Jump to content

SarkonPL

Nowi Użytkownicy
  • Posts

    5
  • Joined

  • Last visited

Reputation Całkowita

3 Neutralny

Audiostereo

3

SarkonPL's Achievements

  1. Szanowni Państwo czuję się w obowiązku Was poinformować. Spędziłem ze słuchawkami tydzień i niestety do grania na konsoli Xbox Series X się nie nadaje. Już tłumaczę dlaczego. To ważne, bo nigdzie w internecie nie mogłem znaleźć odpowiedzi. A więc mam dwie konsole: Xbox Series X oraz Playstation 4. Playstation 4: Playstation 4. Słuchawki Creative SXFI Gamer mają wejście AUX oraz wejście USB typu C. Zatem w słuchawkach kabel typu C, który kończy się również wejsciem USB C ale mogę użyć dołączonego adaptera USB. Podłączam słuchawki do Playstation 4 i wszystko działa. Konsola nawet rozpoznaje model słuchawek. Co jest tutaj kluczowego? Otóż, podłączenie za pomocą USB typu C spowoduje, że uruchomi się tryb dźwięku przestrzennego, czyli diamentu i najważniejszej cechy tych słuchawek. Jeżeli macie kabel USB Typu C z jednej strony a z strony AUX to zapomnijcie o uruchomieniu trybu przestrzennego. Słuchawki będą pełniły słuchawek stereo i nic więcej. Nawet kolory na nausznikach się nie włączą. Smartfon: Jak podłączysz słuchawki USBC-Aux, komórka nie wychwyci ich. Jak podłączysz USBc-USBc to wszystko jest w porządku. Słuchawki się podświetlają, dźwięk przestrzenny działa aż miło. I teraz wisienka na torcie: Xbox Series X. Kupując konsolę od Microsoftu pomyślałem: kupuję uniwersalny sprzęt do którego podłącze peryferia. W przypadku słuchawek niestety nie wypaliło. Podłączam słuchawki USBC-USBC (adapter USB) i słuchawki się podświetlają ale nigdzie nie mogę ustawić przejścia dźwięku na słuchawki. Podłączam słuchawki do pada...słuchawki nie odpalają świateł, a więc działają w trybie stereo. Ale dźwięk jest żałosny. Próbowałem przeróżnych sposobów. Niestety żaden z nich nie spełnił oczekiwań. Myśląc o słuchawkach sprzedawanych przez Microsoft zastanawiam się: 1) jak do licha podłącza się te bezprzewodowe, skoro konsola nie ma BT; 2)jak brzmią słuchawki Microsoftu przewodowe, skoro jedynym sposobem jest ich podłączenie do pada... Reasumując, jeżeli zamierzasz korzystać z tych słuchawek przez komputer, PS4 oraz Smartfona - kupuj. Jeżeli chciałbyś je wykorzystać do Xboxa Series X albo podłączenia poprzez adapter BT i wpiąć w duży jack do amplitunera, to zapomnij o dźwięku przestrzennym. Także, w ramach przestrogi:)
  2. Witam serdecznie! Doskonale zdaję sobie sprawę, że na tym forum są specjaliści, którzy potrafią doradzić zarówno w zakresie słuchawek, które kosztują tyle co minimalna krajowa, ale również tacy co mogą doradzić coś budżetowego:) Dawno temu doradziliście mi w sprawie zakupu amplitunera i kolumn do niego i był to strzał w dziesiątkę, zatem pozwolę sobie o uzyskanie pomocy w tym, jakże specyficznym temacie. A więc, poszukuję (albo nie wiem, że nie poszukuję) słuchawek przewodowych/bezprzewodowych, które będą służyły przede wszystkim do grania na konsoli Xbox Series X. Aktualnie wygląda to tak: mam aplituner Yamaha RX497. Do niego za pomocą kabli podłączony jest adapter bluetooth Logitech. Dzięki takiemu zabiegowi do amplitunera mogę podłączyć zarówno telewizor (żeby dźwięk leciał przez amplituner do głośników Dali Concept 2) jak i słuchawki: Koss Porta Pro Wireless. Dodatkowo posiadam staruteńkie słuchawki przewodowe Sennheiser HD555, które wpinam dużym jackiem do amplitunera a sam amplituner podłączam poprzez BT z telewizorem. Z jednej strony mam Koss, które podłączam BT do TV. Niestety czasem zrywa połączenie. Nie wiem od czego to zależy. I jest to irytujące. Natomiast same słuchawki są otwarte, więc słychać jak gram w gry. Z drugiej strony mam te Sennheiser HD555, które są półotwarte. I tutaj mam dwa wyjścia: albo je podłączyć pod pad od Xboxa Series X albo tak jak wyżej wspomniałem do amplitunera. Wydaje mi się, że pomysł drugi jest lepszy, ponieważ amp ma więcej mocy dla tych słuchawek niż baterie AA w padzie. Innym wyjściem jest zakup zupełnie innych słuchawek na BT. Na przykład: Logitech G435 Lightspeed, Microsoft Stereo Headset (przewodowy bądź nie), HyperX albo inne słuchawki gamingowe. Wiem wiem, jak coś jest gamingowe go zapewne i do d... i drogie. Podsumowując, pytanie: Co mam zrobić 1) dać se siana i cieszyć się z tych słuchawek które mam, bo w tej konfiguracji którą posiadam to więcej nie wycisnę; 2) kupić typowe słuchawki gamingowe: (tutaj proszę o poradę); 3) kupić zwykłe słuchawki nie gamingowe (tutaj poproszę o poradę). Dziękuję za wytrwanie i za wszelkie porady.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.