
lete
Użytkownicy-
Content Count
2995 -
Joined
-
Last visited
Community Reputation Całkowita
376 DobryAudiostereo
258Bocznica
118About lete
- Currently Viewing Forums Index
Informacje profilowe
-
Zainteresowania
Historia, polityka, kultura ludowa
Recent Profile Visitors
The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.
-
Zestawy sa raczej chuchane, dmuchane - nigdy nie katowane, zawsze gra z kultura... Pomiar moze byc troche skrzywiony, acz ten spadek chyba ma sens - zawsze intuicyjnie kombinowalem, jak troche rozjasnic brzmienie.
-
Panowie, no ja tam mam okablowanie Neotech LECT 20 i 24 AWG solid-core z "płaskiej" miedzi UP-OCC... Petarda - nic lepszego tam nie ma 🙂 Lampowiec gra na lampach NOS Sylvania z bodaj '57 roku - fajne, cieple i geste granie. @tedi02 Faktycznie, na Heglu H100 po modzie takiej "dziury" na 2,5-5kHz i dalej nie odczuwalem. Niektorzy mowia, ze ciemno graja czesto tez najlepsze systemy, ale ja chyba jednak wole wyrazniejsze tlo akustyczne (wszelakie dzwieki dochodzace z tla - poza "powietrzem" instrumentow, ktore jest OK!). Slucham sobie wlasnie fajnego grand piano Hani Rani z plyty "
-
Pomiar w warunkach domowych, UMIK-1 i jazda... Wynik generalnie zgadza sie z odczuciami - minimalna korekta pow. 3kHz wskazana. Brakuje w dzwieku "akustyki tla", choc barwa, masa i wypelnienie super.
-
Mialem tam wczesniej jakis czas Silver Z-Cap - nie dalo sie tego sluchac na dluzsza mete. Alumen to inna liga, jezeli chodzi o barwe i spokoj. Ale... za ciemno 😉 Nie ma L-pad. Zero rezystorow w szeregu na wysokich. Harpia twierdzi, ze nie da sie tego Seasa podbic - gra na maksimum, nie jest tlumiony. Jedyna opcja, to wymiana zwrotnic i wstawienie na gore berylowych SB Acoustcs, ale to juz koszt ok. 4 tys. Podobno warto, mimo ceny. Gdyby na srednich i na dole bylo cos lepszego, anizeli szerokopasmowy Seas, to moze bym sie zdecydowal. A piane, to sam tu ubiles 🙂
-
To raczej mało popularne, oryginalne Harpia 300B Mini - 8Ohm, 93dB. Gram na lampie Unison Research Simply Italy - fajne, wyrównane granie. Zwrotnica na zdjęciu (obecnie na wysokotonówce Jantzen Alumen 4,7uF + "bocznik" w postaci Clarity CAP CSA 0,1uF).
-
Zastanawiam się, czy pomysł ma jakikolwiek sens... A mianowicie, chciałbym nieco "podnieść" charakterystykę wysokich częstotliwości, która wychodzi mi w pomiarach - lekki spadek od 2,5kHz, a po 5kHz "zjazd" przyspiesza. Obecnie w torze wysokotonówki mam Jantzen Alumen 4,7uF - nie jest to "najjaśniejszy" z dostępnych kondensatorów na rynku. Wiem, że nie mogę wysokotonówki "wyregulować" np. poprzez zastosowanie mniejszego opornika, bo... w torze tweetera nie ma rezystora (to zwrotnica first order). Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to dać "jaśniejszy" kondensator, który nieco "po
-
Fajny DAC, dobre pre słuchawkowe. Swoją wersję (srebrną) kupiłem jakiś czas temu nieco drożej. Wg mnie warto rozważyć do systemu, który jest już na pewnym poziomie, a potrzebuje dobrego źródła. No i gdy korzystasz ze słuchawek - to bardzo dobra opcja (2w1): [Hidden Content]
-
Za kolumny: [Hidden Content] Nad TV, na środku: [Hidden Content] lub ewentualnie: [Hidden Content] oraz na tył (za sofą) - tak ze 4 sztuki (lub lepiej 6 i ustawić w "szachownicę"): [Hidden Content] Na boki (np. ściana przy wejściu do pokoju) można rozważyć absorber binarny.
-
Mistrzu, zanim zaczniesz zabawe, kup sobie 2 absorbery 100x50x10 z welny skalnej PT80, powies je za kolumnami, na wysokosci okolo 1,5m. Dodatkowo kup panel typu skyscrapper 114x57 lub dyfuzor 1D i powies to na srodku, za kolumnami. Na koniec daj za kanapa w miejsce pierwszych odbic (na linii prostej przeciwlegle do kolumn) dwa dyfuzory - takie w formie "szufladek" (pionowych) - na wysokosci glowy i wyzej. Byc moze potrzebny bedzie bass-trap, ale to potem - niezbedne pomiary. Posluchaj i sprawdz, co sie zmienilo. Wtedy wroc do rozwazan na temat sprzetu.
-
Ja nie mowie o zwrotnicy do moich Seas'ow - raczej o zachowaniu budy i wymianie przetwornikow i zwrotnicy.
-
Podoba mi sie. Nawet paczki podobne. Szkoda, ze projektu zwrotnicy nie ma.
-
Zawsze znajdzie się ktoś, kto przyjdzie i powie, że ma "większy", "lepszy", "szybszy"... I to obiektywnie będzie prawda. Dla mnie jakość tego basu z Harpii i Simply Italy jest wystarczająca - to szybki 22 cm woofer zrobiony wg klasycznej technologii, łatwy do napędzenia.
-
A propos Simply Italy... Z czym zestawiacie to malenstwo, jezeli chodzi o kolumny? Probowal ktos napedzac tym Unisonem bardziej wymagajace modele, np. cos ze stajni Dynaudio? Na razie nie mam problemu z efektywnoscia (moje Harpie maja 93 dB), ale chetnie poszedlbym w strone emocjonalnego, kolorowego grania. Moze inny kierunek? Czego sluchacie?
-
A czemu muszą być tylko wysokoskuteczne? Ta lampa chyba nie jest słabeuszem, więc powinna sobie poradzić z większością kolumn, które nie są wybitnie trudne do wysterowania? Słuchałeś KEF LS50? Wersję bez "META" (poprzednią) można kupić za około 3000 pln / para - można się dogadać. "Maluchy" w porównaniu do innych, większych monitorów, ale mogą zaskoczyć przyjemnym, przejrzystym i szybkim graniem. W wielu aspektach nie są gorsze od znacznie droższego modelu R3, a w niektórych typach muzyki (wokale, jazz) - niektórzy sądzą, że sprawdzą się nawet lepiej.
-
Wszystko pasuje, ale... chetnie bym sobie troche wyklarowal srednice, aby uzyskac jeszcze wieksza przejrzystosc - cos na wzor duzych glosnikow typu JBL L100, gdzie faktycznie na srednicy "slychac wiecej". Te Harpie odcinaja szerokopasmowca Seasa na okolo 1500Hz - potem gra tweeter. Co trzeba skorygowac, jezeli mowilibysmy o tym Daytonie? Nie mam schematu zwrotki, pojemnosci cewek, itd.