Jump to content

Adam_85

Użytkownicy
 • Content Count

  1246
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

155 Dobry

Metody kontaktu

 • GG
  33165675

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To nie jest wniosek, to jest przypuszczenie 😉 Przez internet i tak nie da się tego zweryfikować. Jednak sam najpierw piszesz o wrażeniu, a później o wyobraźni. To nie jest to samo 😉 Czy tak jak skojarzyłeś te dwa słowa we wcześniejszym wpisie, tak samo budujesz swoje techniczne wnioski? Czyli sam sobie wmawiasz co masz słyszeć i to już nie jest poruszanie się na podwalinach psychoakustyki 😉 Lechu, przecież sam napisałeś: Jeżeli miałaby to być prawda to się tyczy wszystkiego, a nie tylko tego, co Ci nie leży 😉
 2. Wnioski same się nasuwają po Twoich wpisach. Być może Twoja wyobraźnia faktycznie to robi. Każdy niech się wypowiada za siebie w tej kwestii 😉 Czyli na odsłuchy i na koncerty tylko z solidną przepaską na oczach 😉 Przydałoby się jeszcze dobre pranie mózgu by wyzbyć się świadomości gdzie się jest i co się robi.
 3. Czasami takie rzeczy nie wychodzą od razu. Trzeba jednak trochę w temacie siedzieć by się przekonać, że coś jest nie tak i to akurat przez taki kwiatek. Czy naprawdę muszę pisać, że taka wada może się ujawnić po jakimś czasie? Nie wiesz, że najgorsze są usterki właśnie takiego typu? Oczywiście wszystko zależy od okoliczności, wprowadzając jedną zmienną i wraz z nią dziwne symptomy nasuwa przyczynę, ale nie zawsze tak jest. Lechu po prostu nie miałeś okazji poznać kogoś kto dysponuje odpowiednim budżetem i ma możliwości przerzucać / sprawdzac różne rzeczy. A co Ty sam sprawdziłeś to sam wiem jakie ograniczenia nasuwa własne podwórko. Jak się tematem interesujesz i masz w okolicy więcej znajomych z podobnym hobby, ludzie mają różne podejście, różne rzeczy sprawdzali, można w każdej chwili wsiąść w samochód i się samemu przekonać. Nikt nie będzie jeździł po znajomych i szukał dziury w całym. Jest różnica ale jest lipa to nikt sobie nie zawraca gitary, chyba że szczególnie coś go interesuje. Nie ma różnicy to w ogóle nie ma tematu, albo ktoś przejmuje i potwierdza ten fakt. Jest też trzecia opcja, że coś robi różnicę, intryguje wtedy się jeździ w odwiedziny. Mam wrażenie, że jesteś osamotniony w temacie i odrealniony, ale może się myle. Ważne, że Twój zestaw Cię cieszy, ale wcinanie się we wszystko co Ci nie leży na bazie testów sprzed x lat nie jest żadną mocna podstawa do takiego podejścia. To jest Twoja wizja i Twoje wygodnictwo, nie mieszaj w kolejnym wątku, który bagatelizujesz. Oczywiście czasem to nie są duże zmiany, ale kilka małych zmian składa się na większą i ludzie czasem chcą w spokoju sobie o tym popisać 🙂
 4. Coś przewodzi, ale ma problemy ze stykiem, miałem m.in. takie przełączniki i gniazda zasilające. To jest oczywiste, że działa, ale np. gniazdo przy poruszeniu kablem potrafiło iskrzyć.. robi się opór na styku i ciężko takie połączenie nazwać sprawnym.
 5. Teorie o systemie? Może jednak Ty weź się za robotę zamiast pisać na forum rzeczy, które świadczą o teorii popartej niewielką praktyką.
 6. Miałem bipolarne RAW i PLAIN Mundorfa i nie dopatrzyłem się problemu z nietrzymaniem pojemności. Miernik za 150zł. Generalnie żadne mundorfy nigdy mnie nie porwały, ale to dobre kondensatory. Chyba, że mówimy o zasilaniu i M-Lythic AG, o nich mam bardzo dobre zdanie. Natomiast do zwrotnic Supreme wydają się co najmniej dobre, ale chyba wolę czerwone Jantzeny Superior. Nic powyżej Supreme niestety nie słuchałem.
 7. Zacytowales jakby mnie, ale to jest tekst kolegi @Lech_36
 8. Widzisz, pytanie z czego wynikało to, że tych różnic nie było. Nie udało mi się spotkać dwóch tak samo grających wzmacniaczy, co najwyżej różnice były małe. Tak jak kiedyś pisałem bardzo dużo zależy od systemu w związku z tym ciężko się wypowiadać o takim przypadku jaki opisujesz. Widocznie miałeś zbyt mało doczynienia z półsprawnymi (bo inaczej tego nazwać nie można) elementami pasywnymi.
 9. Znasz moje zdanie na temat tego testu. Ale pomińmy to. Dopóki sam nie będę miał możliwości prześledzić budowy urządzenia to nie będę się na ich temat wypowiadał 😉 Więc tym bardziej nie podejmę dyskusji. Praktyka producentów jest różna. Ostatnio naprawiam trochę bardzooo drogiego sprzętu i widzę jakie są realia od podszewki 😉 Zasilanie jest mega ważne, a dobór właściwych kondensatorów istotny. Źle dobrane kondensatory robią fatalną robotę, więc ignorowanie tego aspektu technicznego może być sporym błędem.
 10. Może być to rozsądne rozwiązanie, ale trzeba to umiejętnie przeprowadzić. W układzie zasilania np. daca jak rozwiążesz takie przełączanie by otrzymać pożądaną informację :-)? Ja wiem jak to najlepiej zrobić. W diy można zbudować dwa identyczne daci z innymi kondensatorami zasilającymi, ale jest to koszt. Selektorem źródeł w zintegrowanym wzmacniaczu przełączać się między nimi. Twierdzisz, że jakikolwiek przełącznik da nam pożądaną informację? A ja jestem zdania, że często jakie podejście takie wyniki 😉 Najlepsze rozwiązania powstają z uwzględnieniem dbałości o szczegóły i o jakość elementów. Natomiast podejście, że się sprawdzi jakimkolwiek przełącznikiem świadczy ignorowaniu realnych problemów, z jakimi się boryka dzisiejsza technika... Chłamu na rynku nie brakuje 😉
 11. Przełącznik musi być taki, by nie degradował przekazu 🙂 To nie jest wcale takie oczywiste.
 12. Powtórzę się gdyż najwidoczniej to, co napisałem wcześniej nie zostało do końca zrozumiane, bądź zostało zignorowane. Testem różnicowym badamy sygnał otrzymany na wejściu i sygnał na wyjściu np. źródła. Jednak jest to jeden moduł, który nie zasymuluje środowiska w jakim pracuje. Liczy się to, co wydobywa się z głośników przechodząc przez cały tor bo to jest ten nasz efekt końcowy. Tam zmiana jest bądź jej nie ma, możemy się zainteresować elementem środowiska, ale nie poznamy jego wpływu na środowisko, dopóki go w nim nie umieścimy i nie sprawdzimy. Jeżeli to nie jest logiczne, proszę Cie o przedstawienie logiki alternatywnej 😉
 13. To nie ja chce oceniac, co uslysze na bazie pomiaru zrodla przed i po wymianie kondensatora np. w zasilaniu 😉 Zrodlo jest niezbedna skladowa toru, ale to z glosnikow wydobywa sie dzwiek i teraz pytanie, czy po wymianie wspomnianych kondensatorow dzwiek wydobywajacy sie z glosnikow zmienia sie czy nie?
 14. Piszesz aplikacje, która jest podzielona na moduły, ale na podstawie jednego z nich chciałbyś ocenić funkcjonalność oraz działanie całości. Brzmi jak absurd.. technika to też logika myslenia, która czasem niektórym umyka.
 15. Temat byl dość fajnie poruszony w wątku "o niczym" 😉 Powinno nas interesować to, co uzyskujemy na wyjściu, a nie w pomiarze samego urządzenia. Okazuje się jednak, że pomiar całego toru jest cytuję "bez sensu", a więc dla mnie cały sens testu różnicowego też nie ma sensu 😉 z toru gra muzyka, a nie z jednej składowej toru.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.