Jump to content

rollins

Użytkownicy
 • Content Count

  627
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sprzedam studyjny magnetofon szpulowy Mechlabor STM-610 - magnetofon po remoncie - wszystkie elementy odmalowane proszkowo - magnetofon wyczyszczony, wyglada jak nowy. Oczywiście sprawny.
 2. nic się nie dzieje - 50 stopni to nie dużo. Dość ważne jest to że to ma być termoobieg a nie zwykłe grzanie grzałkami w piekarniku. Dobrze nadają się też suszarki do owoców. Nic nie wykasuje... wypiekłem tak już kilkadziesiąt taśm... połowa nagranych, dwie wzorcówki... nic się nie dzieje, nic się nie kasuje... a taśmy jak nowe - nie brudzą. Z moich obserwacji najbardziej brudzą po latach Ampexy. Basfy są dużo lepsze pod tym względem.
 3. Piecze się w 50 stopniach przez 6 godzin w piekarniku z termoobiegiem. Działa to doskonale... można piec zarówno czyste jak i nagrane taśmy, nawet wzorcówki piekłem. Najgorsze są Ampexy - i one wymagają bezwzględnie wypieczenia bo strasznie brudzą.
 4. hej mam pytanie - znalazłem pewien przedmiot w ogloszeniu - kraj Niemcy. Poorzumiałem się ze sprzedawcą mailowo... zaproponował żebym przesłał mu pieniądze przez Paypall - podał swój adres e-mail. Mam pytanie czy to bezpieczna forma płatności? Czy jak nie wyśle mi towaru na który się umówiliśmy - albo wyśle towar niezgodny ze zdjęciami to Paypall zwróci mi pieniądze? Czy ochrona tyczy się tylko zakupów w sklepach internetowych oraz portalach współpracujących z PayPall czy też w przypadku zakupów "przez e-mail"
 5. publicznie podziękowania dla dulona - jeszcze raz dzięki - części dotarły i mogę kontunuować renowację Mechlabora.
 6. hej może komuś zalega więc zapytam - szukam szklanych tłumików drgań do rolek do magnetofonu szpulowego Mechlabor STM-210. Jestem w trakcie renowacji i niestety jeden przy czyszczeniu mi pękł... może ktoś ma?
 7. hej Elberoth, pokazywałeś kiedyś miernik składowej stałej sieci zasilającej... szukam, szukam i nie mogę znaleźć... możesz podesłać linka do miejsca gdzie to można kupić... ? Dzięki z góry...
 8. To jest 4 sciezkowiec? Sprawny? Ile za przesyłkę? Chętnie kupię:)
 9. Nie będzie taki sam- sumowanie dwóch śladów mono i jeden ślad mono - to nie jest to samo....
 10. Quantegy - czyli stary Ampex. Standardowy problem tych taśm... po latach brudzą. Pomoga wypiekanie w piekarniku.
 11. Z tymi AT zawsze jest problem. One maja podawana podatność inaczej niż wszystkie. I różne źródła różnie podają jak to przeliczać. Wg. Tego co udało mi się ustalić to oc-9 III będzie odpowiednia do tak lekkiego ramiona. Ale zawsze warto posłuchać innych. Co do Pre to mam Avida Pulsus.
 12. odgrzewam temat:) Pytanie do SME 309 pasuje bardziej AT OC-9 III czy II?
 13. Problem rozwiązany... zacząłem kombinować bo przecież headshell jest malowany na czarno więc nie powinno przewodzić - obudowa wkładki nie powinna mieć galwanicznego połaczenia z masą ramienia... okazuje się, że przewodzi poprzez śrubki blaszka któr przykręca się tymi śrubkami razem z wkładką - do przesuwania ramienia ręką - łapka. dałem podkładki teflonowe pod blaszkę - nie ma teraz przejścia pomiędzy masą wkładki a masą ramienia, buczenie ustało... mam też wrażenie, że poprawiły się wysokie tony - nie są takie "ostre" i kłujące jak wcześniej...
 14. Nie. Nie spieli. Masy łącza się tylko poprzez wkładkę. Sprawdziłem już na wszystkie sposoby:)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.