Jump to content

Lumperator

Użytkownicy
 • Content Count

  1241
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

250 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ok, ale kolumny kosztowały około 5500 zł, modyfikacja zwrotnicy i cyk - 8900 zł. Kolumna ta sama, przetworniki, a pułap cenowy wycofanych Rhea. Bardzo zastanawiające.
 2. Lumperator

  Black Friday 2019

  Nie tylko w naszym kraju ale w ogóle w Europie :)
 3. AA to moim zdaniem odleciało z cenami za Hyperiony IV Plus. Modyfikacja zwrotnicy i cena +50%? Seria która startowała z okolic 2500-3000 zł dzisiaj za prawie 9000 zł :/
 4. Z Twojego opisu wynika, że MH25.2 nie przedstawi metaliczności talerzy to w rocku czy metalu tak jak się należy. Ja osobiście bardziej cenię informacje z niższego sopranu nawet kosztem ich lotności (choć najlepiej mieć jedno i drugie).
 5. Ja wprawdzie nie zamieniłem XSa (choć go sprzedałem), ale w porównaniu z Chordem Qutest wg duża przewaga na korzyść Chorda. Niedawno posłuchałem MF MX-DAC i też mi bardziej przypasował (więcej analogu w dźwięku). Nie mniej oba klocki są sporo droższe od Xianga. Natomiast inne jak np. Xonar One, irDAC, Aune S6 nie wybijają się niczym specjalnym i tu myślę modyfikowany Xiang może spokojnie swoich (wciąż droższych) rywali przeskoczyć. Czy stockowy gra jak DACe za kilka tys zł? Wg mnie nie :) A na pewno nie jak pudełeczko Chorda :)
 6. Odyssey powinien załatwić sprawę. Ma zarówno dobry bas i doświetlone soprany. Podpiąć w sekcję wysokie-średnie, a do basu puścić zworką z kawałka sensownego kabla.
 7. To dość ciekawe spostrzeżenia, bo to DACe w których były PCMy wydawały mi się najbardziej muzykalne spośród wszelkich innych. Ja się podpisuję pod postami McGyvera, takie porównania nie mają większego sensu. Np tego samego Sabre słyszałem w dwóch urządzeniach i grały znacząco inaczej. W życiu bym nie zgadł, że to ten sam producent kości DAC.
 8. 627 tez nie polecam, chyba ze lubisz granie zmatowione i z ograniczoną przestrzenią w szerz. 627 są bardzo ok w konkretnie pod nie robionych aplikacjach, choć jak przedmówca powiedział - są lepsze opa.
 9. Z tanich niezmiennie polecam kabelki Ixos 104. Wyraźny środek, żywość przekazu.
 10. Pytanie co znaczy dużo droższych :) Niedawno miałem na wypożyczeniu MF MX-DAC i dla mnie osobiście melodyjność i klimat w nagraniach to były mocne atuty tego urządzenia. Tego nie doświadczyłem w XS, ale też i w innych tańszych przetwornikach.
 11. @admor Włóż standardowy zestaw opampów nim podejmiesz się oceny brzmienia. Posłuchaj jak gra urządzenie w ogóle nie modyfikowane. Ja już pisałem gdzieś wcześniej, że wystarczy małe przegięcie w ekspozycji wyższego środka/sopranu i po zabawie. Ten DAC na dzień dobry ma dość odważne i szybkie brzmienie. Zastanawia mnie za Twoja konkluzja w ocenie. Plus za realizm, ale nie ma spektaklu 3D... to cóż za realizm w takim razie :)
 12. Zmieniłem zdanie ponieważ później zauważyłem, że chciałeś CAŁY system do 10tys, a nie same kolumny. Statementy (te starsze) słyszałem i wg mnie różnica do Celanów (każdych jakie słyszałem) była wyraźna, własnie w reprodukcji środka, ale też i kapitalnie rozciągniętego basu, który o dziwo nie przytłaczał. Statementy słyszałem z Yamahą AS-1100. Uważam, że zdecydowanie warto poszukać Statementów z drugiej ręki, jeśli cenisz sobie potęgę brzmienia bez takiego nadymania, tylko wprost z samej dynamiki, którą Statementy mają na prawdę na poziomie. Celany 702GT kiedyśmiałem kupić jak były fajne promocje, ale posłuchałem i o dziwo mi bardziej podoba się starsza seria XT, która gra mniej sterylnie. Nie wiem jak gra Aurora, nigdy nie słyszałem. Podejrzewam, że główne różnice mogą wynikać z budowy zwrotnicy i gorszej jakości tweetera. Choć kiedyś miałem u siebie Metasy jako podobno tańsza alternatywa Celanów i byłem zadowolony z ich brzmienia, więc może z Aurorą jest podobnie.
 13. Celowałbym w Celany i w nieco miększy brzmieniowo wzmacniacz, może nawet lampowy? Zyskasz i dokładność, i ładna barwę.
 14. 49860 za ostry? W życiu bym tak o nim nie powiedział. Jest jaśniejszy, ale nie ostry, wręcz przeciwnie :) U mnie w XS nie zgrał się żaden spośród kilku LME. Fatalnie zabrzmiały również Bursony Vividy V6 (za to dużo lepiej na Xonarze One). Nie wiem jak Audiofeel 401 grają, ale miałem u siebie 301b i tez mi w XS nie podeszły (w innych DACach podobnie). W moim odczuciu całkiem nieźle grają w XS - Muses 8820 (a pewnie sporo lepiej 01). Choć ja i tak po długiej żonglerce wróciłem do zestawu stockowego, ze szczególnym zrozumieniem czemu tam jest OPA2604 a nie inny. Zapewne jak przedmówcy piszą, po modach to urządzenie staje o klasę lepsze i byc może po takich zabiegach sporo opampów jest w stanie zagrać tak jak się należy.
 15. PM-80 to zaprzeczenie rocka i metalu :) Miły i płynny w graniu ale bez zadziora i kontroli basu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.