Jump to content

MrNemo

Użytkownicy
  • Posts

    28
  • Joined

  • Last visited

Reputation Całkowita

13 Neutralny

Audiostereo

13

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

MrNemo's Achievements

  1. Powerline na pewno coś poprawi. Można oczekiwać, że będzie to wyczyszczenie dźwięku, lepsza rozdzielczość, scena, itp. Co i ile Powerline poprawi, zależy od systemu i wielu innych czynników, również od ucha inwestora. Nie ma żadnej gwarancji, że to będą najlepiej wydane 3 tyś., ale też ryzyko, że Powerline niczego nie poprawi jest niewielkie. O tym może rozstrzygnąć tylko odsłuch i nie kupowałbym takiego kabla w ciemno. Kupując Powerline do Nova, można być spokojnym, że to co wprowadzi Powerline będzie pasowało do brzmienia Nova, nie tylko owego feralnego wieczora, ale na zawsze. Nie mówię, że to jest najlepszy kabel - jest po prostu bardzo starannie dobrany do Naima. Co do innych kabli, na dwoje babka wróżyła. Czy ten spokój jest warty tej ceny? Każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Kabel jest całkiem drogi. Gdyby był całkiem tani na pewno kupiłbym całą wiązkę i zasilał nimi również pralkę, lodówkę i odkurzacz. Najlepiej pożyczyć i odsłuchać na ślepym teście w swoim systemie. Przy asyście życzliwego sąsiada (ważne, żeby celebracja była po teście, a nie przed, w końcu to prąd...) zaserwować sobie bardzo dobrze sobie znany fragment muzyczny, powiedzmy 10 razy i sprawdzić czy (1) nasze ucho rozpoznaje zmianę, rozróżniając za każdym razem kabel A i kabel B, a następnie (2) wskazać czy A, czy B lepiej nam brzmi i dlaczego. Dla pewności można przetestować też sąsiada... Taki test bije na głowę wszystkie doświadczone opinie w temacie...
  2. Pomiędzy NAP200 a NAP300 jest jeszcze NAP250 - kultowe pudło Naima... Nota bene, NAP300 w temacie elektroniki nie różni się tak bardzo od NAP250. Układy są lepiej rozmieszczone i odseparowane, a zasilanie jest wyrzucone do innego pudełka, pojawia się chłodzenie wiatrakiem, itp. Niewiele prawda? A jednak te zmiany w NAP300 dają na tyle dużo, że jest jeszcze to lepsza końcówka, następna półka i cena. NAP250 jest na prawdę super! Chwalę bo mam... 🙂 Atom był pomyślany jako urządzenie samodzielne (all-in-one player). W momencie kiedy podłączymy do niego kolumny i brakuje mocy / energii, dodatkowa końcówka może ratować sytuację, jednak to nie jest to ścieżka sensownej rozbudowy systemu. Właściwie Atom nie ma takiej ścieżki... Można pokombinować z kolumnami - Atom to przyzwoity system... skoro czegoś brakuje to może problem w kolumnach. Można postarać się o porządny kabel zasilający i to zrobi różnicę. Można też podpiąć Atoma do 200/202, 282/250, itd. ale wtedy system ma dwie regulacje głośności, a przy tym "połowa" Atoma leży odłogiem... Gdybym miał taki dylemat, to Atoma przeniósłbym do sypialni, podłączył jakieś fajne monitorki i cieszył się systemem all-in-one. Za pieniądze na Atom Headphone Edition, do 200tki dokupiłbym pre-amp... NAC202 jest naturalnym partnerem. NAC282 też się sprawdzi (najlepiej samemu posłuchać), i całą uwagę "ekonomiczną" skupił na źródle. Np. ND5XS, NDX, NDS... najlepiej zasilanymi z zewnątrz. Dobre źródło daje potężnego kopa systemowi. No a potem, któregoś pięknego zimowego wieczora, kiedy okaże się, że jednak jakby brakuje detalu i że mogło by być bardziej naturalnie i rozmachem można pojechać do sklepu po NAP250 lub NAP300 (gdyby tego pierwszego zabrakło na półce)... Ale, nie wcześniej. 🙂 No chciałbym zobaczyć te kolumny którym NAP200 nie daje rady, a NAP300 bez problemu obsłuży. Bardziej mi to pachnie monoblokami... :)
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.