Jump to content

Krzych 2

Użytkownicy
 • Content Count

  1485
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

152 Dobry

Metody kontaktu

 • GG
  44957267

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  DIY-audio, historia
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

8508 profile views
 1. Krzych 2

  ML JC-3

  Pomysł z tym wzmakiem jest moim zdaniem super. Sygnatura JC2, którego stosuję u siebie w roli bufora/wzmacniacza napięciowego w ampie do słuchawek kapitalna urzekająca średnica. Robiłem końcówkę na bipolarach i też to grało bardzo ładnie. Będzie Pan zadowolony!
 2. Krzych 2

  ML JC-3

  A bias nie będzie pływał?
 3. Opowiem pewną ciekawostkę. Jest , a wlasciwie była dostepna pewna seria kondensatorów Epcos, po wlutowaniu świeżych- nirwana, opad szczęki, detal, super bas bez śladu zmulenia, neutralna średnica, przestrzeń, perlista góra i tak przez kilka dni, a potem... coraz gorzej. Niestety seria po przejęciu Epcosa przez TDK nie jest produkowana. Nie ma już tych kondków na rynku fajne były i przy tym bardzo tanie. Ostatecznie przy odpowiednim zbocznikowaniu grały akceptowalnie na 4+. Koledzy. Czy też spotkaliście się z takim zjawiskiem? Zupełna odwrotność tego co wszędzie się pisze o wygrzewaniu.
 4. Co do opinii o mulących silmic II. Pełna zgoda, a zwłaszcza tych wiśniowych. Jest jeszcze wersja ciemno brązowa i te są znacznie lepsze, tylko dostępność prawie zerowa.
 5. Co do BG to racja. One mają manierę, przy pięknej średnicy mulą. Podbijają przełom średnicy i wyższy bas, góra stonowana, ale może się podobać. Cena z kosmosu. Mam mały zapasik tych kondów, ale...gdziebym ich nie zastosował zawsze wylatywały w końcu. Jedynie gdzie zostały to przy kości AK 4396. Jakoś tam grają, ale też jest ale...akceptowalne tylko mniejsze pojemności. Według dataszita powinno być w tym miejscu 10u. Ja dałem 4.7u i pod tym warunkiem mogą tam sobie egzystować. Reasumując cena ich jest absurdem do n-potęgi. Nie są tego warte nawet gdyby były 10-krotnie tańsze
 6. Oczywiście, że są. No, ale w tym wypadku raczej sprawa drugo trzeciorzędna. Tutaj liczy się wartość i moc rezystora. Kolega pomylił impedancję z rezystancją mając przy tym kłopot z doborem rezystora. Chciałem tylko przestrzec przed grzebaniem we wzmaku, bo istnieje duża szansa narobić jeszcze większych szkód nie wspominam o zdrowiu.
 7. Rrzystory nie różnią się napięciem i nie mają impedancji tylko rezystancję, a to nie to samo. Kolego myślę tak, to taka rada praktyczna. Nie bierz się samodzielnie za naprawę. Zrób to z kimś jeśli elektronika Tobie się podoba. Nie rób tego zdalnie przez forum bo nikt tak naprawdę nie jest w stanie za Ciebie wykryć tego uszkodzenia. Ryzykujesz po prostu dalszymi uszkodzeniami, szkoda sprzętu, zdrowia itp itd.
 8. Krzych 2

  Odtwarzacz MP3

  https://allegro.pl/oferta/modul-odtwarzacz-bluetooth-pilot-mp3-aux-radio-usb-7559173965 Takie coś też dobre. Bardzo dobra czułość radia FM. Przyzwoicie brzmiące FLAC i Mp3. Problem tylko przy zasilaniu, bo bluetooth jak wiadomo sieje. Zasilacz trzeba zrobić dobrze, tak żeby syfy nie przechodziły po masie. To gówienko ma bardzo przyjemne nie męczące brzmienie. Pozytywnie mnie ten moduł zdziwił. Jak za te pieniądze rewelacja i to mówię całkiem poważnie. Nikogo nie reklamuję żeby nie było
 9. Dawno temu przy jakiejś okazji słuchałem Boxów i bardzo mi się podobały. Teraz mam Ugodę i chwilowo brak kolumn. Ciekawe jak się zgrają ze sobą, a jeśli nie. No to się poszuka odpowiedniej amplifikacji dla nich.
 10. Witam Panów. Pytanko dla znawców tematu. Widziałem Grundigi Boxy 1500 w kilku odmianach z literką "a" i bez , również w róznych wykonaniach obudów mam wrażenie , że też z róznymi głośnikami. Panowie jak to jest z brzmieniem, które z nich grają najlepiej? Poszukuję w sumie najlepszej wersji. Ceny przeróżne od 600zł do 950zł w tej chwili za parę.
 11. "Oddam w dobre ręce: Forumowe Amanero - 150 zł DIYINHK AK4490 mała płytka z częściami do zamontowania - 100 zł" Biorę. Jeśli dostępne jeszcze.
 12. Paradoksalnie ten zleżały oscon dobrze o płytce świadczy. Być może płytka jest montowana na oryginalnych komponentach. Koniecznie według mnie należałoby użyć plecionki do odessania nadmiaru cyny z nóżek kości. Ten CM widać ze wlutowany ręcznie. Generatory też do poprawki. Jeden jest krzywo może stracił kontakt z padami. Poprawa lutowania to najpierw, a potem reszta. Nie próbować podlączać nawet. Zanim się nie jest pewnym połączeń ewntualnych zwarć itp
 13. Piszę się na komplet dostępnych płytek x1 Sorki piszę w wątku. Nie mogę wysłać na PW
 14. Musesy górą...najlepiej "dopalony" wokal bez chropowatości. Ameryki nie odkryłem. Wiem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.