Jump to content

Krzysiekhifi

Użytkownicy
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

1 Neutralny

Audiostereo

1

Bocznica

0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A czemu 2 restarty, zrobiłem kilka testów w 7.1 i nic nie trzeba zmieniać, nawet jak DAC jest odłączony to malina cały czas ma go ustawionego (w 7.01 zmieniała na HDMI) . Wiec wystarczy podłączyć DAC i zrestartować. Przynajmniej tak to u mnie działa wiec jest super.
 2. Ale popwawili, jak sie odepnie dac i zrestartuje to nie przełacza sie na hdmi tylko w plou wyboru cały czas jest DAC 🙂
 3. Niestety cos zmienili w 7.1 w stosunku do 7.01 Zahashowanie dtparam=audio=on w /boot/config.txt powoduje teraz że DAC pod USB tez nie działa, przy polu wyboru, DAC jest wybrany ale jest komentarz disabled or ot connected.
 4. Pliki 44.1 16bit puszczane z bubble przez maline na mooode 7.01 przechodzą test bit perfect na RME podłaczonym przez USB
 5. Dzieki ruszylo. Pierw ustawilem Initial Volume w Spotify Render na 100. Ale po odpaleniu cisza. Klikniecie przycisku głosnosci zrywa połaczenie, widac przy pierwszym kliknięciu ze jest ustawione na 100% ale sie rozlacza. Nastepnie zmienilem w MPD settings Volume control z Software na Dissable (0dB). Spotify gra, i co ciekawe nadal mozna regulować głośność z poziomu tableta. Niestety stracilem mozliwosc sterowania głosnoscią spod Bubble Jescze taka ciekawostka , jak mam podpięty DAC to przy restarcie w przeglądarce pojawia sie taki komunikat pare razy.
 6. Działa, dac wskakuje sam. Tylko jak korzystam ze Spotify to po uruchomieniu trzeba podglosnic. No i przy probie podglosnienia na tablecie odlacza go od moode. Po odhashowaniu linijki nie ma problemu z regulacją głośności.
 7. Da sie w moode wywalic wyjscia audio hdmi i phones ? Jak odpale maline i dac nie jest podlaczony do usb to sie przełącza na hdmi , po restarcie niestety usb nie wraca, trzeba wejsc wustawinia i recznie ustawic usb i zapisac. Troche utrudnia zycie. Moze jaby wywalic hdmi i phones to po podlaczeniu usb i restarcie wyjscie by sie ustawialo na to jedyne czyli usb.
 8. Taki prosty patent poczyniłem aby wykorzystać sleep clock w moode. Zwykły przekaźnik półprzewodnikowy zasilający cały sprzęt audio jest sterowany 5V z USB z malinki.
 9. U mnie 7.01 w głośnikach cisza mimo że tidal niby się połączył i gra. Wyjście słuchawkowe RPI 4B+ ( DAC jeszcze w drodze ) Osobiście nie widzę powodu aby się spinać, do tej pory bubble gra ok i najwyżej pogra jeszcze chwilkę aż ktoś opracuje tutek to sukcesu
 10. Planuję zrobić przełącznik go głośników, są polecane jakieś konkretne przekaźniki do tego celu?
 11. A czy ty masz jakieś radiatory ? Zwroc uwagę ze te dedykowane małe aluminiwe obudowy mają odlane bloki ktore przez gumowe podkladki termoprzewodzące odprowadzają cieplo. Ja mam taką. [Hidden Content]
 12. Czy planowane jest może kolejne zamowienie zbiorowe z Hypex ?
 13. A jest może gdzieś lista DACów lub chipow z ktorymi rasberry współpracuje?
 14. To mój pierwszy post na tym forum więc się witam ? jestem nowy na forum i przymierzam do zrobieniu rewolucji w sprzęcie Audio. Przymierzam sie do maliny i mam dwa pytania. Jaki jest aktualnie najlepszy soft na malinę aby wygodnie obsługiwać Tidala? Czy zamiast kupować Rasbbery PI z kartą DAC, czy można kupić zewnętrzny USB DAC ? Np. Toppin D10s D30 D50, ale albo coś innego w rozsądnej cenie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.