Jump to content

Lumperator

Użytkownicy
 • Content Count

  1167
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

233 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dobrze byłoby jakoś sprawdzić tego Roksana. Robi pozytywne wrażenie.
 2. Lumperator

  Klub XiangSheng

  49860 to ciekawe opampy. Nie sa wybitne, nie są analityczne, ale mają coś w sobie. Taki analog w jaśniejszej formie :)
 3. Lumperator

  Klub XiangSheng

  Z tym basem to może być kwestia poprawionego zasilania w Twoim modelu, a nie wpływu samej kości DAC 😉
 4. Mam na myśli, że dość głęboko wchodzi w środek pasma, więc wyższe partie mogą być skrojone tak aby nie wyostrzać newralgicznego dla ucha przełomu środka i sopranu. Podejrzewam, że Twoje kolumny grają dobrym, jednorodnym dźwiękiem bez uczucia rozerwania na podzakresy bas/średnie/sopran :) Kiedyś będę musiał posłuchać tych paczek.
 5. W takim razie jestem zaskoczony, że ten sporawy woofer (jak na głośnik tego typu) jest w stanie grać bez cofniętej średnicy. Nie dziwi mnie jednak uspokojenie na górze, skoro tweeter zaczyna już od 2350Hz :)
 6. Lumperator

  Klub XiangSheng

  Ponieważ daje Ci możliwość modyfikacji, ale jakichkolwiek zmian dokonujesz na własne ryzyko świadomie z konsekwencją utraty gwarancji (tj. po zerwaniu plomb). Coś za coś :)
 7. Lumperator

  Klub XiangSheng

  Fajne rady, nie ma co. Niech gość po prostu odda na reklamację i otrzyma w pełni sprawny sprzęt.
 8. Pytanie do @2_D Jak sobie te kolumny radzą ze średnimi tonami? Obecność gwizdka i woofera 25cm jest bardzo zastanawiająca.
 9. Lumperator

  Klub XiangSheng

  Dawidzie, bo teraz dopiero przeczytałem Twojego wczesniejszego posta. Ja swojego 05B (4495SEQ) sluchałem na Heco Celan 501 (również na monitorach 301) oraz u jednego gościa na Studio16Hertz Canto Grand. U siebie słuchałem na 4 wzmacniaczach - NAD356BEE, wypożyczona Yamaha A-S1100, stary Marantz PM75 i najstarsza z tej stawki Yamaha AX-900 (wciąż doceniam granie z tego pieca 😉 ). Z DACów w ostatnich paru miesiącach odsłuchiwałem Xonara One (z masa opampów, w tym muses, audiofeela, lme różne itd). Przez jakiś czas grałem też na małym O2+ODAC (bardziej pod słuchawki kupiony). Był też NuForce Icon HDP, wewnętrzna karta Xonar STX, lipny DAC wbudowany w PM75, pamiętam też granie V-DACa (choć to dość dawno temu było), rzeczony XiangSheng i niedawno Arcam irDAC oraz Chord Qutest. Odtwarzacze CD Marantza CD63KIS (zaskakująco słaby) i obecny CD72. Kabelki IC różne, głośnikowe Chord Odyssey. Transport niestety z USB z laptopa (może faktycznie macie rację, żeby coś w tej materii zadziałać...). Xiang u mnie zagrał dokładni tak jak napisał finchers. Nie zwalam jednak winy na tego DACa. Po pierwsze synergia (zawodzi) po drugie klasa klocków. Soczyste granie z dobrze rozwiniętą średnicą i czystymi wysokimi, to jest jak sądzę klucz do synergii z Xiangiem. Wspomniałem o wzmacniaczu lampowym i dalej wydaje mi się, ze to jest dobra droga, albo jakaś hybryda.
 10. Lumperator

  Klub XiangSheng

  Możesz spróbować z LM4562. Nie jest tak jasny jak LME, ale ma sporo powietrza i bas, którego poszukujesz. Tylko jego to bym nie dawał na I/V, raczej na bufor. Ogólnie nie da się tak z marszu powiedzieć, że się zgra u Ciebie, bo wpływ na odbiór ma całość, a nie tylko zestaw opampów.
 11. Lumperator

  Magnat MA600

  Ja mam takie zapytanie do S4Home. jaka jest z grubsza różnica między tańszym MA600 i droższym MA1000? Powiem może w ten sposób. Lubię jak blacha perkusji brzmi jak blacha, a nie cyka sobie beznamiętnie 😉
 12. Skoro wczesniej słuchałeś z Marantzem, a w domu podłączyłeś Magnata to częściowo masz już odpowiedz dlaczego nie gra tak jakbyś chcial. Dywan przed kolumnami koniecznie, właściwie od tego bym zaczął 🙂 spróbuj tez pokombinować z wysunięciem kolumn do przodu, zazwyczaj uspokaja się góra, a dźwięk nabiera głębi. Każdy 1cm w inną stronę robi różnice! Żmudna ale opłacalna zabawa.
 13. Lumperator

  Klub XiangSheng

  Thomaz dobrze prawisz. Xiang jest dość jasny, na wyjściu lampowym jeszcze jaśniejszy (jak dotąd nie słyszałem jaśniejszego DACa :) ) Warto miec kolumny/wzmacniacz z bardzo dobrym i nasyconym środkiem oraz ładnie rozciągniętym dołem, wtedy na pewno fajnie to zagra.
 14. Ja też tak uważam. Grzebią w samych nagraniach, aby pozornie uwydatnić zalety gęstych formatów. SACD czy DSD nie ma prawa zagrać gorzej, może zagrać tak samo lub lepiej. Czy to się usłyszy, kwestia dyskusyjna.
 15. Lumperator

  Klub XiangSheng

  Nie umniejszam zalet dobrego transportu. Faktycznie trochę się zagalopowałem z tym CD63. On wymaga modyfikacji, żeby był ok. Tym nie mniej, Chord zagrał na moje ucho bardzo dobrze i z laptopa po usb i z tego cedeka po optyku. Czy lepszy transport poprawiłby brzmienie z Chordem, pewnie tak :) Mój błąd, że nie dałem szansy Xiangowi na odpowiednie warunki pracy, skoro tak dobrze reaguje na lepszej klasy transport. Może kiedyś posłucham go jeszcze raz jak nadarzy się okazja 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.