Jump to content

radark

Użytkownicy
 • Content Count

  1280
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

66 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jazz i metal to jak ogień i woda jeśli chodzi o dobór sprzętu. Bardzo trudno znaleźć kolumny, które te dwa gatunki zagrają co najmniej przyzwoicie. To jedna z nielicznych propozycji jaka może Cię ewentualnie zadowolić https://allegro.pl/oferta/definitive-technology-bp-9040-stan-idealny-7623519578
 2. Takie zestawienie jest dyskusyjne, kolega z forum testował coś takiego na metalu i nie był zachwycony. W DT masz suba wbudowanego dzięki temu wszystko jest właściwie zestrojone.
 3. 9020 to podobna konstrukcja do 9040 tylko, że bez dwóch basowych membran pasywnych. Akurat ich nie słuchałem za to bardzo dobrze znam 9040/9060 i starsze 8040 i 8060. Musisz ich koniecznie posłuchać bo jest szansa że Ci podejdą szczególnie jeśli słuchasz dużo metalu symfonicznego bo to bardzo gęsto nagrana muzyka, chóry, orkiestry itp. Moim zdaniem to najtrudniejszy gatunek do ogarnięcia dla kolumn. Dużym plusem DT jest ten regulowany bas a to z nim zwykle jest najwięcej problemów w metalu. Poza tym to kolumny bipolarne bardzo łatwe w ustawieniu do Twojego metrażu skupiłbym się na modelach 9020/9040. Zawsze lepiej trochę nadwyrężyć budżet ale mieć optymalny produkt niż potem żałować. Wiem co piszę bo słucham akurat bardzo dużo metalu a ten symfoniczny jest mi szczególnie bliski.
 4. Najlepiej sam posłuchaj i oceń, osobiście z tym zestawem nie wróżę sukcesu. Słuchawki akurat metal potrafią zagrać tak jak trzeba gorzej z kolumnami. tutaj masz w Krakowie https://audiotrendt.com.pl/kolumny-podlogowe/6243-definitive-technology-bp9040.html
 5. Wielokrotnie już o tym pisałem, że to trudny temat, większość kolumn dostępnych na rynku na metalu się wykłada, mulenie podwójnej stopy, brak dociążenia perkusji to standard. Z nowszych posłuchaj Definitive Technology 9040 lub 9060, one jeszcze dają radę albo posłuchaj konstrukcji z lat 80 tylko na oryginalnych częściach. Z wzmakami problemu nie ma może być Nad, Yamaha, Hegel, Anthem, Atoll. Podobnie z cedekami. Rotel moim zdaniem nie bardzo, specyficzny bas odchudzający perkusję (dobry do jazzu) i ostra średnica. Dodatkowo sugeruję skupić się wyłącznie na wpisach ludzi, którzy metalu słuchają bo to specyficzny gatunek muzyki w kontekście sprzętu audio. https://allegro.pl/oferta/definitive-technology-bp-9040-stan-idealny-7623519578 pozdrawiam
 6. Mimo wszystko dla mnie płyta ma swoją magię a tego żadne ripy nie zastąpią. Szanuję Twoją koncepcję słuchania muzyki ale spróbuj to wytłumaczyć fanom winyli, ja mam tak samo tylko z cd. pozdrawiam
 7. Ja używam cd i nie ripuję, posiadam klasyczny odtwarzacz i bogatą kolekcję płyt, które przy okazjo cieszą oko na półce i nie mam zamiaru tego zmieniać. Lubię płyty i nie wyobrażam sobie słuchania na plikach ale oczywiście co kto woli. Daców też nie polecam zawsze to dodatkowy element w torze a im krócej tym lepiej.
 8. Im droższy sprzęt tym gorzej dla rocka nie mówiąc o metalu. Do końca nie wiemy jak płyta miała brzmieć w zamyśle realizatora, nagrywał ją na sprzęcie studyjnym który też swoje brzmienie przecież dokłada a zapewne hi-end to nie jest. Jak się lubi taką muze to nie ma co się pchać w za drogie graty bo przyjemność ze słuchania będzie żadna a przecież o to w tym chodzi.
 9. Fajne kolumny, tutaj masz świetnego wzmaka do nich https://allegro.pl/oferta/nad-c352-porzadny-markowy-wzmacniacz-7812653142
 10. Przede wszystkim odpowiednio dociążą bas bo mają głośnik 25cm plus membrana pasywna takiej samej wielkości, do tego dochodzi ręczna regulacja ilości niskich tonów co w rocku i cięższych gatunkach jest bezcenne ze względu na specyfikę realizacyjną wielu płyt. Prawda jest taka że na B&W czy Focalach przy całym moim szacunku do tych kolumn trudno słucha się rocka nie mówiąc już o cięższych jego odmianach, brzmi to często płasko albo zbyt krzykliwie. Co innego jazz czy elektronika.
 11. Tool, Depeche Mode-przy tej muzie wykłada się większość kolumn dostępnych na rynku nie mówiąc już o heavy. Dlatego ja proponuję kolumny bipolarne ze stajni Definitive Technology np model 9060 do tego jakiegoś Hegla i masz muzyczną Nirvanę. Koniecznie ich posłuchaj. Kolumny typu Elac, B&W, , Focal, itp są dobre ale do innej muzyki, wymienione kapele zabrzmią na nich po prostu słabo i tyle.
 12. Wady słychać bo to jednak budżetowy zestaw, tego się nie uniknie, wstawianie innego cd moim zdaniem wiele w tej materii nie zmieni ale można oczywiście próbować.
 13. Jako Nadowiec od lat, zdecydowanie polecam Ci c565, jest o wiele lepszy od 546, bardziej kulturalne, zrównoważone brzmienie. Ze wzmakiem 356 dobrze sklei dźwięk, generalnie nie ma co kombinować Nad z Nadem tworzy świetną synergię.
 14. radark

  Jakie kolumny wybrać

  do rocka, hard, heavy stworzone https://allegro.pl/oferta/super-hi-fi-definitive-technology-sm55-sklep-wwa-7535831855
 15. Ja polecam muzykę macedońskiej grupy Anastasia do filmu Before The Rain, jest absolutnie wyjątkowa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.