Jump to content

Lumperator

Użytkownicy
 • Content Count

  1252
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

253 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pytanie czy synergia będzie OK z Twoją yamahą, bo to wcale nie takie oczywiste. I wtedy choćby nie wiem jak dobre mody zrobić na DACu, nie będzie grało.
 2. Te Aurory połączyłbym z jakąś mocniejszą Yamahą aby przyśpieszyć i dodać konturu na bas. Choć i tak lepszym rozwiązaniem byłoby postawić Celany :) ps. Heco trzeba wygrzać bezdyskusyjnie, różnica jest bardzo duża po wygrzaniu. ps2. Polecałbym tez wpiąć się kablami w sekcję średnio-wysokotonową (tj w górne zaciski).
 3. Chord to inna filozofia przy całym projekcie. Na prawdę nie wiem jak to określić, ale żaden DAC jakiego słuchałem, XS, Arcam, Aune, ostatnio też Asus Essence III nie kreował tak swobodnie holografii jak ten Chord. Nie trzeba szukać niczego na planie, dźwięki mają swobodę ruchu nawet w dość krótkich i ciasnych fragmentach. Nie chwalę na zasadzie, że posiadam, bo nie posiadam (jeszcze nie 😉 ), ale pułap cenowy na który zawieszony jest Qutest to realny krok do przodu w stosunku do przetworników 1.5-2.5k. Pytanie czy duży przeskok cenowy jest tego wart, jeśli np XS można doprowadzić modami do przyzwoitego grania, to już sprawa do osobistego przemyślenia. Chorda na pewno warto posłuchać, aby poznać jego odmienną (prawdziwszą?) sygnaturę brzmienia.
 4. Potwierdzam OPA301 dość znacznie się grzały. jeśli 401 podobnie, to ugotują się w tym tworzywie :)
 5. Zatem wytłumacz mi dlaczego modele od 1100 wzwyż nie posiadają DACa. AS3000 kosztuje ponad 15 klocków. Dołożenie DACa nie byłoby żadnym problemem finansowym dla klientów na tym poziomie... a jednak nie ma. Ty to nazywasz kpiną, ja mam inne zdanie :)
 6. Bardzo bym chciał w to uwierzyć. Swoją drogą jaki interes mieliby producenci aby dorzucać dobrze grający DAC za 100 zł do obudowy wzmacniacza i odcinając sobie w ten sposób zarobek z zewnętrznych?
 7. A-S501 i inne z tego segmentu cenowego OK, to sprzęt często trafiający do ludzi, którzy chcą jak najszybciej podpiąć i zapomnieć. Jednak osoby skłonne wydać 4000-8000 zł na wzmacniacz mogą mieć już pewne oczekiwania co do dźwięku i elementarną wiedzę zasięgniętą z własnych doświadczeń itp. Jasne można dorzucić za parę złotych DACa, który będzie grał bardzo przeciętnie, tylko czy ma to sens? :)
 8. Najpierw należałoby porównać przetwornik, który jest niemal kopią karty dźwiękowej, bo różnice które masz na myśli są, ale wynikają z innych rozwiązań, konstrukcji, aplikacji... etc
 9. Podpisuję się pod tym. W sprzęcie średnio-budżetowym szkoda podnosić cenę przez DACa, który będzie miał na 90% spore ograniczenia. Paradoksalnie widziałbym w droższym sprzęcie dobrego wbudowanego DACa o wysokiej synergii ze wzmacniaczem.
 10. Nic nie jest :) Ja też mam PM75 i cenie go za barwę i niezłą kontrolę w basie, ale kupując wzmacniacz z nastawieniem do rocka, szukałbym u innych producentów. Wg mnie w PM75 brakuje nieco pazura i zgrzytu, choć i tak jest dużo lepiej niż w niższych modelach (jak i wielu nowszych). Ja na PM75 słucham spokojnie Deep Purple, ale to takie maks 70% prawdy o tej muzyce.
 11. Do Rocka to odpuść sobie wszystkie te Marantze, włącznie z PM75 (choć najlepiej gra z tej stawki).
 12. Ok, ale kolumny kosztowały około 5500 zł, modyfikacja zwrotnicy i cyk - 8900 zł. Kolumna ta sama, przetworniki, a pułap cenowy wycofanych Rhea. Bardzo zastanawiające.
 13. Lumperator

  Black Friday 2019

  Nie tylko w naszym kraju ale w ogóle w Europie :)
 14. AA to moim zdaniem odleciało z cenami za Hyperiony IV Plus. Modyfikacja zwrotnicy i cena +50%? Seria która startowała z okolic 2500-3000 zł dzisiaj za prawie 9000 zł :/
 15. Z Twojego opisu wynika, że MH25.2 nie przedstawi metaliczności talerzy to w rocku czy metalu tak jak się należy. Ja osobiście bardziej cenię informacje z niższego sopranu nawet kosztem ich lotności (choć najlepiej mieć jedno i drugie).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.