Jump to content

Lumperator

Użytkownicy
 • Content Count

  1188
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

234 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Poszukałbym odważniej innego ustawienia w pokoju, dla własnej wiedzy, aby sprawdzić podstawowe kłopoty z kaustyką (pokój praktycznie kwadrat, niełatwa sytuacja). Być może ten wzmacniacz gra wciąż za chudo (?) Warto też lekko poeksperymentować z kątem nachylenia, bo kto wie, może bas jest, tylko trzeba uspokoić inny podzakres. Kwestia kabelków też ma znaczenie.
 2. Oczywiscie, że styropiany konieczne, ale ja dodatkowo wzmacniacz owinąłem 2 razy tymi grubymi niebieskimi bąblami.
 3. Dwa wzmacniacze wysyłałem na serwis o wadze ok 17kg każdy. Szło to raz kurierem FedEX, a raz DPD. Bez oryginalnych kartonów. Karton musi być twardy i bardzo dobrze wypełniony, np tymi sporymi bańkami powietrznymi, dobrze skołować też jakieś styropiany. Ja oba wzmacniacze dodatkowo okręciłem dużą ilością folii bąbelkowej o sporych oczkach. Mam wrażenie, że to było bezpieczniej zapakowane, niż wzmacniacze w firmowych kartonach :)
 4. Lumperator

  Klub XiangSheng

  Na razie dobrze się to przestawia :) Spodobało mi się twoje określenie, że ten DAC nie sili się na efekciarstwo, a głosy i struny brzmią w sposób analogowy. Bardzo jestem ciekawy jak to się ma do Xianga (czy to z modami, czy bez).
 5. Lumperator

  Klub XiangSheng

  Porównanie XS byłoby bardzo ciekawe. Ciekaw jestem czy są to urządzenia z grubsza o podobnym dźwięku.
 6. Nie wygląda to dobrze :/ Równe podawanie sygnału na oba kanały to jedna z kluczowych cech w miarę porządnie zrobionego wzmacniacza. Płacić kilka tysięcy pln żeby dostać coś takiego? Niedopuszczalne. Jeśli Roksan robi to samo, to jest to tym bardziej smutne.
 7. Daj linka do cenników :) Ceny już nikt nie będzie obniżał, jest ogólnie dość tanio. Problemem jest w miarę stabilny zasięg i przepustowość. Play naciska na 5G, podczas gdy masa ludzi narzeka, ze z domu nie mogą zadzwonić (sic), bo sieć zrywa połączenie. Poczytaj komentarze na fejsie :) Nie wiem kiedy w Polsce w zasięgu krajowym (nie tylko Warszawa i to w konkretnej okolicy) będzie można przepuścić przez sieć jakość BD. Czy w ogóle taka jakość kiedykolwiek zaistnieje w strumieniowaniu. Wg mnie w Polsce dla użytku domowego powinny być w pierwszej kolejności mocno rozwijane przyłącza światłowodowe. Bardzo przeciętnie to wygląda.
 8. Nieograniczone to zbyt mocno powiedziane. W bardzo wielu obszarach internet jest o marnej szybkości. Telewizja tradycyjna za to pokrywa praktycznie cały kraj. Dużo zmieniłaby rozbudowana infrastruktura światłowodowa, ale u nas na chama kręci się temat z 5G.
 9. Pełna zgoda, ale mam nadzieję, że rozumiesz, że ta cała degradacja jakości nie wzrusza mas, które biegają do MM kupowac telewizornię. Jeśli ktoś ogląda przez neta, netflixa czy kanały TV nie mając pojęcia o jakości na BD (nawet nie mówię o 4K, tylko o Full HD) to niestety jest jak jest. "Prawdziwe" 8K przy tym wszystkim to odległa pieśń przyszłości :)
 10. Ten niemiecki DAC ma tyle tego wszystkiego, że głowa mała :) Ciekawe jakie ostatecznie brzmienie wypluwa.
 11. Lumperator

  Klub XiangSheng

  A ja wciąż uważam, że skoro mowa o DACu do 6tys, to warto chociaż wypożyczyć i posłuchać Chorda Qutest nim zacznie wygłaszać się osądy, ze Xiang zjada wszystko. Zjada dużo, ale nie wszystko :)
 12. Lumperator

  Klub XiangSheng

  @ganjor86 W takim razie pytanie czy w ogóle jest sens cokolwiek ruszac skoro różnicy między zwykłym RCA, a zlampizowanym nie slyszysz. Przez lampe gra jaśniej, płynniej i nieco bardziej gładko. Wyjście normalne zaznacza jednak lepiej rytm i na tym wyjściu lepiej mi się słuchało rocka 🙂
 13. Dlatego ja omijam szerokim łukiem wszelkie ciemne lakierowane meble, kolumny itd. Tragicznie to wygląda jak osiądzie kurz 😉
 14. B8 nie raz widziałem z 4300 pln. Hitachi raczej nie ma szans na zawojowanie tego rynku. Chyba, ze ich telewizory faktycznie czymś się wyróżniają w co wątpię.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.