Jump to content

JarlBjorn

Użytkownicy+
 • Content Count

  2780
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

193 Dobry

Audiostereo

193

Bocznica

0

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

25613 profile views
 1. To z pewnością jedna z ostatnich okazji, żeby kupić te słynne kable na rynku pierwotnym. Oby się spodobały! U mnie póki co temat IC zamknięty na lata:).
 2. Kolega już odpowiedział, dzięki, kiedyś były jakieś historie z blokowaniem linków.
 3. … a tymczasem na konkurencyjnym portalu ukazała się chyba pierwsza polska recenzja modelu Special Heritage. Dość zaskakująca.
 4. No właśnie. podróby, to jest dramat. Miałem w ręku podrabianego Golden Reference IC, egzemplarz na tyle trefnie wykonany, że z miejsca wzbudził czujność, nawet na oko, bez wpinania w tor (dramat nr 2). Dlatego wolałem przez rodzinę ściągnąć obydwa swoje Cardasy z rynku północnoamerykańskiego, bezpośrednio od dealerów, niż ryzykować u nas na rynku wtórnym. Szkoda, że głośnikowy Golden Ref. nie jest już dostępny jako nowy (i pewnie już nie będzie...).
 5. Wersja studyjna jest niezła, ta imo jeszcze lepsza Utwór TSA mniej chyba znany niż 51, ale swego czasu bardzo popularny: Krzysztof Klenczon, 40-ta rocznica śmierci, urok Mazur nieprzemijający (zdjęcia z Zegrzyniaka jakby co:).
 6. Tak wiec Panowie, wznowa Cardasa Golden Reference na rynku północnoamerykańskim to nie fantom, tak to wygląda 🙂. Za jakiś czas postaram się opisać wrażenia soniczne, w szczególności efekt porównania z Golden Cross XLR.
 7. Kolego Baran, jeśli o mnie chodzi, nie obraziłem się, po prostu stwierdziłem daleka idącą rozbieżność opinii, to jednak nie to samo :). I moim zdaniem to jest mit, że jeśli jakiś wzmacniacz jest "poprawnie skonstruowany" (kto to wiarygodnie oceni?), to z automatu wart jest zachodu. Jeśli już pada nazwa Luxman, bez ekstrapolowania na wzmacniacze tej firmy grające w klasie A czy zestawy dzielone, moje wrażenie z odsłuchu, jeszcze przed lockodownem, modelu w klasie AB - 509uX, wraz z CD X-03, kopiuj/ wklej z sms do kolegi: "Dominanta cykania i szelestu, brak czarnego tła, bas program
 8. Mam swoje wrażenia jakimiś badaniami potwierdzać? Badania to może niech inżynierowie w fabryce robią, mnie badania nic nie obchodzą, jestem finalnym użytkownikiem i ma grać tak, żeby mi się podobało. Nie podoba się, to dział ogłoszeń i następny proszę. Dla mnie Dynki, stare podkreślam to raz jeszcze, są znakomitym przykładem jak dokonując upgrade w obrębie elektroniki można modyfikować brzmienie i uzyskać efekt materializowania się dźwięku w pomieszczeniu. Nawet takie maleńkie Audience 42, które otwierały lata temu gamę Dynaudio - im lepsza elektronika, amplifikacja w szczególności, tym l
 9. Witaj. Na podstawie autopsji i własnych obserwacji, prób i niestety błędów (było ich sporo:). Zastrzegam, chodzi mi o starsze Dynki, nowe słabiej znam (poza pojedynczymi modelami z nowych serii Contour i Confidence), dla jasności S40 zaliczam do starej szkoły. Niemniej, z tego, co usłyszałem np. nowe Confidence 20, wpływ wzmacniacza na brzmienie jest łatwo słyszalny, posłuchaj choćby u dystrybutora please np. z Accu 480, potem z Octave V80, z Ayonem np. Triton czy Audio Reveal Second, no nie ma moim zdaniem możliwości, żeby nie usłyszeć różnicy brzmieniowej miedzy tymi wzmacniaczami.
 10. Co znaczy słowo synergiczny (czy a contrario - niesynergiczny) to chyba nie trzeba tłumaczyć. Clara non sunt interpretanda. Co do tego, co się komu podoba, nic nie mam bo całe to audio to jest hobby i każdy ma swój gust, swoje preferencje. Natomiast teza kwestionująca wpływ wzmacniacza na brzmienie jest moim zdaniem błędna, szczególnie w kontekście Dynek ze starej szkoły brzmienia.
 11. Każdy ma prawo do eksperymentów z Dynkami typu upychanie podłogówek do niewielkich pomieszczeń, w których nawet monitory pływają z basem, czy też łączenie głośników z mało wydajnymi prądowo czy też niesynergiczymi brzmieniowo wzmacniaczami, jak śpiewał Kazik, "z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle", parafrazując rzecz jasna, no offense :).
 12. Nie wykonuję pomiarów i czytam bardzo pobieżnie:). Przyjmuję natomiast jako aksjomat kluczowy wpływ wzmacniacza na brzmienie Dynek, przynajmniej tych opartych o stary model wooferów. Co do dystrybutora, firma jest sympatyczna jak najbardziej, natomiast nie prowadzi niestety dystrybucji uchodzącej za najbardziej synergiczną z D. elektroniki tranzystorowej, np. marek takich jak Krell, Pass, Gryphon, Ayre, Plinius czy Simaudio. Nadrabiają co prawda lampami (Audio Reveal, Ayon, Octava), ale krąg odbiorców jest to jednak nieco węższy krąg odbiorców.
 13. W momencie ukazania się wydawnictwa na rynku, okładka wywołała ogólną konsternację i ból zębów, ale materiał po latach broni się muzyczne (szkoda, że nie realizacyjnie :).
 14. Na stronie Nautilusa jest skądinąd b. ciekawe porównanie C1 vs. C20, jest tam fragment "z moich doświadczeń rozlazłość basu Dynaudio to kwestia nieodpowiedniego wzmocnienia a nie immanentnej cechy tych głośników. Po prostu potrzebują zamordysty do utrzymania w ryzach i wiele nawet silnych i renomowanych wzmacniaczy nie radzi sobie z tym tematem."
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.