Skocz do zawartości
IGNORED

Kompletne stereo do 4,5 tys.


Tadeusz P.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Nie zauważyłem żeby ktokolwiek napisał że za 4.000 PLN nie da się kupić przyzwoicie grającego zestawu. Wmawianie komuś czegoś co nie powiedział/nie napisał jest nieeleganckie i niekulturalne. Opisana wcześniej sytuacja wraca niczym bumerang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

rochu, nie schlebiaj sobie - audiofile (podobnie jak ludzie, którzy wymyślili Internet) są starsi od Ciebie... tak, lekko licząc, ze dwa razy.

a tutejsi przynajmniej o połowę - to może trochę jednak szacunku dla siwych głów wypadałoby.

 

no offence ;-)

 

Wybacz, ale sam mam siwą głowę.

Zatem więcej szacunku dla mnie : )

 

Nie zauważyłem żeby ktokolwiek napisał że za 4.000 PLN nie da się kupić przyzwoicie grającego zestawu. Wmawianie komuś czegoś co nie powiedział/nie napisał jest nieeleganckie i niekulturalne. Opisana wcześniej sytuacja wraca niczym bumerang.

 

Zostaw gościa. On ma misję do wykonania.

Musi nabijać wejścia na forum. Za to pewnie mu płacą.

W końcu za coś musi sobie kupić tego pierwszego w życiu Levinsona albo Krella na ebayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu, disco, parantulla przecież sami wiecie jak wygląda forum od 2-3 lat. Pojawiło się kilku krzykaczy delikatnie mówiąc, którymi nie warto zawracać sobie głowy i właśnie po to została wymyślona f-cja ignoruj. I czy on ujemny czy inny dodatni dajcie spokój panowie. Szkoda słów. Niech się jeden z drugim przekrzykują. Ani to kultury osobistej nie posiada, ani się nie wypowie na temat, to tak poprostu pisze cosik jeden z drugim , aby pisać. Być może to jedyny sposób, aby zaistnieć. Ostatnie słowo i tak musi należeć do "ziomusia" jednego z drugim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-siema panowie, mój polonez prawie zdycha, byłem ostatnio u kuzyna i fajnie mi się jeździło jego furą, pomyślałem, że czas zmienić moją na coś lepszego, co polecacie za 4k?

-porshe

-lexusa

-ale to ponad budżet nie?

-musisz dołożyć 100k inaczej nie pojedziesz.

-ale nie mam.

-dozbieraj

-nie kupuj tylko żadnej toyoty, wolałbym na piechotę chodzić niż jeździć takim gównem, pieniądze wyrzucone w błoto

-seryjnie produkowane samochody to gówno, kup coś robionego na zamówienie

 

żenada.

 

Ale tutaj nikt nic nawet nie wspominał o jakimś dokładaniu i kupowaniu lexusów czy porsche, no ludzie litości.

Po prostu jest takie stare indiańskie przysłowie, które mówi, że jak się nie ma miedzi, to się na dupie siedzi,

a nie wydaje bez sensu, żeby tylko wydać i sobie zamienić budżetowego technicsa na budżetowego kembridża,

jednocześnie ograniczając praktycznie do zera możliwość zakupu jakichkolwiek przyzwoicie grających kolumn,

które są podstawą każdego jednego systemu stereo, obojętnie czy za 1.000 złotych czy za 1.000.000 dolarów.

Gdyby gościu nie miał nic i szukał czegokolwiek do plumkania, to jeszcze rozumiem, ale on przecież wszystko już ma

i jedyne czego mu do szczęścia brakuje, to porządne kolumny, na które kasy mu wystarczy i nie musi nic dokładać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzęt nie musi być koniecznie nowy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Po prostu jest takie stare indiańskie przysłowie, które mówi, że jak się nie ma miedzi, to się na dupie siedzi,

 

ty nie bądź taki Banaczek ;-/

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Banacek#Premise - wyjaśnienie dla młodszej publiczności :-)

 

a nie wydaje bez sensu, żeby tylko wydać i sobie zamienić budżetowego technicsa na budżetowego kembridża,

 

budżetowy Technics na STK, a budżetowy Marantz na tranzystorach... LOL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kur..mac i znow to samo. otwieram watek aby sobie poczytac ale 80% to jakies frustracje i osobiste wycieczki,niektorzy naprawde chyba tylko pisza aby spuscic jadu i sie poonanizowac do swoich cietych ripost...

 

To nie wiesz? przecież to się staje znakiem rozpoznawczym tego forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parantulla inteligentny inaczej to chyba jesteś Ty, patzysz na siebie, dwie wymagania i pierdzielisz jak potluczony, jak ktoś słusznie zsuwa,ul jesteś betonem zaostrzonym w siebie. Po 1 też sugeruje używki, jeśli ma być nowka kup sobie AA Phoebe albo RLS Callisto, do tego używany wzmacniacz Nada lub Rotela i używany cd Rotel 965bx, świetnym rozwiązaniem są też dynaudio xeo aktywne kolumny z maja DAC, podłączasz do kompa i spokój, grają świetnie, tyle ze kosztują 6 koła ale warto negocjować. Nie trzeba wydawać fortuny żeby słuchać, nie słuchaj tych pseudo guru tylko własnych potrzeb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Q21 tylko z kolumnami Tannoy Mercury V4. Mają dobrą scenę w swojej klasie cenowej. Grają lepiej od wielu o 1 tys. droższych.

 

Czołem,

czy do elektroniki Pionieer A-30 PD-30 będą dobre ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parantulla inteligentny inaczej to chyba jesteś Ty, patzysz na siebie, dwie wymagania i pierdzielisz jak potluczony, jak ktoś słusznie zsuwa,ul jesteś betonem zaostrzonym w siebie.

Odezwał się inteligent... z Mongolii chyba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

Chciałbym kupic jakis zestaw stereo w kwocie ok 4tys(ampl.+cd+głośniki). stawiam raczej na sprzet uzywany gdyz zdaje sobie sprawę że w tej kwocie trudno bedzie kupić coś nowego i w miare dobrego.Niestety moja wiedza w tym temacie jest słaba a ilość dostepnych modeli powoduje stany rozchwiania emocjonalnego :) więc zwracam sie z prośbą o wytypowanie jakiś zestawów ktorych będę mogł poszukać.Nie mam jakoś szczególnie sprecyzowanego gustu muzycznego wiec stawiam na sprzęt uniwersalny.

Mam nadzieje ze pomożecie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kolego P. Tadeusz, miałem ostatnio podobny problem... czytałem różne fora aby ograniczyć mój wybór przed potencjalnymi odsłuchami. I powiem tak, porady tzw. audiofilów (tych co to szukają muzyki do swoich sprzętów, a nie sprzętu do swojej muzyki...) nie były celne. Więc chodziłem, słuchałem i zawsze czułem niedosyt (słuchałem poleconych sprzętów za 5 - 6 a nawet 7 tys, Nady, Harmany, Linny, Maranze, Monitor Audio, Epic Eposy, Paradigmy, Rothy Oli itd; /jak widać szukałem sprzętu budżetowego/). W pewnym momencie pomyślałem, że do 5 TPLN nic mnie nie zadowoli (muzyka to głównie rock mocniejszy i lżejszy, jazz rock, jazz itp). Aż trafiłem na fajny sklepik (nie zdradzę jaki aby zachować wiarygodność). Zaproponowano mi nowy sprzęt za 5 TPLN: wzmacniacz System Fidelity 300SE (1100 PLN), kolumny Magnat Quantum 655 (1700 PLN), CD (900 PLN) + DAC (800 PLN) (CD + DAC "niemiecko - chińskiej" firmy) + pełne dobre "grube" okablowanie (500 PLN, interkonekt, głośnikowe, poozostałe...). Po dosłuchaniu Pearl Jam, Kyuss, Metallica, Colosseum, Tool stwierdziłem, że to jest to (sala była raczej słabo wytłumiona, słychać nawet było podczas rozmowy niewielkie echo). Brzmienie było pełne, soczyste, dobrze dociążone gitary, delikatna ale słyszalna góra. Wiem, że zaraz podniosą się głosy, że ten zestaw nie może grać, że dźwięk nie jest zbalansowany, że przebasowiony, że mam gumowe ucho itp itd. Wszystko jasne, ale mi to odpowiada i to jest dla mnie najlepsze (może w tej cenie znalazłbym coś lepszego ale przesłuchanie wszystkich możliwych konfiguracji jest raczej niewykonalne). Niech cię nie zrażają niepochlebne opinie dot. pewnej grupy sprzętów i wybierz się na odsłuch, porozmawiaj ze sprzedawcą czego ci w brakuje w dźwięku podczas odsłuchu, na pewno coś ci doradzi i znajdziesz w końcu swojego Grala... Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kolego P. Tadeusz, miałem ostatnio podobny problem... czytałem różne fora aby ograniczyć mój wybór przed potencjalnymi odsłuchami. I powiem tak, porady tzw. audiofilów (tych co to szukają muzyki do swoich sprzętów, a nie sprzętu do swojej muzyki...) nie były celne. Więc chodziłem, słuchałem i zawsze czułem niedosyt (słuchałem poleconych sprzętów za 5 - 6 a nawet 7 tys, Nady, Harmany, Linny, Maranze, Monitor Audio, Epic Eposy, Paradigmy, Rothy Oli itd; /jak widać szukałem sprzętu budżetowego/). W pewnym momencie pomyślałem, że do 5 TPLN nic mnie nie zadowoli (muzyka to głównie rock mocniejszy i lżejszy, jazz rock, jazz itp). Aż trafiłem na fajny sklepik (nie zdradzę jaki aby zachować wiarygodność). Zaproponowano mi nowy sprzęt za 5 TPLN: wzmacniacz System Fidelity 300SE (1100 PLN), kolumny Magnat Quantum 655 (1700 PLN), CD (900 PLN) + DAC (800 PLN) (CD + DAC "niemiecko - chińskiej" firmy) + pełne dobre "grube" okablowanie (500 PLN, interkonekt, głośnikowe, poozostałe...). Po dosłuchaniu Pearl Jam, Kyuss, Metallica, Colosseum, Tool stwierdziłem, że to jest to (sala była raczej słabo wytłumiona, słychać nawet było podczas rozmowy niewielkie echo). Brzmienie było pełne, soczyste, dobrze dociążone gitary, delikatna ale słyszalna góra. Wiem, że zaraz podniosą się głosy, że ten zestaw nie może grać, że dźwięk nie jest zbalansowany, że przebasowiony, że mam gumowe ucho itp itd. Wszystko jasne, ale mi to odpowiada i to jest dla mnie najlepsze (może w tej cenie znalazłbym coś lepszego ale przesłuchanie wszystkich możliwych konfiguracji jest raczej niewykonalne). Niech cię nie zrażają niepochlebne opinie dot. pewnej grupy sprzętów i wybierz się na odsłuch, porozmawiaj ze sprzedawcą czego ci w brakuje w dźwięku podczas odsłuchu, na pewno coś ci doradzi i znajdziesz w końcu swojego Grala... Powodzenia.

Mała poprawka; odtwarzacz CD też System Fidelity, a kable od "a do z" łącznie z połączeniem DAC z TV, komputerem i CD + zasilające. Jako, że ten CD gra dość "szczupło" puszczę go przez DAC do wzmacniacza wzbogacając brzmienie. Swoją drogą wzmacniacz produkuje dość bogaty dźwięk więc bez DAC może się obyć (ja biorę bo mam bogatą kolekcję na HDD). W sumie daje to 5TPLN (a bez DAC jakieś 4,2 TPLN) za kompletny system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przygotowuje się powoli do zakupu swojego pierwszego poważniejszego zestawu stereo.

Dotychczas mam raczej małe doświadczenie w sprzęcie... zawsze miałem coś starego, używanego

(obecnie wzmacniacz Technics a600MKII + CD Technics SL-PS670A + 2x Unitra Tonsil Zg-C-50-8-44 ) porażka :D

...a teraz przyszedł czas na "coś" nowego prosto ze sklepu :)

Budżet tak jak w tytule, 4500zł + ew. 200zł jeżeli było by to koniecznie...

Mój pokój ma ok. 17m2, muzyki słucham bardzo różnorodnej... to co wpadnie mi w ucho, od rocka, popu po różne odmiany rapu a czasem nawet dnb.

Jako że mieszkam w małej miejscowości nie mam możliwości iść nigdzie na odsłuchy, a nie będę wydawać setek złotych żeby jeździć po dużych miastach tak więc

kupując będę opierał się na testach, opiniach także z forów.

Wszysto będzie zamawiane przez internet :)

Nie ukrywam że uwielbiam solidny, niski bas, ale nie może być tak że będzie on zagłuszał średne i wysokie że nie będzie ich słychać :D

... także wszysto musi być na swoim miejscu.

Czytałem bardzo dużo artykułów, rankingów, testów wszelkiej maści i wybrałem parę zestawów/ komponentów które są ponoć godne zainteresowania:

 

Poniżej wymienie:

 

Zestaw 1: czytałem niedawno o tym nowym zestawie Pioneera w samych superlatywach, wizualnie też wg. mnie ładny...

Wzmacniacz: Pioneer A-30

CD: Pioneer PD-30

 

Zestaw 2: trochę starszy, ale też jest polecany i dobrze oceniany... wizualnie bardzo mi się podoba, jednak z tego co doczytałem fronty łatwo się rysują, robią się matowe

i piloty są ponoć bardzo tandetne jak na sprzęt takiej klasy

Wzmacniacz: Harman Kardon HK 980

CD: Harman Kardon HD 980

 

Teraz przejdę do głosników:

 

1: JBL ES 90, spore kolumienki, czytałem pozytywne rzeczy na ich temat, podejrzewam że zagrają na prawdę głośno, bas też solidny...

2: JBL Studio 190, nowsze od tych powyżej, mniejsze, fajny design, ponoć też ładnie grają chociaż pewnie nie tak spektakularnie i bez takiego basu jak powyżej...

3. Jamo C 605, też polecane kolumienki, z wyglądu bardzo ładne, jak z brzmieniem w ogole? jak z basem w porównaniu do wyżej wymienionych JBLi?

 

Pomóżcie :)... co myślicie na temat wyżej wymienionych sprzętów? Wiecie jak mogą ze sobą zagrać? Macie jakieś swoje typy/ propozycje?

 

Liczę na waszą pomoc!

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem wzmacniacz Yamaha DSP-AX563. Potrzebuję porady jakie kolumny i cd-player grałyby z nim najlepiej. Wzmacniacz ma wyjście 7.1 ale chciałbym zostać przy dwukanałowym stereo. Mój pokój ma ok 20 mkw. Budżet ok 3000 zł

 

Poprzedni właściciel miał go w zestawie z kolumnami B&W 684. Czy macie jakieś doświadczenia z tymi kolumnami lub samym wzmacniaczem?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

No właśnie ciekawe co autor zakupił czy w ogóle był w stanie myśleć po tych wielu "wspaniałych" poradach "znafców" sprzętu ???

halo halo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
W dniu 6.01.2013 o 19:11, mihaello napisał:

a coś takiego?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

kolumny : Dragon Audio Dream 32 Natural Sound

wzmacniacz : Dynavox VR-307

odtwarzacz CD : Dynavox CD-307

przetwornik analogowo-cyfrowy : Dynavox DAC-307

interkonekt : Dynavox 2 x 1,5cm HIGH-END seria

okablowanie kolumn : Dynavox 2 x 3m HIGH-END seria

 

Cena zestawu : 4500zł

Jakie kable stosuje Pan do Dynavox VR307 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak konieczni musisz, pisz na priva do niego; ostatnio się logował w czerwcu 2017  ;-))

Będzie miał wiadomość w e-mailu na poczcie, o ile jej nie zmienił.

A z ciekawości - gra za ostro czy za łagodnie i czy są szczegóły czy nie ...

Pamiętaj o jeszcze jednym -  lampy nie są wieczne :-((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.