Jump to content

zerob

Użytkownicy
 • Posts

  95
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

23 Neutralny

Audiostereo

23

Informacje profilowe

 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

zerob's Achievements

 1. zerob

  YBA P1000

  Tak, to znany układ do tego. Chodziło mi o konkretne namiary na porządny tego typu układ. Taki co ma przynajmniej po dwa solidne przekaźniki na kanał, pod grube kable, szerokie ścieżki i miedź. Dla tego Yba, potężnego wzmacniacza muszę mieć. Z sieci, to często "układziki" dla "wzmacniaczykow"
 2. zerob

  YBA P1000

  Czy znacie jakiś sprawdzony, solidny, dobry moduł, który będzie pełnił funkcję zabezpieczenia głośników przed stałym na wyjściu? Do kupienia jako gotowy, albo jako zestaw do złożenia.
 3. zerob

  YBA P1000

  Sprawdzałem tylko te tranzystory sterujące i po wlutowaniu okazały się sprawne. Po wlutowaniu, było całkowite zwarcie między ścieżkami od zasilania na płytce. Dlatego trafo tak buczało. Ale już problem rozwiązany 😃 Polecam przyjrzeć się zdjęciu, gdzie są tranzystory sterujące w otworze na płytce przykręcone do radiatora. I to była przyczyna - zawarcie. Nie pomyślałem i pewnie przykręciłem je do radiatora. Przecież na środkowe nóżki, które są połączone z obudową idzie do obydwu części pełne zasilanie i problem gotowy. Wszystko jest na dobrej drodze, ulga, bo nic się nie uszkodziło.
 4. I to chyba kluczowe, zawsze słychać jakie jest i czy dobre jest dopasowanie między stopniami.
 5. zerob

  YBA P1000

  No i nie wiem co się dzieje. 😵 Po podłączeniu małego trafa 4x47V buczenie, nawet nie brumienie i ono się natychmiast grzeje. Myślałem że mostek, bo płytki są dobre. Mam ich przecież kilka i "nieobsadzone" nie mają zwarć na zasilaniu. Gdzie szukać przyczyny? Znowu wszystkie półprzewodniki wylutowywać mam?
 6. Jeśli tak modyfikowaneś końcówkę, rozwiązałeś przy tym problemy z masą, ulepszyłeś połączenia, nowe okablowania i inne rzeczy, to ok. Piszesz, że usunąłeś na wejściu bufory na operacyjnych, to już inny wzmacniacz. Inny całkiem niż fabryczny, który słuchaliśmy. Rozumiem, że wówczas mogło to zagrać lepiej od sklepowej konstrukcji. Dzięki za szczegółowe informacje.
 7. Absolutnie się nie zgadzam. Nie jest bardzo dobry, ani nawet dobry. I mam na to kilkunastu ludzi, co potwiedzi. Chyba rozmawiamy o innych wzmacniaczach, albo miałeś innego. Sherwood jest kiepski i męczyłem go w różnych konfiguracjach prawie miesiąc. Jeszcze dzisiaj mogę zorganizować spotkanie i porównamy, bo u znajomego leży teraz w piwnicy. Nie było żadnych historii, że nie łączył. Grał bez problemu. Sam właściciel zanosił do gruntownego wyczyszczenia, bo przekaźnik wyjścia szwankował wcześniej. Historie o jakiś nie łączeniach nie miały miejsca.
 8. Sherwooda AM7040 znam. Miałem go pożyczonego miesiąc na wakacje. Potężna budowa o więcej nic nie widzę, grał jak na swoją budowę zaskakująco kiepsko. A co do: Toś ty milioner, zadroszczę czasu wolnego, bo pewnie pracują na ciebie. 😜 Tyle czasu na same wyszukiwania, budowy końcówek. A zakup hi-endowych dla testu o ciągle nie to? Mistrz testu wzmacniaczy normalnie 🤣 Pokażesz ten teraz, z wątku wzmacniacz? Wszyscy jesteśmy ciekawi jak on Tobie wyszedł.
 9. Masz rację Sławku, w 100% . Przydaje się zawsze. Jakby nie interpretować czy się głowić. Na 9 mi znanych przypadkach, i w 2 z pożyczonymi do mojego systemu. Zawsze, ale to zawsze jakoś ten z niższą impedancją i/lub większym prądem wyjścia według producenta grał lepiej z końcówką. Ale jeszcze coś: mniej słyszalne, zwłaszcza w wysokich tonach były też zmiany różnych interkonektów Rca. Oczywiście pisze o preampach tranzystorowych, Tylko z takich słuchaliśmy.
 10. Może mieć dobre cechy i lampy i tranzystora, ale nie najlepsze, bo wystarczy porządny wzmacniacz tranzystorowy z dużą ilością tranzystorów i mamy inna półkę w sterowaniu kolumn bezapelacyjnie. Ale może jest fajna. Ty Bogdan każdą konstrukcje, którą na szybko zrobisz, (a poczytałem trochę twoich postów od dawna) jest super, Widać masz szczęście do dobrych urządzeń. Czy możesz pokazać jak wyszła ta właśnie Tobie i jakie płytki? Też o niej pomyślę jak ukończę kopie Yba.
 11. zerob

  YBA P1000

  Rozmawiałem jescze z tym kolesiem z zagranicy z forum, co naprawiał swojego oryginalnego Yba i dał nam zdjęcia pcb. Powiedział taką ciekawostkę. Ponoć żaden wzmacniacz, który miał, również jakieś wypożyczone do 12tys euro. Nie zagrał taką dynamika, kontrolowanym basem i szerokością, co u Yba. Pisał, że jeden lepiej na barwie, różne miały wypełnienie i inne tam. Ale jest jedno ważne i nie do przeszkoczenia konstrukcyjnie, co mają najdroższe konstrukcje hi-end. Ilość dużych tranzystorów końcowych na kanał. I to ponoć czuć od razu. Tym bardziej interesuje mnie ten mój projekt, który zrobiony na wzór oryginału ma ich jeszcze 18 na kanał, zamiast 16.
 12. Przecież to prawie rozwiązanie jak Krell i ochoczo przez ciebie przywołany Yba, którym też byłeś zainteresowany i pochwalałeś. 😄 Tylko mocowo oraz względem wysterowywania kolumn jednak znacznie ograniczony.
 13. zerob

  YBA P1000

  No i doprowadzony do wstępnego uruchomienia 😅 Wymienione nowe pary też tych tranzystorów pośrednich czyli 2n5416/2n3440, tak dla pewności. Zaraz podaję napięcia z tego małego trafa 4x47V i zobaczę jak zmienia się prąd i napięcie na tych sterujących MJE.
 14. zerob

  YBA P1000

  No to widocznie zamawiałeś wiele z tej samej, udanej partii, albo też miałeś wyjątkowe szczęście nad szczęściem. To nagminne, tak lekcewarzące podejście u nich. Rozmawiałem z kolejną osobą, co zamawiała w wykonaniu Audio kilka małych traf i każde mu lekko buczało.
 15. Czytając już którąś tak pochlebną opinie, pojechałem dziś do znajomego, który ma ten Dac. Też zachwalał tak, że gdyby go miał wcześniej nie kupiłby daca Mytka za prawie 10tys i nie robił innych. Jestem po odsłuchach tego daca w połączeniu ze stopniem lampowym. No i rzeczywiście ten Dac mnie zaskoczył bardzo. Już nie wspomnę że był lepszy od Mytka, ale okrył dwa inne forumowe Dace na AD1865. Charakterem AD1865 był podobny, bo Mytek to inne, ostrzejsze granie. Lecz ten z AD1860 grał najlepiej. Mówił, że zbudował 3 stopnie lampowe, ale tylko z jednym zagrało dobrze. Niestety nie mam takiego doświadczenia, ale dowiem się szczegółów. Czy jest jakaś możliwość zakupu całego kompletu daca? A może chociaż odkupienie płytek daca?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.