych elementów toshiby. Jeśli ktoś nie ma mogę wysłać na priva ;)
 4. Luiis

  Potrzebuję ...

  Poszło PW. .. a może komuś zbywają sonido 7 albo 8" (oczywiście para) ... ostatecznie mogą być fostex'y FE206En ;)
 5. Kolega liczy na frajera na tym forum, który kupi ten złom, czy jest to wyjątkowo przydatny sprzęt poprawiający jeszcze bardziej brzmienie "budowanych" tu sprzętów... - Odpowiedż, zaiste adekwatna do poziomu wcześniejszych anonsów.. Wybaczcie ale TEGO trochę za wiele i nerwy już mi puszczają oglądając litanię linków do portalu - wiadomo jakiego... po co to komu, jak ktoś szuka to i tak z najdzie, ale liczenie na frajera na tym forum... bezcenne ;)
 6. Czy możesz nas kolego oświecić jaki jest powód, że nas o tym wszystkim informujesz...
 7. Koszt budowy mk.IV (dual mono - w wersji zbalansowanej) oceniam na min 3kzł, są chętni? dokumentacja gotowa...
 8. Cześć, całkiem niewykluczone;) chociaż 10 min raczej nie wystarczy...;) Projekt pcb został dopracowany w100% jeśli nie licząc pewnych drobnych modyfikacji już po fakcie wykonania druków. Po poprawnym montażu z dobranych elementów wzmacniacz rusza i gra od razu dobrze. Jest tylko drobny problem, nie mam już od dawna pcb, bo pierwotne i drugie zamówienie dawno się rozeszło po kolegach forumowiczach i "gołą płytkę" raczej trudno będzie znaleźć. Gdyby znalazło się kilku chętnych mogę zamówić kilka sztuk - dla jednej się nie opłaci...
 9. nawet przy wartości P1P 5k powinno dać się uzyskać 70V, coś innego powoduje zbyt duży spadek HV. Telefunkeny, szczególnie E81CC zabrzmią bardzo dobrze już pzy 55V - 70 V i 4mA ustawiałem tylko dla 6N6P-EV i wtedy na zawsze zrezygnowałem z telefunkenów;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.