Jump to content

bertoR

Nowi Użytkownicy
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

7 Neutralny

Audiostereo

7

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Informatyka, audio, medycyna
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Właśnie, dobrze że o tym wspomnieliście. Znam Jupitery, ale nie mogłem sobie przypomnieć nazwy o jakie chodziło. Jeśli chodzi o niską stratność, ich przezroczystość to raczej ciężko je czymkolwiek przeskoczyć.
 2. O jakie wzniosłe stwierdzenie "powszechnie zrozumiałej postaci" ? Myślałem że polak zrozumie, że się rozwaliło, zepsuło. Tak się też mówi potocznie, nie jest to żadne przekleństwo. A dokładniej, przebieg jest wówczas znacznie zdegradowany, nie ma wówczas ostrych konturów.
 3. Ciekawy pomysł z tym dedykowanym nadajnikiem linii 9638. Musze wypróbować. Ja swego czasu z powodzeniem stosowałem układ SN75158, ten też spisywał się. Zastanawiam się tylko Andrzej, czemu stosujesz tak dużą pojemność 330pF na wyjściu? Tylko przy najniższym próbkowaniu 44,1kHz idziemy już w 1,5Mhz. Zastosowanie nie tylko u mnie od 100pF i więcej zawsze zauważalnie rozdupczyło mi jakość przebiegu wyjściowego.
 4. bertoR

  Pomoc w wyborze

  Zupełnie nie masz racji. Rozmawiałem z 7 sklepami w Polsce, gdyż pewnej osobie zależało na zdobyciu jej. A nigdzie nie ma już jej i nie popjawi się. Chyba że z zaległych magazynów. Po dociekaniu jeden Pan dał mi namiary pod adres dystrybutora Yamahy - Centrali i kazał się przedstawić jako potencjalnie zainteresowany sklep. Otrzymałem odpowiedź, że Yamaha nie produkuje już tych modeli i będzie wkrótce podobny inny model. A to z powodu dystrybucji oprogramowania. Nie wiem może to znaczyć. Pewnie jakieś kwestie licencyjne tutaj przeważyły.
 5. . To odnosi się do dwóch kwestii. Konfiguracyjnej sprzętu oraz samych realizacji nagrań, które są ostre i zniekształcane. Najczęściej przez nadmierną kompresję i kiepskie zabiegi cyfrowe przy realizacji nagrań. Ja nazywam to spartoleniem nagrań. Sam jestem zwolennikiem otwartego i szczegółowego dżwięku. Wiem też, że sprzęty grające przyjemnie i gładko, prawie nic nie mają z tym, co zostało zarejestrowane w studio czy na nośniku pod względem dokładności, szczegółów. No bo wystarczy podłączyć coś szybkiego i szczegółowego, a sami się dziwimy ile jeszcze nie słyszeliśmy no
 6. Bardzo mnie to zaintrygowało. Czy mógłbyś opisać ten zegar? Co on wnosi dla transportu i dlaczemu akurat z niego nie korzystasz. Aż taki zły jest on?
 7. Tak normalne, jak nie odtwarzasz bo sygnał cały czas idzie. Dane taktowania zegarowe, dane częstotliwości itp. są wysyłane. Jedynie kodowanie odpowiedzialne za informacje muzyczną kanałów L/R nie idzie. Jak załączysz Play to zobaczysz więcej tych ramek, modulowanych wówczas ciągle. Ale nie chce mi się wierzyć abyś miał idealnie sygnał jak na żółtym bo obciążeniu interkonektem i odbiornikiem. Same wyjście, to może i tak. Chyba że masz bardzo dobry bufor na wyjściu i kable do tego.
 8. Nie tylko są powodem zniekształceń, ale powiedziałbym więcej: Wiekszość jakości kolumn - wykorzystania ich potencjału i zniekształceń zależy od wzmacniacza. Chodzi mi o proces przetwarzania na fale akustyczną. Co ci po preampie czy odtwarzaczu, skoro zawsze jest obciążone wyłącznie stałym parametrem w danej chwili, niewielkie zmienne też są, ale małe (interkonekty) , A znowu ich zniekształcenia sygnału to 0,001% lub mniej %. Tam są inne zjawiska, ale małosygnałowe. Głośniki to skomplikowane układy indukcyjności, których wzmacniacze nie cierpią. (zobacz sobie czym jest indukcyjność
 9. bertoR

  kolumny życia

  Fajna propozycja. Co prawda do malutkich pokoi. I nie wiem jak grają te Sonusy electa amator I, ale wersja II electa amator była ciekawa. Trochę były ubytki na basie i dynamice. No wiadomo budowa i wielkość kolumn na to wpływa . Jednak grało to z rozmachem i takim otwarciem na średnicy, spójnością. Może przez to wersje I idzie tanio dostać, bo widzę ze już jest III edycja.
 10. Wtedy, tej nocy każdy przywiózł wzmacniacz, który miał w domu. Końcówki w kolejności od najlepiej do najgorzej: Primare A32, Accuphase p500 , Yamaha mx-1000, Cambrigde 851W, Musa BAE400, Roter, RB-1582, Yamaha MX-600 Preampami był Accuphase C-275 oraz Primare PRE30 Słusznie Pod tym względem tylko, to BAE400 były by na końcu stawki, no może wyżej od MX-600. Ale miały kopa i dynamikę sporą. Wytrzymują, ale dają sobie rady z trudnym obciążeniem. I końcówka "zachłyśnie się" Ona jest głośna, ale nie wyrabia z kontrolą na dużych głośnościach. Zmienia też rozdzielczość,
 11. bertoR

  kolumny życia

  Żart dziesięciolecia i wywrócenie całego świata komputerowego, ciągów binarnych i bezstratnej kompresji "011001" ☺️ Mój mistrz też.
 12. Takie prężne rozbudowane Japońskie firmy ja Onkyo z tradycją, rozwiązaniami w swoich projektach i "wyrobioną" marką ? I nagle sprzedają się konkurencji, toż to szok... ☹️
 13. Po stokroć się zgadzam z Xniwax. Ten wzmacniacz ma problemy z takim sterowaniem porządnie kolumn. Ma dość porządne zasilanie, ale mało tranzystorów wyjściowych i ogólnie prostą aplikację, tym bardziej jak na monoblok. Mam serwisówkę, wiec oprócz brzmienia go poznałem na wylot. Ten BAE400 ma kopa (pozornego) i zrobi dużo hałasu. Przestrzeń on ma słabiutką, może troche jej tam miał. Gdy porównywaliśmy z innymi monoblokami w tym samym pomieszczeniu. Wypadał niestety blado, aplikacyjnie już pisałem.
 14. O to ciekawostka. To Sharp przejął coś z niezależnej i w sumie konkurencyjnej dotąd firmy dla nich z tego samego rynku?
 15. Dzieki, ale nie nie chce Delundów. To drogie kondensatory. Nie kupisz za cholere za 400zł. Może mała pojemność używanego. Dobre są, równe, gładkie - otwarta przestrzeń. Zobaczcie, napisałem niedawno w tym temacie "Nie aż rozmiarów szklanki jak mam Duelundy" Bo mam je oryginały z kolumn. Odkupiłem na naprawę dookólne kolumny GermanPhysicks (to jest już szczytowa super kolumna) z nadzieją że naprawie. I tam właśnie we zwrotnicy były Delundy. Sprawdzałem je w innych kolumnach. To nie to. Teraz szukam kondów do innych kolumn (pod Infinity) pod wstęge. Nie chce Delundów. Gra
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.