Jump to content

JarlBjorn

Użytkownicy+
 • Content Count

  2750
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

178 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

25309 profile views
 1. Nie mam ale dobrze go poznałem swego czasu. Na + na pewno tzw. muzykalność – da się go słuchać długo i bez znużenia, łaskawy dla gorszych realizacji. przestrzeń, 3D, różne gradacje planów, stereo – mocne punkty, naturalność przekazu, głosu ludzkiego, instrumentów akustycznych. Na co trzeba uważać : moc – niestety trudnych kolumn nie uciągnie i nie tylko podłogówek ale tez z co trudniejszymi monitorami może być kłopot. Zdecydowanie warto posłuchać w docelowym pomieszczeniu i setupie. to nie jest sprzęt przesadnie analityczny, hajendowcom się nim ni
 2. Chcącemu nie dzieje się krzywda rzecz jasna:). Na anglojęzycznych forach 60 uchodzi, mam wrażenie, chyba raczej za najmniej udany z ogólnie chwalonej nowej linii Contourów. Ten na zdjęciu, piekny model, chyba Contour 4 z kopułką średniotonową, jeśli się nie mylę (?). Anyway, do hard & heavy lepszych Dynek niż S25 nie słyszałem wliczając podłogówki, zejście basu, rytm, drapieżność gitar ze świetnym podtrzymaniem niższych strun. Pytanie czy to stara szkoła Dynaudio czy środkowa, bo nowa raczej nie:).
 3. Jako tymczasowy glośnik, zastanowiłbym się czy to ma sens, trudny w odsprzedaży, skomplikowany logistycznie. Masz idealnych przedstawicieli starej szkoły Contour 3.0 czy 3.3, spadek wartości znikomy, a egzemplarze w dobrym stanie da się upolować.
 4. Pamiętasz może z jakimi głośnikami odsłuchiwałeś AX-5 Twenty? Czytałem Twój opis, niezbyt entuzjastyczny, miałeś zastrzeżenia do niezbyt obszernego basu i niedostatecznego wypełnienia, natomiast zastanawiam się, jakby wzmacniacz ten zagrał z głośnikami, które "same z siebie" grają obszernym basem i tłustawą dolną średnicą. Posłuchać tego sprzętu w Polsce niełatwo. Pozdrawiam.
 5. To jest ciekawe, co kolega napisał, ze S25 nie można grać głośno. Z jakiego powodu, dystorsje jakieś się pojawiają? Moje wrażenie było takie, że gdy S25 są jeszcze na etapie rozgrzewki jeśli chodzi o poziom głośności, moje uszy już mówiły "dość".
 6. S3.4 oprócz przestrzeni potrzebuje tez mocnego i dość "barwnego" wzmacniacza.
 7. Stawiałbym Contour 1.8 Mk. II, Focus 260, Focus 220 Mk. II, w tej kolejności.
 8. Nie słuchałem niestety 1.3 w pierwotnej wersji, słuchałem Mk. II. Sam mam 1.4 i 52SE. Moim zdaniem, mimo chwytliwego hasła, że 52SE to "Contour 1.3 Mk. II w obudowie Audience", z 52SE nie uzyskasz takiego wyrafinowania i takiej przejrzystości jak z Contoura (1.3. Mk. II czy 1.4). 52SE to są świetne głośniki, rwące się do gry, trochę podkolorowane, gęste, ale trzeba mieć świadomość, że kwestia wyrafinowania nie była tam priorytetem:).
 9. Takiego sprzętu, który masakruje gorsze realizacje jest na rynku niestety zatrzęsienie. Ma być nie sprzęt dla muzyki, tylko muzyka dla sprzętu? 20 m2 to bez problemu monitory obsłużą. Kupiłbym coś w rodzaju Dynek Focus 160, one nic nie prześwietlą i brudów wyciągać nie będą. Reszta budżetu na elektronikę, zakładam, że jeśli każdy rodzaj muzyki ma być zagrany, to z uwzględnieniem urządzeń lampowych.
 10. Ciekawy ten komunikat założyciela firmy. Widać, że sodówka nie uderzyła gościowi do głowy, stąpa twardo po ziemi i nie słucha zbytnio różnych strategów biznesu z ich cennymi receptami na sukces. Po co kombinować i zmieniać na siłę coś, co ceni wystarczająca ilość klientów, żeby firma mogła się utrzymać w dobrej kondycji? Co do działalności w kontekście Brexitu, to gdy nabywca będzie musiał zapłacić dodatkowo 10% cła za Harbethy to zrezygnuje z zakupu? Wątpię. To po pierwsze. Po drugie, czy decyzja UK w sprawie Brexitu była "durna" czy też nie, to przekonamy się za kilka-kilkanaście
 11. Podsumowanie ekstensywnego odsłuchu IC Cardasa Golden Cross z Acoustic Zen Absolute Metallic Copper, wersje XLR. Daruję sobie kwieciste opisy. AZ - wydaje się, że góruje wieloma względami: otwartość góry pasma, powietrze, przestrzeń, przejrzystość. Wpięcie Cardasa i następuje jakby ucięcie najwyższej góry, dźwięk jakby mniejszy, za to średnica się zagęszcza i bas tłustszy. Wielodniowy test na zmęczenie i wszystko jest jasne - Cardas gra muzykę, wciąga, przyjemniej się go słucha. Zostaje, a konkurent idzie do ludzi. Nie twierdzę, że to zły kabel, podejrzewam nawet, że typowy audiofil uzna
 12. Dynaudio z głośnikami na zmodyfikowanych wooferach – nowe serie Contour i Confidence na czele, poszło w stronę większej neutralności względem modeli z przeszłości, tak najogólniej rzecz ujmując. Przy czym nie wszystkich zwolenników "starego brzmienia" ta ewolucja, na różnych forach można natknąć się na narzekania, że granie jest bez dawnej charyzmy, mało wciągające i temu podobne. Więc dla tych, którzy przywiązani są do starego sound mają być właśnie serie specjalne: S25, S40, teraz Special Heritage. Nawet znaczek firmowy w starej odsłonie:).
 13. To jest klasyka z Dynkami, przełamać ich dość wolny bas i nadać mu kontur, ale jednocześnie nie zabałaganić góry jakimś technicznym nalotem czy ostrością:). Cytując klasyka, You ain't the first :). Z S40 ja mam o tyle problem, że wydaje mi się, że głośniki te są mniej przechylone w stronę niskich częstotliwości niż stare klasyczne Dynki i jednocześnie odważniejsze na górze. W związku z tym nie wiem czy tzw. sprawdzone typy ze starą szkołą Dynaudio typu Pass, Gryphon, Ayre, Siaudio, Krell zgrałyby się z S40. Oczywiście to tylko marki, trzeba byłoby rozpatrywać każdy model z osobna. Ja na
 14. No właśnie, setup dość przypadkowy, z pewnością nie optymalny bo nowego Supernaita posłuchałem niejako przy okazji odsłuchu głównego, tj. Graham LS 5/9. Jak SN zagrałby z S40, to jest pytanie. Na dłużej miałem u siebie czas jakiś temu SN1 z Contourami S1.4, ale bez żadnego dodatkowego zasilacza i z Krell 280 grającym po RCA, a to nie jest optymalnie, bo lepiej, gęściej gra po XLR. Na pewno bas trzymany w ryzach, żylasty i dyscypliną, tzw. PRAT bardzo dobry. Średnica powiedziałbym poprawna, mniej oleista niż się tego spodziewałem, natomiast góra tak jak pisałem, rzetelnie. Przy czym wiadom
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.