Jump to content

Szymon

Branża
 • Content Count

  3618
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Szymon last won the day on January 18

Szymon had the most liked content!

Community Reputation

5382 Audioholik^n

4 Followers

Informacje profilowe

 • Branża
  Producent

Recent Profile Visitors

13212 profile views
 1. Ło matko ale zbieranina 🙂 Wrzuć jakieś fotosy jak to obecnie wygląda.
 2. Szymon

  Reimyo CDP 777

  To po co pytałeś mnie niedawno o porównanie i jakość dźwięku streamerów Lumina. Pewnie ze względu na ten brak obiektywizmu :))) Jeżeli się mylę to zapraszam z Reimyo do mnie, akurat miałem ten kompakt sporo czasu. Sprzedałem go miłemu Panu z Łodzi (miłośnik lampki Wavac 805 i Gigawatta) i znam go na wylot. To nie jest złe urządzenie ale ma wady, które wymieniłem. Dzisiaj po prostu lepszy dźwięk (dużo równiejszy i bardziej dynamiczny) można uzyskać za mniejsze pieniążki. Osobiście wolałbym tańszy transport plikowy z protokołem roon RAAT oraz możliwe dobrej klasy przetwornik. Pozdrawiam miłośnika jedynie słusznych marek w pełni obiektywnego sklepu z Wrocławia. P.S. Czy to nie jest przypadkiem Twój wątek o w/w sklepie? Ciekawe jakie marki sprzedają hihihihi Jedno zdjęcie mówi więcej niż 1000 słów. Jak klęknie to mamy stary przycisk do papieru za 16 000zł, chociaż na giełdzie wisiał wiele miesięcy cukierek za 14 000zł i się nikt nie kwapił do kupna. Może to przypadkiem kolegi cwieku34 lub jego zaprzyjaźnionego sklepu ? :))) Tak czy inaczej ktoś wtopił i niebawem wypłynie na powierzchnię. Przypadkiem jego ulubiony sklep, o którym założył wątek promocyjny handluje... Reimyo i Trennerami, które opisałem.
 3. Szymon

  Reimyo CDP 777

  Jeśli lubisz spokojne klimaty i nie zależy ci na rozdzielczości, wglądzie w nagranie oraz lubisz poluzowany, niezbyt dobrze kontrolowany bas o dość jednostajnej sygnaturze to warto.
 4. Ze zwykłą wersją 845 był u mnie ostatnio Tomek @azis_light. Szybie porównanie wykazuje jeszcze większe wyrafinowanie oraz rozdzielczość i nośność dźwięku w stosunku do wersji podstawowej. Nie są to wielkie różnice ale bez problemu słyszalne. Do tego wersja PRO jest po prostu piękna 🙂 Trzeba też pamiętać, że spore różnice następują po zastąpieniu standardowych lampek w odmianie podstawowej. Bas zyskuje na szybkości, konturze i ataku a góra jest bardziej precyzyjna. Tomek wstawiał nowsze lampki, może coś napisze. U niego ten wzmacniacz pracuje z Arcadą 3.5 więc ma co robić. Zastąpił pół kilowatowego Krella.
 5. Właśnie stuknęła 666 strona w klubie, nie ukrywam że mnie to niezmiernie cieszy :))) Z wyższym basem to może być problem wszędzie, w małym pomieszczeniu szczególnie. Pod warunkiem, że jest czym taką Arcadę 3.5 napędzić.
 6. Ayon austriacki to BE Ayon chiński to CACY. Czujesz tą subtelną różnicę.
 7. Rozumując jak babatular to dostaje za darmo. Z tego co się orientuję to jesteśmy w klubie Dynaudio i prosiłbym o wpisy w temacie wątku. Zdjęcia razem ze swoimi kolegami zdążysz jeszcze obejrzeć. Może nawet trafi się folder!
 8. W koszcie produkcji to starczy na kilka par za tą kwotę. Najdroższe w produkcji są membrany celulozowe. O plastikowe zapytaj producenta z Niemiec Kurta Müllera, pozytywnie cię zaskoczy. Detalicznie to sobie może producent wpisać nawet pierdylion. Dynaudio produkuje przetworniki samodzielnie. Pytanie za 100 punktów, kto jest obecnie właścicielem marki Dynaudio?
 9. Skąd możesz to wiedzieć internetowy teoretyku sokoro ani jednych ani drugich nie słyszałeś. Zacznij od pokazania swojego systemu, później porozmawiamy. Pandion 2 to mini monitorek katalogowo za 15 000zł do sypialki. Bez 9900 kosztowałby 5kzł. Rozumiem, że chcesz nim zastąpić prawie 2 metrowe Ethosy, gratuluję toku myślenia. Esotara2 można zakupić w pełnowartościowych używanych kolumnach głośnikowych za 10kzł (3 drożnych, z dwoma porządnymi basami 20cm) . Cena nowych 27kzł.
 10. Mam od kilku tygodni przyjemność testować Arcady 2.5 + Cayina A845 Pro + dCSa Bartok i przyznaję bez bicia, że to najtańszy hi- edowy zestaw jaki udało mi się złożyć z nowych komponentów. Oczywiście ma swoje ograniczenia odnośnie metrażu w jakim może pracować oraz dynamiki w skali absolutnej ale całość prezentacji jest wyjątkowa zważywszy na cenę zestawu. Realizm przekazu, płynność, gładkość, wielobarwność, scena 3D, rozdzielczość połączona z niezwykłym spokojem oraz doskonale kontrolowany i świetnie zróżnicowany bas spodoba się praktycznie każdemu miłośnikowi audio. Do tego ścieżka sygnału wyjątkowo krótka a ilość kabli znikoma. Jako źródło zasobów muzycznych służy Qnap HS 453DX , który jest połączony bezpośrednio z Bartokiem kablem LAN. Postaram się niebawem wrzucić więcej zdjęć i krótki opis na blogu tego NASa. Arcady 2.5 to wyjątkowe paczki o wysokiej skuteczności 91dB, które można napędzić niezbyt mocarnym wzmacniaczem. 845 wysterowuje je na 90%, Set42SE w 100%. Nie trzeba zatem sięgać zbyt głęboko do portfela i silić się na mocarzy za pierdylion zł. Wystarczy spokojnie wydajna lampka set o mocy 20-50W i rozdzielcze wysokiej klasy źródło. W zanadrzu Grzesiek ma jeszcze Arcady 2.5 signature ale to dłuższa historia...
 11. Koledzy z jednej ławki... Czy "wać" to jakaś odmiana waty?
 12. Trochę mamy, kupować te o najlepszej relacji jakość/cena. Akurat dobrych Dynek jest na rynku wtórnym tyle, że starczy dla wszystkich. Jak producent i dystrybutor będzie miał górkę drogich wydmuszek w magazynie to zrozumie swój błąd.
 13. Prawda jest taka, że Piorasz bez 16hz żyć nie może, tylko wstydzi się do tego przyznać :)))
 14. Jak ktoś ma wiedzę to może kupić Esotara2 w paczkach za 10kzł. Jak ktoś kupuje recenzjami i reklamami to może zapłacić za to samo nawet 20 lub 38 x więcej w topowe wersji. Obecnie na forum lansuje się tezę, że wiedza i odsłuchy porównawcze to zło :))) Osobiście fanom Dynek polecam starsze modele 1.3 mk2 1.8 mk2 3.0 3.3 i kilka innych. Warto porównać do tych za pierdylion z obecnej oferty. Można się zdziwić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.