Jump to content

baron_bartek

Użytkownicy
 • Content Count

  136
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak, będzie drgać średnicą, na ekranie postać gada a trzęsie fotelem. Te małe o tyle niegłupie, że być może będzie łatwiej osiągnąć efekt, "delikatnej głębokości" drgań. Tak jak pisałem butkicker rzuca dość mocno. Będę ciekawy jak to wyjdzie. Ja przykręciłem tuleję ala noga od blatu i do tego buttkickera i daje radę. Planuje jeszcze zrobić coś podobnego z porządną dechą na środku łóżka. Mam już dechę (z garażu, koszt nowej tak solidnej to minimum 100 zł), przytnę jak trzeba polakieruje (brudna jest) i zobaczymy
 2. Czemu akurat takie? Z ciekawości jak mały zadziala?
 3. Jak ciężkie to znaczy dobre 🙂 .... szczególnie jeśli ma być to basshaker - butkicker też swoje waży, ale nie więcej niż wygląda. Wzmacniacz za 50 złociszy? (nowy?)
 4. Wzmacniacz butkickera (pierwsza generacja) ma taką wadę, że trzeba pierw mu dać spory sygnał by się w ogóle włączył. Jak już się włączy działa ok. (ja to robię tak, że pilotem mdaca podgłaśniam aż załączy, a potem ściszam) Źródło do tego musi mieć regulacje głośności (nowa wersja ma pilota do wzmacniacza), bo każdy film reaguje nieco inaczej na bass shakera. Tak więc ew. wzmak subwooferowy musi mieć pilota. Tak jak napisałem trzęsie łóżkiem. Jak ten czołg z szeregowca ryana jedzie to jest naprawdę jest trzesienie ziemi - chciałem inny efekt, ale jestem i tak bardzo zadowolony i nawet nie wiem czy mój oryginalny plan byłby lepszy - chyba nie.... nie mam pojęcia czy wersja gamer czy KD butkickera jest mocniejsza. Żeby osiągnąć taki efekt za pomocą subwoofera to nie wiem ile trzeba wydać, bassshaker nie dość że kosztuje ułamek tego (teraz bas z samego suba ma był słychać nie czuć) to jeszcze nie będzie denerwować sąsiadów. Jak ktos ma pytania, to proszę.
 5. Jeśli są mocniejsze.... to powiem tak: nap***ala to. Poważnie, musiałem, mocno przyciąć głośność sygnału. Przykręciłem do łóżka, jest dość mało stabilne może dlatego, ale o ile efekt jest nie do końca idealny (dopiero pierwsze testy) to za kwotę zakupu jest szał! Trochę dziwne jest napędzanie, trzeba najpierw puścić niezły sygnał wtedy załącza i już normalnie działa.... chyba ma automatyczny on/off i dlatego może nie działał z suba, ale nie chce tego testować. Ostatecznie podłączyłem z wyjścia słuchawkowego mdaca, zawsze psioczyłem że analog i cyfra w mdac jest odzielne (nie działa głośność jak puścić przez wygnał cyfrowy), a teraz jest to zbawienne bo mam oddzielną kontrolę głośności na bass shakera. Raczej rzuca łóżkiem niż przenosi delikatne drgania, ale i tak jest nieźle.... potem napiszę coś więcej.
 6. No właśnie.... co by było dobre do gier, ale nie do filmów. Myślałem też o sygnale ze słuchawek, ale większość urządzeń odcina dźwięk z reszty wyjście po podłączeniu słuchawek.... będę musiał swój apmli przetestować czy tak działa.
 7. Doszedł, podłączyłem narazie bez przykręcania. Początkowo myślałem, że popsuty bo wzmacniacz się włączał, ale butkicker nie kopał, kontrolka sygnału się nie świeciła. Podłączyłem z wyjścia suba, potem wyjścia na suba z głośników.... nic. Podłączyłem przez przejściówkę minijacka z karty muzycznej. "Gra". Nic się nie wypowiem narazie o praktycznym aspekcie tego grania, ale się zastanawiam o co chodzi. Wzmak nie przewodzi niskich częstotliwości w relacji rzeczywistej i potrzebuje mieć pełne pasmo sygnału? (może to dlatego, że to wersja gamer?). Nie wiem jak to teraz podłączyć by w ogóle grało razem z resztą zestawu. Narazie jedyny pomysł, to ominąć suga i puścić przez preout... w weekend popróbuje bo dostać się tam to nie taka prosta sprawa.
 8. Coś takiego: https://thebuttkicker.com/buttkicker-gamer2/ Raczej to "popierdziawa" ale w tej cenie można ekspermentować.
 9. O kurczę co za czujność 😆 . Napisłem info, poszedłęm tam gdzie król musi chodzić... i nie zdążyłem, bo już odpowiedź 😄 😄 . Narazie dopiero kupiłem więc o sprzedawaniu nie myślę, ale będę pamiętał. Uchwyt łatwo dorobić - noga do biurka wkręcana wkrętakami.... tylko nie wiadomo jak to będzie przewodzić drgania - napewno mniej, ale zobaczymy
 10. Panowie wylicytowałem używanego buttkickera za 200 zł - jako, że jest wzmacniacz w zestawie to cena dość arakcyjna. Wprawdzie to wersja co ma uchwyt do krzesła... ale przy odrobinie inwencji przerobię, albo porostu dokręcę tuleje do łóżka. Sygnał z wyjścia z suba. Dam znać jakie efekty.
 11. To polska. Zwaliłbym na innego sąsiada, lub ostatecznie na przejeżdżające obok ciężarówki 😛 Ale to oczywiście w ramach żartu pisze, bo mimo że mam fajne audio, to sąsiedzi pewnie nawet o tym nie wiedzą.
 12. hmmm, jak będzie okazja to muszę pamiętać. No właśnie.... ciekawe jakie by były reakcje sąsiadów i czy by się kapnęli skąd to 🙂
 13. Być może masz rację i szukanie basshakera poniżej 20Hz nie ma sensu, a trzeba poprostu to ogarnąć odcięciami i głośnością. NIe mniej jednak lepsze schodzą niżej niż 20. Hehehe. No ciekawe czy by spadały szklanki z regałów u sąsiada jakby było nawet dość cicho, ale za to baaaardzo nisko. Tak jeszcze apropo kodeków: pierwsze co one tną to dynamic range oraz słabo słyszalne zasięgi. Testowałem na własnej skórze, gorsze źródło naprawdę ma słyszalnie gorszy bas na moim subie.... poprostu słychać , że nie schodzi jak np walą w bębny.
 14. Czytałem akurat na ten temat - filmy mają zwykle odcięcie do 20 Hz, ale już od w sumie 10ciu lub więcej lat materiał schodzi do 5Hz (np project Clowerfield z bodajże 2008r.). Tak samo mad max 4 o którym pisałem miał wersję ścieżki, która poprostu miała trząść kinem (i trzęsła! Non stop nawet jak się niewiele działo). Generalnie nowe filmy akcji pewnie schodzą... jest tylko jeden tyci problem. Trzeba mieć quality wersję (nie mówie tylko o nośniku, ale i hmmm... źródła? Np filmy dvd potrafiły być jak vhs rip.... dlatego powstało q-dvd, który tylko było oznaczeniem, że to jest niezła wersja).
 15. Nic nie ma. Chodzi mi o to by urządzenie musi mieć zejście by przenosiło bardzo niskie drgania - tak jak niskoschodzący sub przenosi nisko schodzący bas. Wydaje mi się, że jest to koniecznie dla dobrego bass shakera (nawet porównując modele to widać - lepsze i droższe schodzą do 5hz (butkicker), a słabsze do ok 20hz (aurora i ten słabszy bass pump) )
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.