Jump to content

Butler

Użytkownicy
 • Posts

  82
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

17 Neutralny

Audiostereo

17

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Butler's Achievements

 1. Wszystko z głową i będzie cacy, istotne że jesteśmy świadomi kompromisów. Najgorzej jak ktoś w ogóle lekceważy jakiekolwiek zalecenia i robi wg. własnego widzimisię "bo ładnie wygląda". Są też tacy co mimo właściwych rad życzliwych osób reagują agresją i obelgami jakoby lepiej wiedziały jak ma być - to dopiero absurd.
 2. Domyślnie się je w pionie montuje jak u mnie, także luz 🙂 Poziomo też widziałem w różnego dość zaawansowanych systemach, ale wyłącznie jako centralny. Jak by tu napisać... No ja żeby nie mieć "kolizji" z zaleceniami Dolby to drzwi o 80cm przestawiam 😄
 3. Dolby w swoich zaleceniach ma napisane że wszystkie głośniki otoczenia (segment wysokotonowy) mają być na mniej więcej H1=1,2 metra nad podłogą, boczne i tylne surround dopuszcza się montować trochę wyżej, ale maksymalnie H2=H1x1,25. Skoro opieram się o system opracowany przez Dolby, więc to ich zalecenia są dla mnie tymi którymi się kieruję. Odmienne instrukcje montażu traktuję jako niewiarygodne. Robię sobie salkę kinową 7.1.4 i gabaryty pokoju oraz pozycja odsłuchu bardzo zbliżone do Twoich. Na boczne i tylne kupiłem instalacyjne Klipsch Reference PRO-250RPW LCR. Montować je będę pionowo a nie jak na fotce. Nie chciałem standardowych głośników bo pozycja do najbliższego miejsca odsłuchu zbliżyła by się do wartości poniżej 1m, ponadto cenię sobie że nie będę trącał ich ręką/barkiem/głową/ jak będę przechodził za sofą i obok niej. Zresztą, cały pokój przechodzi kapitalny remont więc bez problemu mogę sobie pozwolić na takie pomysły.
 4. Przecież będzie odstęp od ściany bo kanapka będzie na stelażu 🙂 Tak, będzie wełna która wypełni stelaż.
 5. Jako nastolatek pracowałem dorywczo jako pomocnik instalatora audio. Lata 95-00... Subwoofer który najbardziej pamiętam miał kształt ostrosłupa ze ściętą górą. Taka piramidka bez wierzchołka. Głośnik w dół skierowany. Nigdy wcześniej i później nie słyszałem tak wielkiego (w każdym znaczeniu) basu w domowym sprzęcie. Nie pamiętam co to był dokładnie za model, ale kosztował krocie.
 6. Do moich pomysłów usługi OBI nie za bardzo się nadają. Mam na myśli cięcia nierównoległe, pod kątem, lub promienie i okręgi na np. otwory głośników. Do siebie robię obudowy dla głośników instalacyjnych w ścianie i suficie. Atmosy tylne wychodzą pod belką, muszę zrobić dla nich graniastosłupy trójkątne ze ściętymi narożami, głośnik będzie pod kątem 45 na spojeniu sufitu i ściany zlicowany z basstrapem który będzie dookoła całego pomieszczenia jako faseta.
 7. Nie rozumiem... Albo nie czytasz co napisałem, albo to ja nie umiem pisać 🙂 Na stelażu (izolowanym podkładakami gumowymi) przykręcam dwie warstwy płyt kartongips. Pomiędzy nimi daję gumę 3mm. Taka kanapka. Żadnej pustej przestrzeni w tym obszarze nie robię.
 8. To może i ja się jakoś odezwę za jakis czas... 🙂 Mam możliwości obróbcze CNC w razie czego 🙂 Zarówno zwykłe pionowe centra, jak i frezarka ze stołem podciśneniowym i waterjet jak trzeba.
 9. No ja jestem właśnie realnie między 2000pro a 3000, tak się ustawiam by większy z nich w razie czego też się zmieścił. Skończę pokój to będę drobniaki liczył na który mnie stać 🙂 A upieramy się przy Hi-End bo taki jest tytuł tematu. Sub za 80k? Tylko cena wyznacza Hi-End?
 10. Więc skoro z Golfa nie da rady zrobić limuzyny, tak z pudełka wielkości SVS1000 zrobić Hi-End'u. Wychodzi że by sub mógł posiadać miano top musi być potężniejszy, mocniejszy, czystszy, lepiej wykonany i... po prostu większy. Nie ma innej opcji dla melomana jak większy SVS2000pro? Czy znowu sięgać musimy jeszcze wyżej? SVS3000? Co od wymienionych modeli gra klasę wyżej czyli w naszych założeniach? Warunek - W zbliżonych gabarytach.
 11. To pomijając wielkie kolumbryny... Załóżmy składam Hi-End (nie składam 😅 ) i szukam małego, ale wielkiego sercem suba. Musi być klasę... dwie klasy lepszy jak SVS 1000. Jakie mam opcje?
 12. Mi się zawsze wydawało że Hi-End to nie znaczy więcej, dużo, ogromnie... A raczej jakość na najwyższym poziomie. Co ma powiedzieć Sebiks z Karyną jak przeczytają dane techniczne jakiegoś lampowego wzmacniacza? 2,5W? Myślę że nie trzeba specjalnie wysilić wyobraźni jak by to wyglądało. Sub to nie tylko moc moc moc... Te SVS nawet w wersji 1000 w malutkim pudełku zdrowo potrafią kopnąć. Czy Hi-End? No nie wiem, ale na pewno bym nie wyśmiewał jak ktoś by chciał uzupełnić swój dotychczasowy zestaw o podstawowego SVS'a.
 13. Nie, kupiłem taką link ,z tym że z jednej strony sklejona z gumą 3mm i to w tej chwili mam przymocowane bezpośrednio do wszystkich ścian i do sufitu. Sufit to między belkami wełna szklana 100mm+100mm, na gumowych podkładkach przykręcona do belek na całość płyta OSB (ta frezowana), i na to ta mata przyklejona i przytwierdzona dla pewności z pomocą stelaży by jak najmniej wiercić otworów. Teraz będę budować stelaż na podwieszaną "kanapkę", na koniec przyklejone będą ustroje jak pisałem wcześniej.
 14. Nie planowałem robić prof pomiarów, ale mnie tym zaintrygowałeś. Od 26 mam urlop i w tym czasie przez dwa tygodnie będę wykonywać większość prac. Dasz namiar na taki mikrofon? Nie, nie żart. Będzie sklejona wewnątrz płyt gipsowych. Ona nie ma służyć jako tako do akustyki pomieszczenia, tylko zatrzymać/pochłonąć dźwięki. Z tego co zrozumiałem jest skuteczna na niskie częstotliwości przez swoją wysoką masę własną. Ona ma wyciszyć pokój tak żebym nie słyszał jak syn męczy jakiegoś Fortnite na Xboxie z odpalonymi subwoferami o mocy większej niż moje całe AGD w domu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.