Jump to content

Lumperator

Użytkownicy
 • Content Count

  1279
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

273 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Choć to nie do końca mój klimat, ale ta pani wspaniale operuje głosem (szczególnie od 4 minuty).
 2. Głowa to jest inna sprawa 😄 Po prostu warto ustawić jak najdokładniej i symetrycznie. Znaleźć to miejsce, które pozwoli realizować czytelne plany i przestrzeń, w której kolumny "znikną". Piszę o tym dlatego, że wiele kolumn Heco to ten typ, który nie lubi zaniedbania w ustawieniu.
 3. "Firmowy" mógł nieco przesunąć równowagę, nie w tą stronę co trzeba, ale nie uwierzę, że taki kabel jakościowo przepuści gorszy dźwięk niż ten za 2 zł. Po prostu szukaj innego kabla. Kable wpiąć w sekcję wysokotonową. Blaszki łączce basy z sopranem wymienić na kawałki kabla. Bardzo ważne jest też mikrodostrojenie (ustawienie z dokładnością 0.5cm) na co wiele osób nie poświęca zbyt dużo uwagi.
 4. Ozzy to Ozzy wiadomo, drugiego takiego nie będzie. Jednakowoż uważam, że drugiego takiego jak DIO też już nie będzie, co dobitnie przedstawia album Dehumanizer. Agresja i półmrok w głosie DIO rewelacyjnie zgrywa się z ciężarem grania przez Tony'ego Iommi. (np. Letters From Earth to dla mnie esencja Black Sabbath).
 5. Trudna sprawa. Po pierwsze jest ogromna asymetria. Dudnienie idzie z kolumny stojącej w rogu, ale również tam skupia się najwięcej basu. Konieczną sprawą jest, jak przedmówcy nakreślili, dać dywan na podłogę. Musisz pokombinować aby się odsunąć ze wszystkim od tej bocznej ściany.
 6. Ja na Heco Celan testowałem wielokrotnie biwiring (z różnymi wzmacniaczami) i dla mnie lepszy rezultat dawały pojedyncze kable. Kosztem nieco gorszej separacji, lepsze sklejenie sopranów ze środkiem. Dźwięk był dla mojego ucha bardziej spójny. Natomiast z dużymi paczkami gdzie sopran i środek idzie z jednego kabla, a bas z drugiego... trudno powiedzieć, różnice były bardzo małe.
 7. Warto też dać kolumny na dobre podstawki i odsunąć od tylnej ściany minimum 90-100cm (licząc od czoła kolumny). Zalecałbym też pozbyć się blaszek łączących wysokie i niskie tony, a w to miejsce dać krótkie odcinki z kabli głośnikowych.
 8. Ja już nawet nie mam ochoty komentować tej błazenady i dwulicowości PISu. Retoryka prawoskrętna, ustawy na lewo. I tak do oporu w kółko, a szarym masom zatkać mordy socjalem.I wcale tego nie piszę, żeby skłonić kogokolwiek do platformersów, broń cię Boże.
 9. Przede wszystkim po co dyskutować, kto ma jakie preferencje łóżkowe? Durne to na maksa.
 10. Padło mnóstwo świetnych wokalistek. Ja bardzo lubię głos i moc w śpiewie Ann Wilson (Heart).
 11. Do Xonara wrzuć sobie OPA2111KP i bas się pojawi. Pod tym względem bardzo dobre są rownież Muses 01. RDAC ma problem nie tyle niedostatkami basu (ma go akurat) co z jego drivem.
 12. Canto potrafią zabrzmieć potężnie, ale ze względu na ich ciężar grania istnieje ryzyko złego dobrania reszty (choćby kabli) i zmatowienia przekazu. Model Signature z dużo lepszym tweeterem świetnie kontruje ich ciężar i dodaje lotności w dźwięku. Celany natomiast osobiście uznaję za bardzo udane paczki, które z plastyczną elektroniką i jasnym okablowaniem potrafią zadziwić rozmiarem dźwięku i holografią. Tylko w mojej osobistej opinii, starsze modele 300 i 301 mają więcej atmosfery w dźwięku. 302 gra "nowocześniej", jaśniej, bardziej konturowo. To faktycznie nie każdemu musi się podobać.
 13. Znam dobrze serię Celan od początku ich powstania. Kiedyś bardzo dobre wrażenie zrobiły na mnie Celany 500. Z monitorów Heco najbardziej cenię model 301. Świetnie grały z lampą Yaqina. Model 302 gra jaśniej i rytmiczniej, ale mi bardziej odpowiadała faktura dźwięku starszego brata. @rafal735r Za 2k pln monitory Celan to bardzo uczciwie grające paczki. Uzyskanie wyraźnie lepszego dźwięku wymaga zainwestowania minimum drugie tyle kasy, czego nie neguję. Można wówczas zainteresować się np. monitorami Canto Grand lub szukać z drugiej reki w dobrej cenie rzadko spotykanej wersji Signature (rewelacyjny sopran).
 14. Daj znać jak uda Ci się zrobić takie porównanie., To byłoby mega ciekawe.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.