Jump to content

Szymon

Branża
 • Content Count

  3553
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Szymon last won the day on January 18

Szymon had the most liked content!

Community Reputation

5258 Audioholik^n

3 Followers

Informacje profilowe

 • Branża
  Producent

Recent Profile Visitors

12548 profile views
 1. Tak do jednego z wejść konkretnie USB2, można podpiąć dyski w formacie NTFS, FAT16, FAT32. Jeżeli pobierają więcej prądu to najlepiej z zewnętrznym zasilaniem.
 2. Jesteś człowiekiem małej wiary. Kabel sieciowy ma decydujący wpływ na brzmienie systemu! Mam prosty test, po którym sam dojdziesz do tego wniosku. Jest to test dla wszystkich sceptyków kabli sieciowych, na 100% usłyszą oni różnicę. Każdy nawet największy sceptyk przyzna, że słyszy wpływ sieciówek. Należy wykonać poniższy test w 2 krokach i opisać różnicę. 1. Włączamy system z podpiętymi kablami sieciowymi. 2. Włączamy system bez podpiętych kabli sieciowych. Powyższy test jest uniwersalny dla wszystkich kabli również interkonektów i głośnikowych! Teraz każdy usłyszy różnicę.
 3. Szymon

  KLUB dCS

  Zapraszam do testu nowego dCS BARTOK DAC:
 4. Szymon

  dCS Delius

  Obecnie jest bardzo dobry czas na zakup używanego dCSa. Po prezentacji nowego Bartoka ceny starszym modeli spadły. Zestaw Paganini bym sobie darował, przetwornik posiada jedynie jedno wejście zegarowe, nie ma USB ani wsparcia softu. Transport to słabiutki, plastikowy Esoteric UMK5, ten sam co w Puccini. DCS Scarlatti zwłaszcza jako transport to zupełnie inny poziom grania, wyposażony w pełnokrwisty mechanizm VRDS Neo bez problemu rywalizuje z Esoteric P-03. Przetwornik Scarlatti coraz mocniej odczuwa upływający czas, brak wsparcia softu, brak USB, nieużywany obecnie standard fire wire i piętno nowych modeli powodują, że nie warto płacić za niego więcej jak 20kzł. Osobiście wybrałbym dcs Debussy, ich ceny są w tej chwili rewelacyjne a najnowszy soft pojawił się kilka miesięcy temu. Jeżeli chcesz słuchać z płyt CD to warto dokupić Esoterica P03 lub Scarlatti transport i będziesz miał świetne źródło. Jeżeli myślisz nad plikami to dcs debussy + dcs NB lub nowy dcs Bartok załatwiają sprawę. Za tym ostatnim przemawia wbudowany transport plikowy (brak dodatkowych kabli), pełne wsparcie softu przez wiele lat, 2 wejścia zegarowe, wsparcie dla roon i MQA. 2 złącza LAN + 2 złącza USB.
 5. Oczywiście, jeszcze nie raz się spotkamy. Teraz trzymam kciuki za szlifowanie Twojego już zacnego systemu. Tomek u Ciebie też jest jazda bez trzymanki a jeszcze nowe pomieszczenie... 🙂
 6. Tak, Bartok już przesłuchany w kilku systemach i przez więcej osób. Nie mam obecnie Chorda więc ciężko mi bezpośrednio porównać.
 7. Warto wziąć w ramkę. Rzadko można przeczytać coś rozsądnego a tutaj proszę.
 8. Jaki masz budżet na cd i czy nie boisz się dziadków bez dostępnych laserów? Jest wiele starszych odtwarzaczy grających na poziomie i kosztujących do 2-3kzł np. Marantz CD16 i wiele Soniaczków ES, TEACów itd. Osobiście polecam osobny przetwornik i transport jeśli się nie boisz. W przyszłości koniecznie posłuchaj paczek typu Minas, z tym wzmacniaczem to zgrany duet.
 9. Dziękuję za ostatnią wizytę Bogusiowi i Tomkowi z bratem. Bardzo miło było gościć Was w moich progach i przedstawić swoją koncepcję grania. Mam nadzieję, że moje plumkanie Wam się podobało. Miałem okazję posłuchać jednego z wyższych modeli kolumn Cabasse Pacyfic 600 Evo oraz dwa wzmacniacze zintegrowane na lampkach 845. Szkoda, że mam tak mało czasu ale obiecuję że stawię się na rewizytach.
 10. Masz coś tańszego nawet pożyczyć? Mam to co w komplecie z dCSem. Taniej się nie da.
 11. Musisz jeszcze sprawdzić Terminatora. Mam też Pontusa i Aresa. Topowy model nie pozostawia złudzeń. Ja mam 🙂
 12. Słucham ich na Arcadach 2.5 signature, 91dB skuteczności. Te kolumny są stworzone dla niezbyt mocnych urządzeń jak wszelkiej maści sety do 50W na kanał.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.