Jump to content

Krzych 2

Użytkownicy
 • Content Count

  1497
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

153 Dobry

Metody kontaktu

 • GG
  44957267

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  DIY-audio, historia
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

8560 profile views
 1. Krzych 2

  Potrzebuję ...

  Sam ostatnio kupowałem na aliexpress CS 8420. Dwie sztuki nie działały jeden nie ruszył, a drugi ma ewidentne zwarcie po stronie zasilania 18 omów między nogą VDD a GND. Nawet nie podłączałem zasilania. Bo to bez sensu. Nie chce mi się wierzyć, że uwaliłem podczas lutowania.
 2. Krzych 2

  Potrzebuję ...

  CS 8420 potrzebny, albo zwłoki Behringera SRC 9624 ze sprawnym CSem. Na aliexpress same fake
 3. A spróbuj zwykłej Elny Re3 najzwyklejszej. To neutralny kondek do bólu. Tani jak barszcz. Krzywdy w dźwięku nie zrobi, a może Ci podejdzie Zwykły Sanyo zielony ( nie WG) bez oznaczeń bodajże 56u/50V też neutralny, używam właśnie przy opampach. Gra nieco jaśniej od Elny, ale w dalszym ciągu jest neutralnie.
 4. No i najważniejsze. Zmiana niekoniecznie może być na plus, nawet przy wymianie zasilaczy. Wzmacniacz to zestrojona całość, której brzmienie znasz. Owszem LM ogólnie nie są najwyższych lotów. Wymiana na inne spowoduje zmianę w którąś stronę, ale powtarzam nie jest powiedziane czy to będzie poprawa w subiektywnym odbiorze
 5. TDA 7294 troszkę gorzej brzmi od LM. Tak pamiętam. Robiłem i jednego i drugiego. Zależy co komu pasuje. LM gra bardziej otwartym dźwiękiem TDA ma za to więcej mięcha. Myślę, że Tadeusz też jest podrabiany. Należy pamiętać, że seria Overture LM3886 to tez LM1875 także w innej obudowie. Ten ostatni najsłabszy mocowo, ale spokojnie 20 wat się wyciągnie z niego
 6. Ciekawe. Sam zrobiłem podobny układ z tym , że nie używam Lundahli. Kupiłem chińskie tanie trafka 600x600 . Wartość rezystora ostatecznie po paru próbach ustaliłem na 270 omów. Nie ma przesterów, na oscyloskopie sinus wygląda ładnie, dopiero przy 16khz i wzwyż widzę bardzo , ale to bardzo małą zmianę kształtu sinusa. Gra tak jak opisujecie, ale...dziwna sprawa bo dźwięk na tych trafkach jest delikatnie ocieplony, chyba one tak mają. Typ rezystora mocno słyszalny. Caddock Mk132 myślę, że jest w sam raz, bardzo czysta góra.
 7. Nie uległ. Po prostu brak czasu. Napisze na PW. Dzięki za zainteresowanie.
 8. Pisałem - brak odzewu. Jeśli któryś z kolegów mógłby pomóc z oscylkiem. Będę wdzięczny.
 9. Do styków przełączników wógule wprzestrzeniach zamkniętych raczej nie używać kontaktu jest ryzyko, że po czasie skoroduje i będzie jedzcze gorzej. Ja jeśli już muszę używać kontaktu to go wypłukuję izopropanolem po pewnym czasie. Lepiej się tego z wnętrza pozbyć, nawet jeśli piszą na opakowaniu, że w składzie jest smarowidło. Jestem wrogiem tych specyfików tak samo jak Jacek Kawa o czym wielokrotnie wspomina na swoim kanale YT. Polecam obejrzec pare jego filmików i podjąć się trudu zrobienia tak jak on. Na pewno się opłaci
 10. Dzięki. Blog znam on ma taki sam oscyloskop może pomoże go trochę ogarnąć
 11. Witam . Czy ktoś z kolegów mógłby mi polecić kogoś kto zajmie się moim oscyloskopem Sefram 5228? Ogólnie działa, ale wymaga dopieszczenia. Dzwoniłem po serwisach i raczej nikt się podjąć nie chce. Nie dziwie się - sprzęt wiekowy.
 12. Krzych 2

  ML JC-3

  Pomysł z tym wzmakiem jest moim zdaniem super. Sygnatura JC2, którego stosuję u siebie w roli bufora/wzmacniacza napięciowego w ampie do słuchawek kapitalna urzekająca średnica. Robiłem końcówkę na bipolarach i też to grało bardzo ładnie. Będzie Pan zadowolony!
 13. Krzych 2

  ML JC-3

  A bias nie będzie pływał?
 14. Opowiem pewną ciekawostkę. Jest , a wlasciwie była dostepna pewna seria kondensatorów Epcos, po wlutowaniu świeżych- nirwana, opad szczęki, detal, super bas bez śladu zmulenia, neutralna średnica, przestrzeń, perlista góra i tak przez kilka dni, a potem... coraz gorzej. Niestety seria po przejęciu Epcosa przez TDK nie jest produkowana. Nie ma już tych kondków na rynku fajne były i przy tym bardzo tanie. Ostatecznie przy odpowiednim zbocznikowaniu grały akceptowalnie na 4+. Koledzy. Czy też spotkaliście się z takim zjawiskiem? Zupełna odwrotność tego co wszędzie się pisze o wygrzewaniu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.