Jump to content

radark

Użytkownicy
 • Posts

  452
 • oraz w archiwum

  942
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

86 Neutralny

Audiostereo

80

Bocznica

6

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

radark's Achievements

 1. U mnie na 25m kolumny z dwoma dwudziestkami zawsze grały przewalonym basem. W metalu liczy się przede wszystkim bas wyższy, kopiący, to on musi być rozdzielczy i mocny. Duży głośnik to zwykle więcej tego niższego basu stąd problem zlewania się. MS i Aurora chyba aż tak bardzo konstrukcyjnie się nie różnią. [Hidden Content]
 2. Akurat metal jest wyjątkowo trudnym gatunkiem dla kolumn, wiele osób na forum to potwierdzi. Ja testowałem dokładnie Music Style 1000 na różnych wzmakach i w metalu te kolumny się nie wyrabiały zupełnie, bas był mulisty i przykrywał resztę pasma, w spokojniejszych gatunkach było dużo lepiej.
 3. Metal to ciężki temat jeśli chodzi o kolumny. Jak dla mnie Heco 700 jeśli już ale szału nie oczekuj. 1000 zwyczajnie pogubią się przy podwójnej stopie. Do tej muzy trzeba wydać naprawdę sporo. Ja jestem zachwycony Dali Rubicon 6, wbiło mnie w fotel przy ciężkiej muzie, moc, precyzja, rozdzielczość. Ale niestety to kompletnie nie mój budżet nawet używki. Aż strach pomyśleć jak zagrałyby 8. A Rel w tym wszystkim nie pomógł?
 4. A słuchasz metalu? I nie mam na myśli Metallici
 5. W tych pieniądzach nie znajdziesz optymalnych kolumn do ciężkiej muzy, zawsze coś będzie kulało. Trzeba wydać dużo więcej kasy żeby znaleźć coś co zagra każde pasmo na dobrym poziomie. Inaczej pozostają tylko kompromisy, najważniejsze to żeby wybrać ten najmniej bolesny.
 6. Moim zdaniem to po prostu bardzo neutralne urządzenie, zagra tak ja mu pozwolą na to kolumny dlatego go nie zmieniam. Kiedyś przyszła mi do głowy wymiana no to pożyczyłem do domu Yamaha AS1100 i Rotela 1572 i nie stwierdziłem zbyt wiele pozytywnych zmian wg tego Nada, potem słuchałem jeszcze jakiś Arcamów, Vincentów, Atolli, Naimów, Teaców i nic mnie jakoś w tych urządzeniach też nie urzekło więc dałem sobie spokój z wymianą. Oczywiście to były bardzo dobre integry.
 7. Miałem RP 8000 przez rok, używane głównie do muzyki, znam je na wylot. To bardzo dobre kolumny i muzykę też potrafią dobrze odtworzyć, średnica w nich jest poprawiona względem starszych wersji, wokale są wbrew pozorom na nich bardzo mocne, moim zdaniem nawet lekko wyeksponowane ale też dobre jakościowo. Góra wcale nie jest bardzo ostra, też ją trochę złagodzono. Pod względem detaliczności i przestrzenności dźwięku mogą spokojnie konkurować z kolumnami dwukrotnie droższymi. Niestety dla mnie miały jedną wadę, której niestety żadne wzmaki czy kable nie zmienią: NIE NADAJĄ SIĘ DO MUZYKI GITAROWEJ, dotyczy to gitar elektrycznych, podbicie wyższej średnicy powoduje, że gitary jazgoczą, brzmią chudo bez masy, mają taki megafonowy styl. Każda inna muzyka łącznie z klasyką i jazzem brzmi na nich bardzo dobrze, jak ktoś nie wierzy nie włączy sobie jakąkolwiek płytę Davisa to można się zdziwić. Jeśli ktoś słucha głównie rocka czy metalu TO NIE SĄ TO KOLUMNY DLA NIEGO. Jeśli te gatunki są na marginesie to naprawdę warto je rozważyć. CA miałem kiedyś 740a i 840a i dla mnie to były bardzo słabe wzmacniacze, basu tam się nie uświadczyło, mocowo słabizna. Nie znam nowszych modeli więc się nie wypowiem. Wskazane wyżej Tannoye jak dla mnie brzmią bardzo nienaturalnie w górze pasma. Denona nie znam to się nie wypowiadam
 8. Też je kiedyś miałem też dobrze wspominam, styl type 8 delikatnie od nich słabsze
 9. Z własnego doświadczenia, mam go od lat, poza tym mocna muzyka jest mi szczególnie bliska także ta ekstremalna. Potrafi zagrać i ciężko i szybko wszystko zależy od kolumn jakie się podepnie. Dla niedowiarków polecam podpięcie np Klipscha z serii RP tempo perkusji po prostu zabójcze.
 10. Te 1000 na pewno do metalu się nie nadają szczególnie w 20m będzie błoto i bagno. Jeśli już to 700 sprawdzą się dużo lepiej.
 11. Nad c375 lubi ciężkie brzmienia
 12. Z tym Nadem idealnie współpracują Audioquest type 8, mocny bas, gęsta średnica i łagodna góra. Już nie produkowane ale używki można kupić. Wiem bo używam ich od lat.
 13. Jako użytkownik tego wzmaka do jazzu zdecydowanie polecałbym coś z Kefa, złagodzą wszystkie ostrości szczególnie instrumentów dętych do poziomu przyjemnego brzmienia testowałem na nim niedawno te kolumny i w takich dźwiękach najlepiej się sprawdzały
 14. Szanuję poglądy innych ludzi nawet jeśli się z nimi kompletnie nie zgadzam, jeśli kogoś uraziłem to proszę o wybaczenie spokojnej nocy
 15. Nikomu nie uwłaczam, piszę co uważam od tego jest to forum, jak ktoś słyszy sieciówki to jego sprawa. Moim zdaniem działa tu efekt psychologiczny jak w wielu aspektach audio ale to tylko moje zdanie i tyle. Temat wałkowany wielokrotnie, jakość kabli w ścianach itp. Na sieciówkach można też nieźle zarobić jak na wszystkim. Polecam do obejrzenia:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.