Jump to content

Adam_85

Użytkownicy
 • Content Count

  1284
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

159 Dobry

Metody kontaktu

 • GG
  33165675

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam pytanie, jeżeli filtr cyfrowy przed daciem robi nam sygnał różnicowy to uzyskamy ten pożądany efekt toru symetrycznego znoszący zakłócenia? U mnie będzie to wyglądało mniej więcej tak: konwerter USB -> Filtr Cyfrowy robiący sygnał różnicowy (o ile dobrze rozumiem ideę autora) -> 2 identyczne daci na AD1865 -> selektor wejść XLR -> Potencjometr Khozmo 4-kanały -> Preampy lampowe po jednym na kanał -> dwie zmostkowane końcówki mocy.
 2. Historia zatacza koło 🙂 Dobrze, że po raz n-ty to zrobiłeś 😉
 3. Problem polega często na szukaniu problemów tak jak w tym zapętlonym przypadku powtarzającym się w x wątkach ! Nikt nie twierdzi, że wszyscy takie testy wykonują poprawnie, ale zdania typu "Jaki test takie rezultaty" działa dla każdego 😉 Rzucasz ogólnikami i sugestiami, żeby podtrzymać i odtworzyć odbytą już rozmowę?
 4. To ja mam wątpliwości do Twojego rozumienia tego, co już zostało napisane. Wyjaśniliśmy w jednym z wątków, że testy całego systemu w takim teście różnicowym nie dadzą nam wiarygodnych wyników, a przecież tor wpływa na to, co uzyskujemy na końcu w postaci dzwieku, a nie wybrany element toru. Lechu, ciągle powtarzamy o tym samym, po co ?
 5. Ocena powagi będzie subiektywna, jak i wybrane kryteria oceny dźwięku. Dla Ciebie kryterium będzie musiało zostać pokryte wykresami, a u innego te kryterium nie będzie niezbedne. Teraz możesz próbować wmówić innym, że tylko Twoje podejście jest słuszne.. jednak dźwięku nie da się w 100 procentach ocenić w takiej formie i jest mnóstwo opisanych przypadków o wpływie rzeczy, które wpływać nie powinny. W samym internecie ile się znajdzie, a poza nim jest tego tysiące razy wiecej. Część zapewne bedzie przekłamana, ale statystycznie jest niemożliwe, żeby wszystko. Więc tak czy inaczej logicznie, technicznie problem rozpatrując coś musi być na rzeczy. Zaprzeczając temu faktowi zaprzeczamy matematyce.
 6. Tyle, co jest mi potrzebne do wyciągania wniosków dla siebie i dziękuję za troskę, ale doskonale sobie radzę. Nie wchodź w nie swoje buty, bo znów historia zatoczy koło. Chcesz weryfikuj po swojemu, a nie zainteresowanym daj spokój. Formy rozmowy, które przyjmujesz zahaczają o formę nacisku, ktoś może rzekłby przemocy. Skoncz naciskać skoro ktoś nie jest zainteresowany Twoim podejściem do tematu.
 7. Nic nie rozumiesz, albo nie chcesz rozumieć, a w dodatku powtarzasz się w kółko.
 8. Właściwie temat ujmując, muzyki się słucha, więc porównuje się uszami. Zachowując podstawy dokonujemy porównania do momentu przekonania o wyniku. Dla Ciebie wyznacznikiem tego czy Ci się podoba są wykresy to niech tak będzie, Twoja sprawa. Należy jednak zaznaczyć że w tym przypadku to jest swego rodzaju filozofia.
 9. Rzetelnie tzn bez słuchania wg Ciebie 😉 Lechu daruj sobie. Każdy rozumie jak jest u Ciebie i kilku forumowiczów, ale to jest Wasza sprawa i nie narzucajcie swojej filozofii za wszelką cenę innym.
 10. Ładnie ich ciskasz i trzeba przyznać, że bardzo trafnie. Problemem jest raczej Twoja ogólna postawa, a nie ten konkretny przypadek 🙂poza tym bez słuchania Ty już wiesz na tyle dużo, że nie masz potrzeby nawet posłuchać tych kolumn 😄 mimo to chętnie uczestniczysz w dyskusji teoretycznej. Powiedziałbym, że jest to kolejna taka sytuacja z wielu. Przypadek 😉?
 11. Pewnie, że najważniejszy jest odsłuch bo o to się wszystko rozchodzi. Ja obecnie w swoich kolumnach do cvc mam użyte Wimy MKP10 i Ero MKP1839 + MKP1845. Sprawdzałem też Cross Capy o czym już wspominałem. Ktoś ma doświadczenie z innymi kondensatorami?
 12. Przeczytaj moje posty uważnie jeszcze raz. Zacznij od tego. Widać, kto tu co przekręca jak na dłoni:
 13. Kompletnie przekręcasz to co zostało napisane. Nie rozumiesz jakie przełożenie ma elektronika. Akustyka swoją drogą i jeżeli kolega ma taką możliwość to niech działa, to oczywiste. Wnioskować można jednak z jego wpisów, że ze względu na charakter rodzinny jego możliwości są mocno ograniczone.
 14. Mod pozostaje bez zmian, co jest oczywiste, ale jak widać nie dla każdego. Chodzi o to jak sam wzmacniacz radzi sobie z oddawaniem nagranego basu. Żeby sobie uświadomić problematykę można zastosować zwykły dodatkowy zasilacz albo IPSU 7.0 Borysa by pojąć, jakie przełożenie ma dobre zasilanie na właściwe oddanie basu. Widać, że nie masz pojęcia o co chodzi i stąd takie wpisy a nie inne. Sprawdź o co chodzi i wróć. Jak chcesz możesz wrócić z wrażeniami, z pomiarami, z czym tylko chcesz 🙂
 15. Oczywiście, ale słaby/ przeciętny wzmacniacz będzie potęgował efekt 😉 Jak twierdzisz inaczej to trzeba się trochę podszkolić. Zakaskaduj sobie chociażby zasilanie wzmacniacza dodatkowym zasilaczem i sprawdź efekt w kontekście basu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.