Jump to content

jabłecznik

Użytkownicy
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

19 Neutralny

Audiostereo

11

Bocznica

8

Karta premium

Recent Profile Visitors

109 profile views
 1. jabłecznik

  Audio mity

  Nic nie rozumiesz? Dla nierozgarniętych dołączył odręczny wykres, żeby łatwiej było go (nie)zrozumieć 😉
 2. jabłecznik

  Audio mity

  To żałuj. Bo gdybyś śledził dyskusję, dowiedziałbyś się jeszcze o „prądożernych basowych pikach”, czy coś w tym stylu. Wiesz co to może znaczyć, bo szymon1977 chyba nie potrafi tego wyjaśnić, choć coś takiego przytoczył 🙂
 3. Moim zdaniem wszystko zależy od tego jakich potrzebujesz funkcji. Jak koledzy piszą o serwerach, NASach, Bubble coś tam i więcej, to możliwe, że Roon to ogarnia a inny player tylko włącz muzykę, wyłącz. Np. zmywarki do naczyń też są mniej lub bardziej funkcjonalne. Sterowane z telefonu przez Wi-Fi, automatycznie uchylane drzwiczki po skończeniu zmywania, samoczyszczące, sprawdzające stopień zabrudzenia naczyń itp. Najtańsze pewnie wiele z tych funkcji nie posiadają i wtedy są tańsze, więc pewnie wybór jest uzależniony, komu na czym zależy lub jest potrzebne. Jeśli jakaś komunikacja z NASem i w
 4. W sumie coś w tym jest, a jeszcze taka pieszczota swojej kolekcji zbieranej przez długie lata. Półeczka, katalogowanie itp. W książce np. „Sens nocy” podobnie było z książkami. Kolekcja książek to wielka rzecz.
 5. To uznałem za pomyłkę autora, bo jakim cudem niby jakiś kodek potrafiłby z 16 bitów zrobić 24 nie kompresując wcześniej np. tych 24 do 16. Z Hi-Res zrobić CD owszem, ale bezstratnie na odwrót? Kiedyś któraś platforma cyfrowa, która zaczęła nadawać w HD miała taką reklamę, bo ludzie rzucili się na telewizory HD. „Po co ci telewizor HD, skoro nie masz programów w HD”
 6. Właśnie. Czego tu nie rozumieć. FLAC to Free Lossless Audio Codec dla przykładu, a mp3 to lossy compression.
 7. Tak czy owak, tak wielkiego wrażenia jak np. kable poprawiające scenę nie wywarł chyba na słuchaczach ten format 😉 Choć właściwie wiedzieć tego nie mogę, bo ani kabli nie zmieniam, ani DACa MQA nie posiadam. Audirvana dekoduje tylko jedną warstwę (chyba).
 8. Doskonale Ciebie rozumiem. Nie wszystko złoto co się swieci. Niekoniecznie z jakichś wytwórni uważanych za jedne z najlepszych wychodzą świetne realizacje.
 9. Gdzieś chyba nawet był taki wątek. Brzmiał jakoś … „Ile plików przechowujecie na dysku” Co to ma wspólnego z forum na temat audio? Nie wiem czy słuchałem czegoś z Reference Recordings o czym wspomniał @Zbi_Rek, ale kogoś takiego jak Manu Katché z wytwórni ECM już tak. Dźwięki talerzy, tomów czy czym tam jeszcze dysponuje zestaw perkusyjny brzmią jak perełki. To cieszy ucho.
 10. Znowu ktoś o pomiarach jakby uszy nie wystarczyły, ale to tak na marginesie. Również mam Toppinga, tylko inny model niż ma @marcinmarcin, podłączony do końcówki mocy i ściszanie nie powoduje żadnych słyszalnych szumów. Druga sprawa jeśli dobrze zrozumiałem, to @przemak logicznie to wyjaśnił. Szum jest stały, więc jeśli poziom sygnału słabszy tym szum jakby wyraźniejszy. Jeszcze jedna rzecz tak na marginesie. „Ja aktualnie używam taniego Toppinga E30 i moim zdaniem brzmi świetnie. Brzmienie mi się bardzo podoba (wszyscy piszą o suchości Toppingów, u mnie aż gęsto)…” To jak to w końc
 11. Oglądałem to wcześniej, ale facet gada po angielsku zbyt szybko i nie wszystko mogę wyłapać. Z tego co zrozumiałem to chyba nie wszystko jest tak kolorowo. Zresztą zawsze tak jest. Każdy chwali jakąś swoją nowość, ale albo jest to przereklamowane, albo drogie. Do tej pory korzystałem z Tidala wykorzystując player Audirvana. Jak pokazuje filmik, nie da się połączyć Apple Music ani z Audirvaną, ani z Roonem. Słucham narazie tak jak pokazałem na obrazku. Z takimi ustawieniami. Komputer tak samo podłączony przez USB do DACa. Wydaje mi się, że TIDAL przez Audirvanę grał lepiej. Niestety nie można A
 12. Jest tego więcej. Spójrz. Jakiś nokturn Chopina, więc gatunki rożne. Pytanie którą masz wersję macOS? Jeśli jeszcze z iTunes to chyba nie włączysz Dolby, bo ustawić to można chyba tylko w aplikacji Muzyka. Jest tego więcej. Spójrz. Jakiś nokturn Chopina, więc gatunki rożne. Pytanie którą masz wersję macOS? Jeśli jeszcze z iTunes to chyba nie włączysz Dolby, bo ustawić to można chyba tylko w aplikacji Muzyka.
 13. W ten sposób chciałem pokazać, że ikonka pękającego ze śmiechu lub skrzywionej mordki nie jest potrzebna. Można zrobić taki jednorazowy off topic i zamieścić go w komentarzu dla rozluźnienia atmosfery. Przynajmniej będzie jasność czy ktoś chce wtrącić w temacie coś zabawnego, czy robi z kogoś drwiny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.