Jump to content

Jaro_747

Użytkownicy
 • Content Count

  2409
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  337

Jaro_747 last won the day on August 19

Jaro_747 had the most liked content!

Community Reputation

31525 Dwudziesięciotysięcznik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rzeczywiście z tym zasilaczem coś nie tak. Nie twierdzę, że nie będzie działał, ale skąd te zadeklarowane 100mA? Tyle, że ten klon JP200 będzie pobierał prąd raczej bliższy 5-10mA niż 100mA więc jedno z drugim powinno działać.
 2. Independencja to ważny i niestety mocno niedoceniany parametr.
 3. Dlaczego musi? Patrzę na budowę wewnętrzną i szału tu nie widzę - wręcz przeciwnie - żadnego szału tu nie ma. Przychylałbym się do opinii Kolegi Muzga, natomiast co do brzmienia nie wypowiadam się bo każdy ma swoje upodobania.
 4. Ja się tam na tym nie znam, ale jakby z braku oscyloskopu zrobić sobie miernik napięcia szczytowego? To w końcu tylko kilka elementów na pająka. Albo podpiął bramkę logiczną w odpowiedniej technologii i zobaczył, czy przełącza?
 5. O, sorki :-))). Dałem enter i wyłączyłem, teraz tak długo się cokolwiek zapisuje że urwało połowę wpisu. Dorzucę później, przepraszam.
 6. Ponieważ odkryłem ten wątek pozwolę sobie wrzucić to, co akurat przyszło mi do głowy. Uwaga raz na zawsze - nie oceniam, nie szereguję. Polecam innym to, co uważam za tego warte
 7. Jako stary zrzędliwy pierdziel pozwolę sobie na umieszczanie staroci które muzycznie starociami nie są. Do młodzieży apeluję - zanim skrytykujecie posłuchajcie kilka razy.
 8. Może na TG72? Widzę, że na allegro mają jakieś chore ceny, ale pod oznaczeniem ADP672 można kupić taniej.
 9. Czego to ludzie nie dadzą sobie wmówić. Ale muszę opowiedzieć pewną historię - w pracy kolega wpiął kompa do sieci i kiszka. Wziął następny kabel z pudła i to samo. Po odpaleniu miernika (profesjonalnego) okazało się, że kabelek nie trzyma parametrów. Rozcięliśmy z ciekawości izolację i okazało się, że skrętki nie są skrętkami - cztery pary to było osiem przewodów które latały sobie luzem. W sumie dało się to wyczuć więc nie kupujmy cienkich kabelków bez wyczuwalnego skrętu bo raczej nikt nie ma w szafie miernika którym mógłby sprawdzić rzeczywiste parametry.
 10. Podchodzenia z omomierzem do kolumny (na zaciskach, żeby była jasność) nie skomentuję, bo szkoda wysiłku. Jak Kolega zapnie sobie omomierz na uszach to też uzyska jakiś wynik pomiaru, ale co on oznacza? Litości ludzie kochani, ja jak daję jakąś radę - nawet najprostszą to się dziesięć razy zastanawiam czy piszę z sensem i jasno, bo głupia rada jest sto razy gorsza od żadnej.
 11. Eeee tam! Przecież moc średnia to ułamek mocy szczytowej (kilka procent) a ta brana jest z kondensatorów. Poza tym sprawność wzmacniacza w klasie D jest większa od liniowego. Reasumując - problem może być co najwyżej w zapewnieniu niskiej impedancji zasilania a nie w mocy. No chyba, że Kolega zamierza ze swego letniego domku razić dźwiękiem całą okolicę, ale o tym nie wspominał.
 12. Normalnie już było, teraz będzie tak, jak zwykle.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.