Jump to content

radark

Użytkownicy
 • Content Count

  1289
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

66 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. radark

  Nad c542 pytanie

  więc można zaryzykować twierdzenie że 542 i 541i grają tak samo?
 2. radark

  Nad c542 pytanie

  Niestety nie jestem ze Śląska a zamierzasz go może sprzedać?
 3. Do tego wzmaka idealny jest cd Nad c565 tylko trudno go namierzyć ale czasem się pojawia na allegro czy olx. Pełna synergia grania. Możesz też spróbować c568 chociaż jego poprzednik trochę był lepszy.
 4. radark

  Nad c542 pytanie

  aktualnie nie mam żadnego cedeka, myślałem o zakupie 542 do c372, ale w sprzedaży widziałem tylko 541i więc pomyślałem o nim. Zależy mi na jaśniejszym graniu. Niektórzy pisali że 542 muli inni że gra dość jasno. Posłuchać niestety się ich nie da.
 5. radark

  Nad c542 pytanie

  A jak z basem buła czy kontrola?
 6. radark

  Nad c542 pytanie

  Nikt nic nie wie?
 7. radark

  Nad c542 pytanie

  Witam! Będę wdzięczny za charakterystykę tego cedeka. Czy to raczej jasno grające urządzenie czy bardziej po ciemnej stronie mocy? Jakie są różnice w stosunku do 541i?
 8. radark

  Nad c162/c275

  Witam! Czy ktoś może słyszał takie zestawienie? Czy gra to bardziej jak 372 czy 375?
 9. Zdecydowanie polecam Nad c565, to świetny cedek, bardzo neutralne, szczegółowe granie bez żadnych podbić w paśmie, ze wzmakami Nada świetnie się zgrywa. To przeciwieństwo c546, który gra bardziej kluchowato.
 10. Jazz i metal to jak ogień i woda jeśli chodzi o dobór sprzętu. Bardzo trudno znaleźć kolumny, które te dwa gatunki zagrają co najmniej przyzwoicie. To jedna z nielicznych propozycji jaka może Cię ewentualnie zadowolić https://allegro.pl/oferta/definitive-technology-bp-9040-stan-idealny-7623519578
 11. Takie zestawienie jest dyskusyjne, kolega z forum testował coś takiego na metalu i nie był zachwycony. W DT masz suba wbudowanego dzięki temu wszystko jest właściwie zestrojone.
 12. 9020 to podobna konstrukcja do 9040 tylko, że bez dwóch basowych membran pasywnych. Akurat ich nie słuchałem za to bardzo dobrze znam 9040/9060 i starsze 8040 i 8060. Musisz ich koniecznie posłuchać bo jest szansa że Ci podejdą szczególnie jeśli słuchasz dużo metalu symfonicznego bo to bardzo gęsto nagrana muzyka, chóry, orkiestry itp. Moim zdaniem to najtrudniejszy gatunek do ogarnięcia dla kolumn. Dużym plusem DT jest ten regulowany bas a to z nim zwykle jest najwięcej problemów w metalu. Poza tym to kolumny bipolarne bardzo łatwe w ustawieniu do Twojego metrażu skupiłbym się na modelach 9020/9040. Zawsze lepiej trochę nadwyrężyć budżet ale mieć optymalny produkt niż potem żałować. Wiem co piszę bo słucham akurat bardzo dużo metalu a ten symfoniczny jest mi szczególnie bliski.
 13. Najlepiej sam posłuchaj i oceń, osobiście z tym zestawem nie wróżę sukcesu. Słuchawki akurat metal potrafią zagrać tak jak trzeba gorzej z kolumnami. tutaj masz w Krakowie https://audiotrendt.com.pl/kolumny-podlogowe/6243-definitive-technology-bp9040.html
 14. Wielokrotnie już o tym pisałem, że to trudny temat, większość kolumn dostępnych na rynku na metalu się wykłada, mulenie podwójnej stopy, brak dociążenia perkusji to standard. Z nowszych posłuchaj Definitive Technology 9040 lub 9060, one jeszcze dają radę albo posłuchaj konstrukcji z lat 80 tylko na oryginalnych częściach. Z wzmakami problemu nie ma może być Nad, Yamaha, Hegel, Anthem, Atoll. Podobnie z cedekami. Rotel moim zdaniem nie bardzo, specyficzny bas odchudzający perkusję (dobry do jazzu) i ostra średnica. Dodatkowo sugeruję skupić się wyłącznie na wpisach ludzi, którzy metalu słuchają bo to specyficzny gatunek muzyki w kontekście sprzętu audio. https://allegro.pl/oferta/definitive-technology-bp-9040-stan-idealny-7623519578 pozdrawiam
 15. Mimo wszystko dla mnie płyta ma swoją magię a tego żadne ripy nie zastąpią. Szanuję Twoją koncepcję słuchania muzyki ale spróbuj to wytłumaczyć fanom winyli, ja mam tak samo tylko z cd. pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.