Jump to content

marek-1969

Użytkownicy
 • Content Count

  2892
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

490 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Proponuje zadać sobie trochę trudu i przeczytać regulamin muzeum obozu w Oświęcimiu. Jest tam zakaz wnoszenia flag narodowych . Problem polega że izraelskich się nikt nie czepia w strachu przed pomówieniem o antysemityzm . Ich tragedia była jak wiadomo większą niż nasza. A przede wszystkim są na narodem wybranym . Wybranem przez samych siebie.
 2. W handlu detalicznym podstawowe marże są w okolicy 30%. Koszty promocji są najczęściej przypisywane dostawcy / dystrybutorowi / producentowi. Koszt sklepu mają bardzo duży rozrzut za M2 . Miasto i odległość od umownego centrum decyduje o wszystkim . Są skrajne przypadki . Znajoma w centrum warszafki ma luksusowy butik z babskimi szmatami . Za kilkadziesiąt M2 kwadratowych płaci ponad 30 tyś miesięcznie . Tu marże są ponad 100% . Głównie przez koszta jakie generują stołeczne celebrytki traktujące sklep jako darmową wypożyczalnię .
 3. A70.2 to mocniejsza wersja A 35.2 plus XLR . Natomiast 25.2 to słabszy sonicznie wzmacniacz.
 4. Bez Chopina nie mogło się odbyć
 5. Uroda pudełka po butach . Ale bez ściemniania " Made in England"
 6. Sam tytuł wątku jest o kant dupy. Sugeruje że przyszłość była dane lub zaplanowana . A to gówno prawda . Było i jest wiele wiele wariantów gorszych i lepszych . Zdażyły się rzeczy dobre dla Nas i źle . Na wiele nie mieliśmy wpływu lub zmarnowaliśmy szansę na aktywny udział . Turboeuropejczyc tego nie zrozumieją bo opierają się na dogmatach . Trzy najgorsze procesy dla Polski w ostatnim 31 leciu to zjednoczenie Niemiec , niedokończony rozpad ZSRR oraz brak aktywnej polityki wobec Białorusi i Ukrainy . Kolejną zła tendencją w naszej polityce jest mylenie czyiś sukcesów z własnymi . Wstąpienie do NATO to nie nasz sukces tylko NATO . Przejęli dawnych przeciwników i oddali najgroźniejszego wroga setki kilometrów od swoich granic. Kolejne to rozszerzenie uni . Też nie nasz sukces tylko lobby koncertów szukających rynków zbytu i taniej siły roboczej i docelowo surowców . Lokalna konkurencja wykończyła się rękami lokalnych polityków w imię oczywiście nowych prawd objawionych . Mogły być i gorsze warianty . Np wmanewrowanie się w pomysły Gorbaczowa który oferował nie swoje czyli część kresów , co zresztą też testował Putin z wybitnym politykiem Sikorskim.
 7. Umierać za Warszawę będę tylko ci w których interesie to będzie . Na tym polega realna geopolityka . I tu niema znaczenia nazwisko prezydenta . Niestety nasza tragedią jest swego rodzaju aberracja . Istnienie państwa polskiego gwarantuje " przyjaźń " niemiecko rosyjska . Z jednej strony średni kraj o ambicjach mocarstwa a z drugiej strony mocarstwo o realnych możliwościach średniego państwa . Uzupełniają się jak niekochające się małżeństwo z niechcianym dzieckiem. Tym dzieckiem jest Europa środkowa z nami na czele . Polska w tym układzie jest za słaba od 350 lat żeby rozdawać karty . Stąd konieczność szukania wsparcia poza układem . I niema znaczenia gdzie , ważne żeby wsparcie , które też zawsze będzie w granicach realnej polityki , było rzeczywistym uzupełnieniem naszych niedostatków . Dziś to USA , jutro może Wielka Brytania a po jutrze może np. Turcja . Jedno jest pewne Niemcy czy Rosjanie nigdy nie byli ani nie będą gwarantami naszej niepodległości czy suwerenności .
 8. Oczywiście gdyby nie prezydent Duda to Francuzi , Niemcy czy Holendrzy umierali by za Warszawę z uśmiechem na ustach . Gratuluję realizmu . Powalają mnie bzdury jakie powtarzają lub rzadziej wymyślają lemingi . No ale jest to zgodnie linia mediów opiniotwórczych tego środowiska .
 9. Preamy Vincenta są analogowe . I niestety w niższych rejestrach niestabilne.
 10. Z Pylona zrobił się te taki Tonsil + na miarę 21 wieku 😃
 11. Myślę że na dzień dzisiejszy ciekawą alternatywą dla Sotm jest IO Data . Soundgdnic.
 12. Ciekawy przypadek . Malutki wzmacniaczyk i impulsowy wywala korki . Dziś nie stosuje się słabszych niż 10 A . Chyba że wywala zabezpieczenia przeciw zwarciowe . Udało się go ponownie uruchomić ?
 13. Nie porównywałem ale opinie są takie że seria 501 gra wyraźnie inaczej niż 503 ( adekwatne urządzenia )
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.