Jump to content

rychu_11

Użytkownicy
  • Posts

    3
  • Joined

  • Last visited

Reputation Całkowita

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

rychu_11's Achievements

  1. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. To znacząco zawęża obszar moich poszukiwań. Wszelkie sugestie wezmę do siebie, a najbardziej chyba tą, żeby odsłuchać sprzęt u siebie przed zakupem. Na tą chwilę najbardziej zainteresowała mnie propozycja Bu1 i Opticon 6/8, ale postaram się w miarę możliwości sprawdzić jeszcze kilka z proponowanych, jeśli nie u siebie to chociaż w salonie. Czy możecie mi jeszcze nakreślić, bo nie mam żadnego doświadczenia, jak wygląda ogólnie kwestia odsłuchu w domu? Jakie ponoszę koszty itd? Wiem, że to pewnie zależy od salonu, ale tak ogólnie jakie są przyjęte zasady. Jakaś zakładam kaucja itd?
  2. Dziękuję za odpowiedź. Wezmę te ELAC pod uwagę. Czekam na dalsze propozycje, może jakieś słowo o tych FOCALach 826?
  3. Witam szanownych Kolegów! Po wielu latach przeglądania tego forum nadszedł czas na prośbę o pomoc. Otóż posiadam od pewnego czasu kolumny podstawkowe Klipsch RP-160M. Początkowo grały z ONKYO TX-8150 i w zasadzie od samego początku czułem pewien niedosyt. Niby czysta detaliczna góra, czego zawsze pragnąłem grając na przeróżnych głośnikach komputerowych czy kolumnach z niższej półki, ale jednak ciągle mi czegoś brakowało - nie wiedziałem tylko czego. W międzyczasie fundusze pozwoliły na zabawy z wzmacniaczem lampowym, wybór padł na chwalonego tu i ówdzie Yaqin'a MS-30L (za źródło robi TX-8150). Fabrycznie już chiński lampowiec okazał się dużym przeskokiem w stosunku do TX'a , ale prawdziwe skrzydła rozwinął po wymianie lamp sterujących i mocy na kolejno rosyjskie EW i EL34 RFT. Nie potrafię tak jak niektórzy kwieciście opisywać słowami jaki dźwięk uzyskałem, więc nie będę się wygłupiał, ale ogólnie jest naprawdę przyjemnie i dźwięcznie. Dochodzę jednak po czasie do wniosku, że nadal czegoś mi brakuje - z tą różnicą, że teraz wiem czego: średnicy. Dźwięk z tych kolumn jest jakiś taki cichy, poza wysokimi tonami wszystkiego innego trzeba się dosłuchiwać, przez co muzyka traci na szczegółach. Kiedy chcę usłyszeć więcej treści muzyki muszę podnieść głośność, a wtedy wysokie tony robią się natarczywe i po chwilowej ekscytacji tym jak to pięknie gra zaczynam się męczyć tym dźwiękiem i nie potrafię długo tak słuchać. Sytuacja jest jeszcze gorsza kiedy włączę sobie jakiś film na Klipsch'ach - dźwięk jest tak ubogi, cichy, gdzieś ukryty, że dopiero dopełnienie pasma głośnikami z TV daje jakikolwiek sensowny przekaz. Kończąc ten przydługi, ale wydaje mi się konieczny wstęp, proszę szanownych Kolegów o doradzenie czegoś na co mógłbym wymienić Klipsche zyskując więcej średnicy, coś co na niższych poziomach głośności zagra pełniejszą piersią. Nie koniecznie chcę też zupełnie rezygnować z góry którą mam w RP-160M, bo na Yaqinie nie jest ona tak szorstka jak na Onkyo i w sumie na niższych poziomach głośności może być - w zasadzie wtedy to jest jedyne co w tych kolumnach gra :) Jestem otwarty na wszelkie propozycje - budżet w sumie nie gra roli, ale żeby nie popadać w paranoję to zakładam kwotę ok 6tyś zł, jeśli będziecie mieć sensowne propozycje to mogę dociągnąć do 10tyś. za parę. Wstępnie wyszukałem sobie kolumny FOCAL CHORA 826 - z racji pandemicznych ograniczeń nie słuchałem ich na żywo, tylko kilka porównań na YT. Będę więc wdzięczny dla posiadaczy tego modelu o ich odczucia. Pokój 21m2, wydaje mi się że akustycznie nie najgorszy, raczej wypełniony przedmiotami rozpraszającymi i pochłaniającymi dźwięk (firany, meble, sofy, pufy itd.), na podłodze panele bez dywanu, ale dołożenie takowego nic na moje ucho nie wnosiło. Posiadam też Subwoofer Klipsch R-115SW, ale zastanawiam się nad jego likwidacją na rzecz basu z podłogówek.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.