Jump to content

jbclamence

Użytkownicy
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

2 Neutralny

Audiostereo

2

Bocznica

0

Karta premium

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, Prosiłbym o podpowiedź, czego warto posłuchać z używanych tranzystorowych końcówek mocy do 25 kPLN, które grają w czystej klasie A i mają szansę zostać dobrze wysterowane przez DCS Debussy. Zależałoby mi na czymś z dobrą kontrolą niskich częstotliwości i raczej nowszego niż starszego. Osobiście myślałem o Accuphase A46/47, ale może jest coś konkurencyjnego godnego uwagi.
 2. Tak, szukam dokładnie czegoś takiego, tylko conajmniej 10x droższego 😉 A tak poważnie, to właśnie to czego mi trzeba. Najchętniej ze zdalnym sterowaniem i tak dobrego by nie degradowało dźwięku z DACa. Trochę się boję, że urządzenie w tej cenie wymagało kompromisów podczas tworzenia, które mogą powodować słyszalny wpływ na dźwięk. Dobrze byłoby tego posłuchać. Ale może jest coś podobnego z półki zbliżonej do reszty komponentów?
 3. Zastanawiałem się nawet nad przedwzmacniaczem, ale mam z nim niejaki problem, bo używam praktycznie tylko źródeł cyfrowych, a dobry przedwzmacniacz, oprócz dobrej regulacji głośności ma jeszcze z 5 par RCA i ze dwie pary XLRów, do tego nierzadko przedwzmacniacz gramofonowy dla dwu typów wkładek. Ja tego całego dobra nie potrzebuję. Regulacja głośności w Debussym nie jest komfortowa: nie jest płynna i skala jest praktycznie nieczytelna - w sensie, że oprócz samej głośności słyszanego dźwięku, trudno odnieść ten poziom gdzieś sobie unaocznić w przeciwieństwie do pokrętła, czy choćby jakiegoś w
 4. poczytałem, porozmawiałem, znalazłem używkę i wygląda, że to może być strzał w dziesiątkę. dzieki za podpowiedź
 5. Na razie mam jeszcze Integry, ale myślę o końcówkach Accuphase P1000, albo P5000. Rozważam dwie opcje: Przedwzmcniacz i wzmacniacz Accuphse i do tego DAC - w tym wypadku czysty DAC Lub Końcówka mocy i DAC z przedwzmacniaczem/regulacją głośności Wadą kompletnego zestawu od Accuphase'a jest cena. Bo przedwzacniacze Accu są drogie, nawet używki i do tego i tak musze kupić DAC i stąd myśl o DACu z regulacją głośności.
 6. Sam z siebie dużo czytam, ale doświadczenia kolegów z forum są dla mnie bezcenne. Szczególnie, że po moich pytaniach ujawniają się często zagadnienia i problemy, na które sam bym nie wpadł. I faktycznie chciałbym zestawić nowy system, dlatego chętnie poznam jak najwięcej możliwych opinii. Bardzo je sobie cenię.
 7. Cześć, Czy w granicach 20-25k PLN da się znaleźć dobrze brzmiący DAC z funkcją przedwzmacniacza lub dobrą regulacją głośności? Nie potrzebuję obsługi kosmicznych rozdzielczości i MHz, wystarczy mi 24/192 i najwyższa możliwa jakość we wskazanym budżecie. Ciepło myślę o sprzęcie z drugiej ręki.
 8. To jest dobry argument. Też tak o tym myslałem. Dzieki
 9. Mam taki dylemat. Mam pomieszczenie około 20m2. Relatywnie nieduże, ale też nie miniaturowe. Myślę, o zmianie moich obecnych zestawów głośnikowych podłogowych na nowe, lepsze, z nieco wyższej półki cenowej i zastanawiałem się nad głośnikami podstawkowymi. Mam do nich sentyment, bo miałem wiele lat temu bardzo ładnie grające i porządnie wykonane Celestion A1. Do tego podstawkowce podobają mi się w formie i bywają też takie naprawdę dobrze grające. Ale... Zastanawiam się jaką przewagę mają nad głośnikami podłogowymi? Podstawkowe zwykle mają słabszy bas i do optymalnego brzmienia potrzebują
 10. Dzięki za informację. To dobra wiadomość. Jaki zasilacz polecasz dla możliwie najlepszego efektu?
 11. coś więcej? bo choć mam wyobrażenie i trochę wiedzy jak się pisze recenzje, szczególnie w znanych tytułach, to do tej pory nie przeczytałem nawet jednego złego słowa czy sugestii, że może im czegoś brakować i trochę ta monotonia opinii mnie intryguje i niepokoi ? dlatego tak chętnie wysłucham każdej szczerej, merytorycznej krytyki ? wyrażonej, najchętniej, jeśli mogę prosić, więcej niż jednym słowem ?
 12. Bardzo dziekuję za pomoc. Część z tych materiałów widziałem, wątku na audiostereo nie, ale wciąż mam niedosyt ? Liczyłem, że może ktoś słuchał, szczególnie 5802, w bardziej kameralnych, spersonalizowanych warunkach: w domu lub w jakimś salonie i z nieco większą uwagą niż na pokazach. Może jeszcze ujawni się taki słuchacz ?
 13. Cześć, Czy ktoś z kolegów miał okazję słuchac wzmacniacza ML 5802, ewentualnie 5805? Jeśli tak to w jakich systemach i jakie wrażenia?
 14. Ponieważ jestem nowy, mój post powisiał trochę w poczekalni. W tym czasie się trochę rozejrzałem i nieco z gorącą głową, zdecydowałem na razie na Lumin U1 mini. Jutro ma dotrzeć, więc sprawdzę jak sobie radzi. Niestety wydaje mi się, że w U1 mini nie bardzo jest możliwość poprawy zasilanie, bo on ma zasilacz wbudowany w urządzenie. Posłucham i będę wiedział jaki następny krok. Dzieki za pomoc
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.