Jump to content

arch

Użytkownicy
 • Content Count

  59
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2993 profile views
 1. Popełnię wpis niemerytoryczny, ale poszukuję Sonus faber cremona audiotr m. Gdyby zatem ktoś z klubowiczów w niedalekiej przyszłości zamierzał rozstać się z tymi kolumnami, proszę o kontakt.
 2. Sprzedam Laser Sony KSS - 213B - nieużywany, w kartoniku - 25 zł. Kupiony w 2013 r. z myślą o wymianie w posiadanym wówczas Primare D 30.2. Odtwarzacz wytrzymał próbę czasu (sprzedałem), a laser pozostał.
 3. Myślę, że się nie mylę, ale Orchid nigdy nie miał wtyków ceramicznych. Posiadam obecnie wersję xlr (zakup w salonie audio w Polsce) i "pudło" jest identyczne. Wcześniej - na przestrzeni kilku lat w pewnych odstępach czasowych - miałem również wersję rca orchida z polskiej dystrybucji i "pudła" były identyczne. Tak więc opakowanie tutaj nic nie przesądza. To jest w mojej ocenie przewód b. dobry, za jeszcze rozsądną cenę. Ceramiczne wtyki miał bodajże the first lub second (pierwsze wersje).
 4. Niczego nie przesądzam, ale brakuje na przewodach naklejki z napisem "Ground", a jest to o tyle istotne, ponieważ jest to przewód kierunkowy. Posiadałem swego czasu ten przewód. Kupiony został przez mnie w salonie audio w Polsce i posiadam kilka jego zdjęć. Dla ewentualnych porównań zdjęcia mogę przesłać na adres poczty elektronicznej. Przewód ten początkowo był produkowany - jeśli chodzi o odcinki najkrótsze - w długości 0,6 m, następnie 0,8m, a ostanie wersje nie były krótsze niż 1 m. Źródła tej informacji nie podam, ale z taką się spotkałem.
 5. Muszę sprostować informację Kolegi. Rzeczony przewód był jeszcze niedawno dostępny (na metry) w katowickim RCM. Czy sprzedawany na allegro przewód jest oryginalny, nie przesądzam.
 6. Barni, co do zasady zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Polak "potrafi", stąd mam ograniczone zaufanie do kupowania rzeczy używanych. To jest jednak loteria.
 7. Niewątpliwie są to już urządzenia kilkunastoletnie. Fani Krella zaklinają rzeczywistość i twierdzą, że elektronika tego producenta się psuje, chyba że ktoś w nią niekompetentnie ingeruje. Szukam dalej, czekając (naiwnie ; nie wiem jak długo starczy cierpliwości) na egzemplarz z polskiej dystrybucji. Ostatnio sprzedawane egzemplarze z polskiej dystrybucji nie pochodziły.
 8. W numerze 6/2002 miesięcznika Audio jest zamieszczony test rzeczonego Krella. W niedalekiej przeszłości (interesując się jednym z wystawionych na sprzedaż egzemplarzy) wysłałem zapytanie do producenta, który na podstawie podanego przeze mnie numeru seryjnego wskazał rok produkcji odtwarzacza - 2001. Czy był produkowany jeszcze po roku 2001 - 2002, nie wiem.
 9. Bilety można kupić w Ticketpro. Ceny 160, 130 zł i 100 zł. Koncert 9 kwietnia 2017 r. w Auli UAM.
 10. Podobno to jest tylko Forum opinii. Historia podpowiada jednak,że to wcale nie jest takie pewne. Okazuje się, że tylko niewielu miało możliwość porównania kilku wzmacniaczy Krella w tym samym torze i szacunek im za to, że ominęła ich pokusa do stwierdzenia, że coś zjadło drugie coś na śniadanie. Koledzy szacunek.
 11. Sprzedawać mojego Krella póki co nie zamierzam. Są ważniejsze sprawy w życiu niż przerzucanie sprzętu, tym bardziej dla potwierdzenia opinii innych. Kolega mojego postu uważnie jednak nie przeczytał. Ponieważ tak jak napisałem, poza posiadanym przeze mnie Krellem innych wzmacniaczy tej firmy nie słuchałem, nie mogę zatem polemizować z Kolegą, że wskazane są lepsze. Z mojego subiektywnego punktu widzenia, wolę inwestować w urządzenia młodsze i pochodzące z pewnego źródła. To chyba można nazwać kompromisem hobbysty. Pozdrawiam
 12. I tak na tym Forum pielęgnowane są stereotypy. Tak się składa, że od kilku miesięcy jestem w posiadaniu Krella S300I i w odróżnieniu od Kolegi Moreno nie mogę stwierdzić, że ów wzmacniacz to jest "chińskie cuś". Niezgadzając się z Kolegą czynię to, nie dlatego, że akurat to urządzenie posiadam, ale dlatego, że moje doświadczenie (wielu lat)mnie do takiego wniosku skłania. Moja opinia nie jest również wydawana pod wpływem "chwili", albowiem to urządzenie już pewien czas posiadam. W cenie w jakiej ten wzmacniacz kupiłem ( poniżej podanych aktualnie na allegro) nic bardziej atrakcyjnego się rynku s/h nie znajdzie, chyba że ktoś lubi lampę. Używanie w obecnych czasach argumentu, że coś jest produkowane w Chinach jest mało poważne, ale zauważam, że w środowisku "audiofilskim" ten argument ma swoistą moc. Dla zainteresowanych: ten wzmacniacz nie gra skrajami pasma, ma nawet pewien deficyt w górnych rejestrach, ma doskonałą dynamikę, kontrola basu i stereofonia jest na bardzo dobrym poziomie. Przede wszystkim nie "brumi", co przeczy obiegowym opiniom. Nie brumi u mnie, gwoli ścisłości. Można kupić lepszy wzmacniacz w tej cenie? Pewnie. Z perspektywy moich doświadczeń rzeczony Krell jest póki co najlepszy, zważywszy jego obecną rynkową cenę, w odniesieniu do ceny "sklepowej", fakt, że mój egzemplarz pochodzi z polskiej dystrybucji i jednak jest dużo młodszy o swoich - czy lepszych ? - poprzedników. Krella 400 i 300i nie znam. Równie dobrze mógłbym jednak w tym miejscu zacytować trochę forumowych stereotypów na ich temat, tylko nie pójdę tą drogą. Zaglądam na Forum od wielu, właściwie nie pisząc na nim, i nie przestaje mnie irytować łatwość ferowania opinii, nawet forumowiczów z dużym stażem. Pozdrawiam
 13. Myślę, że w tym zdaniu zawiera się sens całej wypowiedzi. Tak się składa, że posiadam ic nordosta i zdania Kolegi nie podzielam, jakkolwiek nie mam odniesienia do interconectów droższych.
 14. Doprawdy trudno uwierzyć. Wieczny odpoczynek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.