Skocz do zawartości
IGNORED

Kompletne stereo do 4,5 tys.


Tadeusz P.

Rekomendowane odpowiedzi

A masz jakies propozycje w tym temacie czy tylko chcesz się pośmiać z biedaków :)

 

Pisałem o tym już czasem ale przypomnę. Jak chcesz kupić możliwie najwydajniejsza kartę graficzną za 500 zł i potrzebujesz rady, to na każdym normalnym forum dostaniesz propozycje kart za 500 zł, może ktoś zaproponuje dorzucenie stówki argumentując to tym, że ten 20% droższy egzemplaż będzie skokowo wydajnieszy np. o 40%. Tymczasem gdyby tam panowała mentalność z tego forum to na dzień dobry dowiesz się, że na karcie za 500 zł to kursor zamula, że dopiero od karty za 2000 można mówić o jakotakim komforcie i żebyś dozbierał i wrócił do tematu za dwa lata, w międzyczasie zostając przy pentium 400 Mhz. Przy okazji dowiesz się od kogoś, że u niego crysis trójka na ultra ustawieniach wyciąga 400 klatek i ogólnie że jest zajebisty, bo ma 3 połączone, topowe, dwuprocesorowe karty. Różnica jest taka, że tam takie porady jak już się trafią, to produkują je jakieś zakompleksione dzici neo, a tutaj stare pryki grubo po 40 (co zrozumieć podwujnie trudno).

 

za tego ostatniego tauzena proponuje dokupic dobre, ciezkie standy pod kolumny

 

No z tym to się ciężko zgodzić, standy w cenie 70% kolumn? Zwariowałeś? 400 złotych za nowe standy to absolutne maksimum, zwłaszcza, że gdzie jak gdzie ale tu już na prawdę mało jest do popsucia i solidne używane standy to 150-200 zł.

Druga kwestia, że autor ma przyzwoitych rozmiarów pokój i spokojnie może pójść w podłogówki. Przy założeniu 800 zeta na standy zamiast AE neo 1 spokojnie kupi AE neo 3 i nie zmarnuje ani złotówki na zbędne żelaztwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Marantz CD5004 - £168

QED Profile Stereo Phono to Phono - 1m - £16

Marantz PM5004 - £154

QED Classic 79 Strand - 10m (po pocięciu, 4x 2,5m do bi-wiring) - £17

Tannoy Mercury V4 - £250

-----------------------------------------------------

RAZEM: £605

 

ceny sprzętu za http://www.superfi.co.uk

ceny kabli za http://www.amazon.co.uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Tak się przyglądam wątkowi i widzę, że kolega Ujemny ma sporo racji. W każdej innej dziedzinie łatwiej dostać sensowne odpowiedzi. Pytając na forum motoryzacyjnym o używanego forda nie dostaniemy odpowiedzi, że to szajs i należy tylko i wyłącznie uzbierać na co najmniej nowe bmw.

I dlatego widząc rozsądne podpowiedzi cieszę się, że hajendowa mania nie wszystkich opanowała. Kolega partick podał interesującą ofertę, tylko niestety u nas w PL ceny tego sprzętu są nieco inne (CD wyszedłby nie 840 zł ale 1300). Ale to jest jakiś pomysł.

Ze swej strony mam inną nieaudiofilską [ ;) ] propozycję:

http://allegro.pl/denon-wzmacniacz-pma-520ae-czarny-nowy-i2941137536.html

http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-denon-dcd510-nowy-gwarancja-i2907195606.html

To nowe sprzęty,a do tego kolumny używane:

http://allegro.pl/dali-concept6-jak-nowe-okazja-i2926657565.html

Nasłuchałem się sporo kolumienek Dali z rozmaitymi Denonami i one grają świetnie. To co prawda małe głośniczki i bas jest trochę udawany, ale dźwięk będzie harmonijny i jednorodny. a zostaje jeszcze 973 PLN na dokupienie suba, gdyby inicjator wątku był miłośnikiem mocnego mruknięcia. Kable jakiekolwiek w cenie do 10 zł za m (głośnikowe), a interkonekty jakieś za 20 do 60 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Adam A7 + Xindak Muse 1.0 Deluxe?

 

Trochę ponad budżet, zakładając że CD nadal aktualne...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Naprawdę nie ma sensu pchać się w nówki, za kwotę 4200 masz komplet wart prawie 8, choć dokupić trzeba jeszcze standy.

Nie wiem tylko jak te Adamy sprawdzą się w twoim metrażu, 15m2 wypełniają dźwiękiem doskonale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się przyglądam wątkowi i widzę, że kolega Ujemny ma sporo racji. W każdej innej dziedzinie łatwiej dostać sensowne odpowiedzi. Pytając na forum motoryzacyjnym o używanego forda nie dostaniemy odpowiedzi, że to szajs i należy tylko i wyłącznie uzbierać na co najmniej nowe bmw.

I dlatego widząc rozsądne podpowiedzi cieszę się, że hajendowa mania nie wszystkich opanowała.

Po pierwsze porównanie forda za 4.000zł do nowego bmw ma tyle samo sensu

co doradzanie zakupu budżetowej tandety z supermarketu jako super sprzęt "na lata".

Po drugie nie wiem co może być hajendowego w kolumnach za 3-4kzł,

bo to jest minimum za używki, żeby to w ogóle jako tako to grało, a do hajendu to jeszcze lata świetlne.

Wydać cztery kawałki, to żadna sztuka, tylko pytanie zasadnicze brzmi po co,

skoro klocki o których jest tutaj mowa (podstawowe modele z najniższych serii) to jest poziom tego technicsa co w domu stoi,

tylko wystarczy te wieśniackie altony w piecu spalić, postawić w ich miejsce prawdziwe kolumny i sprawa załatwiona,

po kiego wała mu kupować jakieś kembridże nady i srady, jak to jedno i to samo co technics, tylko inaczej się nazywa?

Dla mnie to jest bezsens, przynajmniej finansowy, a tylko sobie zaszkodzi kupując jakiś chłam zamiast dobrych kolumn

i będzie miał ekstra sprzęcik "na lata" który mu eksperci doradzili biorąc z cenników to co najtańsze, byle w 4.000zł się zmieścić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakies propozycje w tym temacie czy tylko chcesz się pośmiać z biedaków :)

 

Pisałem o tym już czasem ale przypomnę. Jak chcesz kupić możliwie najwydajniejsza kartę graficzną za 500 zł i potrzebujesz rady, to na każdym normalnym forum dostaniesz propozycje kart za 500 zł, może ktoś zaproponuje dorzucenie stówki argumentując to tym, że ten 20% droższy egzemplaż będzie skokowo wydajnieszy np. o 40%. Tymczasem gdyby tam panowała mentalność z tego forum to na dzień dobry dowiesz się, że na karcie za 500 zł to kursor zamula, że dopiero od karty za 2000 można mówić o jakotakim komforcie i żebyś dozbierał i wrócił do tematu za dwa lata, w międzyczasie zostając przy pentium 400 Mhz. Przy okazji dowiesz się od kogoś, że u niego crysis trójka na ultra ustawieniach wyciąga 400 klatek i ogólnie że jest zajebisty, bo ma 3 połączone, topowe, dwuprocesorowe karty. Różnica jest taka, że tam takie porady jak już się trafią, to produkują je jakieś zakompleksione dzici neo, a tutaj stare pryki grubo po 40 (co zrozumieć podwujnie trudno).

 

 

 

No z tym to się ciężko zgodzić, standy w cenie 70% kolumn? Zwariowałeś? 400 złotych za nowe standy to absolutne maksimum, zwłaszcza, że gdzie jak gdzie ale tu już na prawdę mało jest do popsucia i solidne używane standy to 150-200 zł.

Druga kwestia, że autor ma przyzwoitych rozmiarów pokój i spokojnie może pójść w podłogówki. Przy założeniu 800 zeta na standy zamiast AE neo 1 spokojnie kupi AE neo 3 i nie zmarnuje ani złotówki na zbędne żelaztwo.

 

Najbardziej opłacalne karty graficzne(dla gracza) są w przedziale 700-1000zł powyżej nie ma sensu się pchać :)

 

Po pierwsze porównanie forda za 4.000zł do nowego bmw ma tyle samo sensu

co doradzanie zakupu budżetowej tandety z supermarketu jako super sprzęt "na lata".

Po drugie nie wiem co może być hajendowego w kolumnach za 3-4kzł,

bo to jest minimum za używki, żeby to w ogóle jako tako to grało, a do hajendu to jeszcze lata świetlne.

Wydać cztery kawałki, to żadna sztuka, tylko pytanie zasadnicze brzmi po co,

skoro klocki o których jest tutaj mowa (podstawowe modele z najniższych serii) to jest poziom tego technicsa co w domu stoi,

tylko wystarczy te wieśniackie altony w piecu spalić, postawić w ich miejsce prawdziwe kolumny i sprawa załatwiona,

po kiego wała mu kupować jakieś kembridże nady i srady, jak to jedno i to samo co technics, tylko inaczej się nazywa?

Dla mnie to jest bezsens, przynajmniej finansowy, a tylko sobie zaszkodzi kupując jakiś chłam zamiast dobrych kolumn

i będzie miał ekstra sprzęcik "na lata" który mu eksperci doradzili biorąc z cenników to co najtańsze, byle w 4.000zł się zmieścić.

 

Parantulla daj już spokój my rozumiemy, że jedziesz na hi-endzie, ale daj też innym nacieszyć się w miarę dobrym dźwiękiem za rozsądne pieniążki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

a do hajendu to jeszcze lata świetlne.

A czy pytający pisał o klockach hajendowych za 4 tysiące? Być może ma mniejsze wymagania? Być może wysłużony Technics już brzęczy i szumi, a potencjometry trzeszczą? Może dlatego woli coś nowego?

Sam mając taką kwotę zapewne szukałbym dobrych sprzętów używanych, być może faktycznie wydałbym je tylko na kolumny, sprawę wzmacniacza i cedeka odkładając na zaś. Za cztery tysiące można kupić dobre używane kolumny, ale trzeba też uważać, naprawdę stare kolumny bardzo rzadko są naprawdę dobre. Z mojej praktyki wynika, że często coś tam w nich szwankuje i nie są to kondensatory, ale problemy z samymi głośnikami. Bardzo niewiele jest prawdziwych vintage.

 

Najbardziej opłacalne karty graficzne(dla gracza) są w przedziale 700-1000zł powyżej nie ma sensu się pchać :)

To co prawda OT, ale hajendowi komputerowcy zapewne się z tobą nie zgodzą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Po pierwsze porównanie forda za 4.000zł do nowego bmw ma tyle samo sensu

co doradzanie zakupu budżetowej tandety z supermarketu jako super sprzęt "na lata".

Po drugie nie wiem co może być hajendowego w kolumnach za 3-4kzł,

bo to jest minimum za używki, żeby to w ogóle jako tako to grało, a do hajendu to jeszcze lata świetlne.

Wydać cztery kawałki, to żadna sztuka, tylko pytanie zasadnicze brzmi po co,

skoro klocki o których jest tutaj mowa (podstawowe modele z najniższych serii) to jest poziom tego technicsa co w domu stoi,

tylko wystarczy te wieśniackie altony w piecu spalić, postawić w ich miejsce prawdziwe kolumny i sprawa załatwiona,

po kiego wała mu kupować jakieś kembridże nady i srady, jak to jedno i to samo co technics, tylko inaczej się nazywa?

Dla mnie to jest bezsens, przynajmniej finansowy, a tylko sobie zaszkodzi kupując jakiś chłam zamiast dobrych kolumn

i będzie miał ekstra sprzęcik "na lata" który mu eksperci doradzili biorąc z cenników to co najtańsze, byle w 4.000zł się zmieścić.

 

Nie sądziłem że kiedyś postawię Ci piwo ale masz 100% racji. Najtańszy Denon jeździ po uszach aż miło suchym, beznamiętnym dźwiękiem. Kompletnie pozbawionym wybrzmień, detali i przyjemności ze słuchania. Ale forumowi mądrale wiedzą lepiej. Podstawowym założeniem jest że nie warto dopłacać. To że nigdy nie słyszeli klocków o których piszą próbują maskować pozorami zgrywając "technicznych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś z używanych np.Dali 450 to koszt ok.1tyś do tego nadc320bee z modyfikacją bez preampa też razem ok.1tyś i jakiś tani dac czy to by było takie złe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Marantz CD5004 - £168

QED Profile Stereo Phono to Phono - 1m - £16

Marantz PM5004 - £154

QED Classic 79 Strand - 10m (po pocięciu, 4x 2,5m do bi-wiring) - £17

Tannoy Mercury V4 - £250

 

BTW.

http://www.stereophile.com/content/marantz-CD5004-CD-player

http://audio.com.pl/testy/marantz-pm5003:2

http://www.stereophile.com/content/pm5003-ivsi-pm5004

http://www.maxaudio.pl/index.php/aktualnosc.tannoy-mercury-v4-w-hi-fi-choice.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniac,

 

 

Daj jeszcze dupy Parantulli, idealnie spasuje pod to piwo. Facet sie okreslil ze ma maks 4kola do wydania i chce sluchac muzyki a Ty bredzisz o jakims 'doplacaniu'. Na cholere mu sprzet za 30tysiakow ? Tylko po to aby wisiec dzien caly bozy na forum audiostereo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Discomaniac,

 

Daj jeszcze dupy Parantulli, idealnie spasuje pod to piwo. Facet sie okreslil ze ma maks 4kola do wydania i chce sluchac muzyki a Ty bredzisz o jakims 'doplacaniu'. Na cholere mu sprzet za 30tysiakow ? Tylko po to aby wisiec dzien caly bozy na forum audiostereo ?

 

Czy jesteś w stanie przyjąć do wiadomości, że ludzie są różni i mają różne poglady i różne doświadczenie?

Wg jednych nie da się do 30tys. nic zebrać co grałoby z sensem, a wg innych jest to możliwe.

Każdy ma inne gusta i inne preferencje.

Dlatego też zakładanie takich jak ten wątków, gdzie założyciel chce pod płaszczykiem porady aby inni za niego zdecydowali jest co najmniej nonsensem.

Nonsensem jest chyba z 90% wątków na tym forum bo widać, że ludzie nie wiedzą sami czego chcą i zdają się na innych. A inni są tak samo zdezorientowani jak co pytają.

A potem ludkowie doradzają - każdy inaczej bo jeden lubi to a inny nie cierpi tamtego.

Ci lepsi są w stanie nawet wróżyć bez odsłuchu z gwiazdek w niemieckim Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Discomaniac,

 

 

Daj jeszcze dupy Parantulli, idealnie spasuje pod to piwo. Facet sie okreslil ze ma maks 4kola do wydania i chce sluchac muzyki a Ty bredzisz o jakims 'doplacaniu'. Na cholere mu sprzet za 30tysiakow ? Tylko po to aby wisiec dzien caly bozy na forum audiostereo ?

 

Po pierwsze licz się ze słowami. Po drugie naucz się czytać ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Czy jesteś w stanie przyjąć do wiadomości, że ludzie są różni i mają różne poglady i różne doświadczenie?

Wg jednych nie da się do 30tys. nic zebrać co grałoby z sensem, a wg innych jest to możliwe.

Chyba nie do tej osoby skierowałeś swoje uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

No może i tak to jest, tylko po co od razu każdemu na dzień dobry kazać zaczynać od sprzętu za 20k? Żeby się poczuć lepiej bo samemu już się taki sprzęt ma?

Gość ma 4k i tyle chce wydać. Jeszcze nie jest popieprzonym audiofilem i pewnie ma inne wydatki i inne zainteresowania a nie daj boże nawet zobowiązania i zapewne nie zamierza rzucić wszystkiego, żeby kupić sprzęt który pochwalą audiofile z 30 letnim starzem (zwłaszcza, że i tak co by to nie było to połowa ludzi zjedzie to od góry do dołu twierdząc że to najgorsze gówno). Gość będzie zadowolony z używek za 4k jak nic, jak za 3 albo 5 lat poczuje ochote na coś jeszcze lepszego to wtedy zacznie kombinować dalej, ale po co odrazu przerabiać człowieka na wiecznie nieszcześliwego neurotyka latającego co tydzień do dealera po nowy kabel do odsłuchu.

Jakbym się kierował tą audiofilską filozofią to dalej bym słuchał z głośników creativa podłączonych do kompa z athlonem i radeonem 9550, dzwonił z nokii 3310 i filmy oglądał na monitorze crt 15" z analogowej anteny pokojowej, chodził w 8 razy cerowanych bitach, ale za to w wieku 35 lat nazbierałbym na porządny (dla jednych bo dla drugich na entrylevelowy) zestaw audio.

 

A MA RX6 to rewelacyjne kolumny, cambridge audio to conajmniej bardzo solidna elektronika, więc gość ma dobre ucho po prostu i najlepiej zrobi jak przy tym pierwotnym pomyśle zostanie. Oczywiście, sam uważam, że lepiej kupić xindaka, bo stosunek cena jakość jest jeszcze lepszy, ale niestety używek praktycznie brak i po co robić człowiekowi sieczke z mózgu bo i tak za chwilę każdy poleci mu dokładnie inną markę i zjedzie marki polecone przez innych a gość nie ma możliwości zweryfikowania tego. Takie typowe rady tego forum, o kant dupy potłuc. Najlepiej iść na jakieś forum komputerowe i tam w dziale audio zapytać :)

 

 

A ja chciałem zapytać jakim prawem w ogóle ferujesz wyroki na tym forum skoro jedynym wzmacniaczem jakiego słuchałeś w życiu jest posiadany Marantz PM-72? Jakim prawem wypowiadasz się o rzeczach o których nie masz zielonego pojęcia strugając do tego wielkiego guru?

 

Cytat z wątku o PM-72:

 

Coż ja ci mogę o brzmieniu powiedzieć? To mój jak na razie pierwszy i jedyny wzmak, posiadam go już ze 4ry lata. Porównywałem go wyłącznie ze sprzętem mojego brata, sprzętem odsłuchiwanym podczas poszukiwań tego sprzetu i sprzętem słyszanym na audioshow 2011 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy musi jeździć nowym Mercedesem, czy Audi (o droższych nie wspominam). Są tacy, których ucieszy Opel, czy Skoda.

Uszanujcie to, proszę.

Ile można być takim betonem?

 

Fochu,

czasem najzwyklej w świecie ręce opadają i coś w człowieku pęka. Mimo, że ma ogół milczy przy takich bredniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Do właściwej.

Audiofile byli tutaj wcześniej niż wy.

Nie wiem dlaczego zwracasz się do mnie w liczbie mnogiej. Ale co tam, skoro masz takie przyzwyczajenia... ;)

Forum nazywa się audiostereo, a nie audiostereo od 30 tysięcy w górę.

Ludzie mają - sam zauważyłeś - rozmaite potrzeby i możliwości. Oczywiście można kogoś uprzedzić, że z 4 tysiącami to jest bardzo budżetowy zakup, jeśli sprzęt będzie nowy lub w przypadku używanego trochę lepszy. Ale doradzić mu w tym zakresie +/- 10%, a nie przekroczyć jego budżet 6 razy.

Nie od dziś o tym mówię i to jest kolejny wątek, gdzie rady niektórych są z księżyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Nie wiem dlaczego zwracasz się do mnie w liczbie mnogiej. Ale co tam, skoro masz takie przyzwyczajenia... ;)

Forum nazywa się audiostereo, a nie audiostereo od 30 tysięcy w górę.

Ludzie mają - sam zauważyłeś - rozmaite potrzeby i możliwości. Oczywiście można kogoś uprzedzić, że z 4 tysiącami to jest bardzo budżetowy zakup, jeśli sprzęt będzie nowy lub w przypadku używanego trochę lepszy. Ale doradzić mu w tym zakresie +/- 10%, a nie przekroczyć jego budżet 6 razy.

Nie od dziś o tym mówię i to jest kolejny wątek, gdzie rady niektórych są z księżyca.

 

 

Jakoś nie widzę żeby ktokolwiek w tym wątku próbował doradzać sprzęt x razy droższy. To jest chyba Twój wielki problem. Twój, Ujemnego i wielu innych którzy czytają nie to co jest napisane a to co chcieliby przeczytać snując domysły o tym że np ja czy rochu uznajemy tylko rzeczy drogie a to jest wierutna bzdura. Wasz problem tkwi w tym że Was nie stać. I nic w tym złego bo za każdą kasę można kupić rozsądnie grający sprzęt. Najwyżej z drugiej ręki. Problem tego forum polega na wiedzy w właściwie na jej braku. Każdy chce brylować ale nie każdy ma podstawy do udzielania porad. Jakie są kompetencje Ujemnego widać po cytacie z niego samego. Przynajmniej chłop miał odwagę się przyznać. Tyle że swoje wpisy postawił w niezbyt korzystnym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pytający pisał o klockach hajendowych za 4 tysiące?

...dlatego widząc rozsądne podpowiedzi cieszę się, że hajendowa mania nie wszystkich opanowała.

Ja akurat nie widzę nic rozsądnego w tym, żeby roztrwonić cały budżet na najtańsze barachło jakie można kupić,

bo pożytek z tego będzie żaden, mówiąc inaczej - zamienił stryjek siekierkę na gumowy młotek.

Podobnie nie widzę niczego hajendowego w używanych kolumnach za 3-4kzł i nigdzie nie pisałem, że muszą być stare.

Kilku(nasto)letnie JAMO Concert 8 czy JMlab PS 5-1 nie kosztują nawet 3.000zł, a jakością brzmienia pod każdym względem

miażdżą marketowe pierdziawki typu Monitor Audio, Acoustic Energy i cała reszta tego co stoi w sklepach do 4-5kzł za parę.

Dopłacając tysiaka, a więc ciągle mieszcząc się w budżecie można upolować większe JAMO Concert 11 chociażby,

które zamiatają do kąta wszystko co obecnie można kupić nowe w sklepie do 10kzł za parę.

I to jest zaledwie kilka rozsądnych propozycji z cyklu na co wydać wolne 4.000zł, żeby to wszystko jakikolwiek sens miało,

a nie zachwalanie plastikowej tandety z mediamarkt i pitolenie głodnych kawałków, że to już gra super i spokojnie wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego zwracasz się do mnie w liczbie mnogiej. Ale co tam, skoro masz takie przyzwyczajenia... ;)

Forum nazywa się audiostereo, a nie audiostereo od 30 tysięcy w górę.

A ja nie wiem skąd Ty wytrzasnąłeś te 30 tysięcy w górę?

Cały czas jest mowa o 4.000 zeta do wydania i co za to można sensownego kupić,

a nie o jakichś hajendach, mercedesach, trzydziestu tysiącach i innych głupotach bez związku z tematem.

 

Nie każdy musi jeździć nowym Mercedesem, czy Audi (o droższych nie wspominam).

O, następny inteligentny inaczej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Dopłacając tysiaka, a więc ciągle mieszcząc się w budżecie można upolować większe JAMO Concert 11 chociażby,

które zamiatają do kąta wszystko co obecnie można kupić nowe w sklepie do 10kzł za parę.

 

Eee,trochę pojechałeś chyba za mocno.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kur..mac i znow to samo. otwieram watek aby sobie poczytac ale 80% to jakies frustracje i osobiste wycieczki,niektorzy naprawde chyba tylko pisza aby spuscic jadu i sie poonanizowac do swoich cietych ripost...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Nie wiem dlaczego zwracasz się do mnie w liczbie mnogiej. Ale co tam, skoro masz takie przyzwyczajenia... ;)

Forum nazywa się audiostereo, a nie audiostereo od 30 tysięcy w górę.

 

Obawiam się stary, że masz problem.

 

Coś przesłania ci zdolność logicznego myślenia i czytania z pojmowaniem pisanego słowa.

Bardzo proszę, przeczytaj ten wątek od początku, wolno i ze zrozumieniem.

Może się wtedy przekonasz, jaki jest kontekst mojej, Disco czy Parantulli wypowiedzi.

 

Nie wierzę jednak, że tak uczynisz bo jesteś zaślepiony misją.

Wróć może do wątku o audiovoodu. To chyba twój naturalny żywioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek te kolumny poniżej. Mają wbudowany wzmacniacz więc narazie podłączysz zmieniarkę. Za jakiś czas możesz dozbierać parę groszy i dokupić przetwornik cyfrowo analogowy z regulowanym wyjściem, do którego podłączysz zmieniarkę. Powinno zagrać lepiej niż to czego słuchałeś u rodziny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to tylko klepanie i klepanie w tym temacie i brak konkretnych odpowiedzi. Pan "VCORE" wciska kolejny raz używki znajomych po całym forum i ma wiedzę absolutną o graniu. A tak na prawdę to jego wspaniałe kolumny płynęły w tym samym kontenerze co VK bo maja głośnik z boku. Ciekawe czy żony też szukał na forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Audiofile byli tutaj wcześniej niż wy.

 

rochu, nie schlebiaj sobie - audiofile (podobnie jak ludzie, którzy wymyślili Internet) są starsi od Ciebie... tak, lekko licząc, ze dwa razy.

a tutejsi przynajmniej o połowę - to może trochę jednak szacunku dla siwych głów wypadałoby.

 

no offence ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.