Jump to content

bc_leszcz

Użytkownicy
 • Content Count

  575
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

78 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zdjęcie wykończenia obudowy końcówki Luxmana - poddaje jako potencjalny pomysł - mnie się podoba a wykonanie względnie poste - kupić gotową stalową płytę z modushop z otworami, ewentualnie skorygować jej rozmiar, wyfrezować w obudowie górnej pod to odpowiedni otwór i zamontować na wkręty.
 2. Nie wiem czy to kwestia jakości zdjęć, ale przedstawiona forma wygląda po prostu tandetnie. Ale to rzecz gustu ... Nie wiem czy to jest siatka metalowa u góry ? Wygląda na zdjęciach jak spleśniała pończocha. Dla przykładu ta siateczka: przy grubym materiale pokrywy, taki otwór zakryty siatką nie powinna wylądować na dole - kiedyś robiłem coś podobnego i w te wycięte w pokrywie otwory wsadziłem dodatkową ramkę na której naciągnięta była siatka jak na maskownicy głośników - wtedy powierzchnia górnej pokrywy jest na jednym poziomie z siateczką ochronną - całość wygląda dużo lepiej. W porównaniu do mega profesjonalnej zawartości opakowanie wygląda po prostu bardzo amatorsko.
 3. Niestety, teraz już ja jestem jego szczęśliwym posiadaczem - to czwarty kit HA-2013 który wszedł w moje posiadanie. W moim odczuciu to jeden z najlepszych projektów przeprowadzonych na tym forum, szok że jeszcze nie złożony. Po starannym złożeniu i zaledwie kilku drobnych modyfikacjach to najlepszy wzmacniacz słuchawkowy jaki dane było im słyszeć. Niestety ta wersja PCB do ekonomicznych (w sensie zajętości miejsca w obudowie) nie należy.
 4. Mam pytanie do osób które wkładały coś do obudowę Pesante Dissipante - do radiatorów 300 mm Mam radiatory 300 mm i potrzebuję do nich resztę aby zmajstrować kompletną obudowę. Do środka wsadzę klon Accu , ciężki transformator 1kV, sterownik , kondensatory, czyli będzie dużo ciężkich gratów. Jakie wybrać pokrywy: aluminiowe czy stalowe aby zapewnić powstałej konstrukcji dużą wytrzymałość i sztywność ? Taki jest wybór: Pokrywa Aluminiowa do Pesante Dissipante 300mm - [3PDA03] Pokrywa Stalowa do Pesante Dissipante 300mm - [3PD0203THICK] Pokrywa Stalowa do Pesante Dissipante 300mm - [3PD0203] Ja skłaniam się do stali 1,5 mm na spód i 1 mm na górę. Przód będzie aluminium 10 mm (ale nie z modushopa )
 5. Napisz już jak posłuchasz. Napisz jaki jest wpływ zasilania na aplikację DACa. Miałem od DIYINHK dwa DACi: ES9018K2M i ES9023 i oba pomimo pozornej prostoty aplikacji grają bardzo dobrze. Zwykle ich projekty wyróżniają się bardzo na plus względem typowej chińszczyzny. Oba wbudowałem do wzmacniaczy słuchawkowych robiąc combo "all in one" i jestem z nich bardzo zadowolony.
 6. To znaczy tyle że wcale nie są parowane, są po prostu z tej samej grupy wzmocnienia P czyli hfe od 70 do 140. Możesz trafić na dwa skrajne egzemplarze .... Za bardzo bym się nie przejmował - wystarczy żeby to nie były podróbki a uczciwe oryginały , tylko i aż tyle wystarczy. Osobiście, nigdy nie zostawiam dwóch kanałów na innych typach tranzystorów - jeśli już wymieniam końcowe i muszę zmienić typ końcowych tranzystorów (ze względu na brak oryginałów) to wymieniam je w obu kanałach na identyczne. Najlepiej zacząć od sprawnego kanału i zobaczyć jak gra na zamienniku - jeśli po wymianie sprawny kanał dalej gra bez zastrzeżeń to można naprawiać ten uszkodzony - inaczej trudno dociec jak zmiana końcowych wpłynęła na ten uszkodzony kanał i czy gra jak gro bo jeszcze coś go boli czy zamiennik nie wyrabia (zwykle dlatego że to chamska podróba)
 7. Możesz wymienić elektrolit 3,3uF który filtruje składową stałą i zamienić go na "lepszy" - silmic lub MPK. Wymiana starych elektrolitów na nowe, dobre przemysłowe Nippony wystarczy - wątpię aby wymiana na wypasione Mundorfy czy coś podobnego dała jakiś słyszalny efekt ... na ale po wydaniu kilku stówek można usłyszeć całkiem sporo ... Zasadniczo to jest Technics którego ja nie lubię - plastic - fantastic, zdecydowanie bardziej wolę starsze modele jak SU-V6, SU-V10 - stare poczciwe tranzystorowce ...
 8. Ja mogę polecić taki moduł bluetooth: [Hidden Content] Jest ich cała masa na alliexpress ale nie wszystkie działają równie dobrze - tego mam i mogę polecić, wbudowałem go do starej wieżyczki Onkyo i nie mam zastrzeżeń do jakości dźwięku z bluetooth - sygnał z niego możesz wpiąć do dowolnej końcówki i po sprawie. Dodam że ten sklep rozsyła po paczki u nas normalnym kurierem - po dwóch tygodniach u mnie w domu, bez cła i problemów, a wysyłka była w cenie (free shipping) AIYIMA CSR8675 Bluetooth V5.0 Receiver Decoder Audio Board 24BIT APTX HD PCM5102 DAC Audio Decoding For Headphone Amplifier Diy
 9. Małym kosztem lub małym nakładem pracy niczego w nim nie poprawisz. Możesz próbować przywrócić go do stanu fabrycznego - wymienić elektrolity, przeczyścić styki przekaźników itd. , ale to wzmacniacz zbudowany w oparciu o hybrydę - dość oporny na wszelki "upgrade". Ciężko będzie zrobić z niego "mercedesa" ...
 10. 1. Mała kosteczka, ale gra wyjątkowo dobrze - wzmacniacz słuchawkowy na TPA 6120 MK II by pkrecz Wystarczy podłączyć zasilanie symetryczne 2 x 12V Wątek na forum: [Hidden Content] Do kompletu: złącze OUT do wlutowania (gniazdo + wtyczka) + wtyczki 2x IN (piny do zarobienia) + wtyczka do zasilania. W podstawce OPA 2604AP. Dokumentacja (BOM, schemat itd.): [Hidden Content] Cena 70zł + KW Jeśli ktoś potrzebuje do tego zasilania to mogę do tego dorzucić zasilacz symetryczny LM317/337 za 30zł 2. Cały "legendarny" wzmacniacz słuchawkowy - Holdegron , wizualnie identyczny to tego z poniższej recenzji: [Hidden Content] Cena 100zł + KW Mały, zgrabny, mimo upływu lat wciąż w dobrej kondycji.
 11. bc_leszcz

  Potrzebuję ...

  24 kwietnia ecc88 opublikował ogłoszenie w kostkach: Czy to HA-5000 i HA-2012 to aby nie to samo ? Jeśli tak to odezwij się do niego.
 12. bc_leszcz

  Interkonekt DIY

  Bardzo dobre wtyki i nie ma żadnego problemu z tym aby sobie kabel w nich zalutować na stałe, wystarczy dobra lutownica. Miałem klika razy różne wtyki firmy Nakamichi i wszystkie trzymały wysoki poziom , wykonane bez bajerów, ale za to solidnie.
 13. Skoro auto wątku pisze "Zniekształcenia w jednym kanale." to raczej coś tam jeszcze działa i na na wyjściu nie ma napięcia stałego. W ciemno obstawiałbym że w Darlingtonie padł rezystor emiterowy - to spowodowało gwałtowny wzrost prądu bazy i spalenie rezystora R230. Przy odrobinie szczęścia reszta cała, ale sprawdziłbym jeszcze Q207. Tak czy inaczej, wątpią aby tylko wymiana tego rezystor naprawiła ten wzmacniacz.
 14. to chyba tylko pobożne życzenie ... ten rezystor jest w wejściu do tego Darlingtona SAP15N , z czym niby miałby się zewrzeć i jak ? lepiej sprawdź napięcie VBE na tranzystorze U201 - jeśli miałeś szczęście to spalenie R230 ocaliło resztę układu - jak wstawisz nowy rezystor to możesz wykończyć tę ocaloną resztę. Porównaj sobie napięcia na U201, U202 z U205 i U206 z drugiego kanału, zobacz czy na bazie U201 nie ma przypadkiem +45V Co to za elektrolit co wylał ? Ze zdjęć trudno ocenić który to kondensator.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.