Skocz do zawartości
IGNORED

Wybor słuchawek+wzmak


caralooh_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety, za komuny moze i bylo dobrze, ale przez metraz mojego mieszkania 33m^2 , i emeryture mojej mamy musialem sprzedac moje ukochane swansy m3 za marne pieniadze+ mingda 368b-se , ktora wisi na allegro. Audio to choroba, ktora rozwijala sie we mnie przez ostatnie 2.5 roku.

Na dzien dzisiejszy mam cyrus cd8x, chinski wzmak dual mono z 1 tranzystorem na kanal( nawet nie wiedzialem ze tak sie da) + zajechane hd650.

Kiedys byly ochy i achy. Teraz HD'kow nawet nie chce mi sie zakladac na glowe. W porownaniu ze swansami nie maja nic do zachecalo by mnie do sluchania.

Mam juz drgawy i glod, ale nauczony bledami zeby sie nie napalac, narazie usycham z tesknoty za jakimkolwiek wokalem ktory wywolywal u mine ciarki, za dzwiekiem skrzypiec, ktory byly tak namacalne ze...... moglbym dlugo pisac. Czego oczekuje ? W sumie nie wiem czy wogole moje wymagania sa mozliwe do zreazlizowania.

Na pierwszy rzut poszedl:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ale czekam na obnizke ceny. No i gosc z krk, moze uda mi sie umowic na odsluch.

Znalazlem jeszcze kilka uzywek pary min denon-ah-d5000 , hifimany 5, hd800 na forum ogloszenie. Wzmaki to juz kompletnie jestem blady.

Ciekawi mnie np jak zagra takie forum 608 v3 vs naim , albo cayin . Co podpiac do czego , zeby byla synergia.

Czego oczekuje ? Magii..... Porywajacy wokal, klasyska., cos co wywola u mnie ciary na plecach. Metal zapewne odpada z powodu slabej realizacji wiekszosci plyt.

Czekam na jakiekolwiek propozycje, pomysly. Dzieki i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do orto polecam preamp z mocnym wzmacniaczem słuchawkowym zbalansowany NFB-6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub DAC ze wzmacniaczem i preampem NFB-10.32.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przy wyjściu słuchawkowym zbalansowanym urządzenia dają ok 7A :) To wystarczy aby zaspokoić prądożerne magnetostaty.

Możesz coś wybrać z wyższej półki np. Reference 10.32

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zbudowany na 4 sztukach PCM1704UK lub NFB-27

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zbudowany na Sabre ES9018

post-45171-0-55273200-1357491573_thumb.jpg

post-45171-0-83503600-1357491579_thumb.jpg

post-45171-0-01754100-1357491604_thumb.jpg

post-45171-0-37138600-1357491936_thumb.jpg

post-45171-0-77786200-1357491966_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekuje ? Magii..... Porywajacy wokal, klasyska., cos co wywola u mnie ciary na plecach.

 

Ja tego doświadczam na HiFiMan He 500 i Schiit LYR. Tworzą zgrany duet, w dodatku relatywnie tanio można modyfikować dźwięk lampami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do orto polecam preamp z mocnym wzmacniaczem słuchawkowym zbalansowany NFB-6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub DAC ze wzmacniaczem i preampem NFB-10.32.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przy wyjściu słuchawkowym zbalansowanym urządzenia dają ok 7A :) To wystarczy aby zaspokoić prądożerne magnetostaty.

Możesz coś wybrać z wyższej półki np. Reference 10.32

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zbudowany na 4 sztukach PCM1704UK lub NFB-27

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zbudowany na Sabre ES9018

Juz nie przesadzajmy, ze do orthodynamikow potrzeba nie wiadomo czego. Chyba, ze bedziemy je chcieli napedzic z jakiegos lampowca, albo slabego tranzystora. Ja bez problemow slucham Hifimanow HE-6 pod Black Pearl. HiFimany podpinalem tez pod mocniejsze konstrukcje i zamiast byc lepiej, bylo po prostu gorzej. Te sluchawki jak kazde inne w tej klasie potrzebuja porzadnie grajacego wzmaka, a nie byle jakiej elektrowni.

 

Do autora- Denony D-5/7000 bym odrazu sobie na Twoim miejscu odpuscil, to nie ta polka jakosciowa. Do przesluchania oprocz tego co podales, mozesz jeszcze sprawdzic Beyery T-90, Michelangelo ich sluchaj i bym mocno zaskoczony jakoscia dzwieku za te pieniadze.

W sprawie wzmacniacza, jak kupisz sobie Black Pearla plus dobre sluchawki, to bedziesz mogl ponownie sluchac metalu. Problemem nie jest realizacja plyt, tylko sprzet na ktorych ich sie odsluchuje. Michelangelo tez jest z Krakowa, wiec postaraj sie posluchac Black Pearla, nawet na swoich sluchawkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość G@bi

(Konto usunięte)

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/wzmacniacze-stereo/wzmacniacz-sluchawkowy-sonic-os94867.html

 

Czegoś tu nie rozumiem , Sonic Pearl nowy kosztuje 5900 , w innej obudowie 2800 .

To ile kosztuje obudowa w firmie Ear Stream ?.Z tego co się dowiedziałem , to różnica między Black Pearlem a Soniciem różni się tylko zasilaniem .Czyżby ktoś nas w ciula robił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czegoś tu nie rozumiem , Sonic Pearl nowy kosztuje 5900 , w innej obudowie 2800 .

To ile kosztuje obudowa w firmie Ear Stream ?.

Firma Ear Stream nie sprzedaje obudów do Sonic Pearl. Poza tym to z ogłoszenia to towar używany, więc gdzie tu porównywać do ceny czegoś nowego? Jak dobrze postudiujesz www, to masz opcję nabycia elektroniki Sonic Pearl za 3600zł - zasilacz w drugiej budzie aluminiowej.

Z tego co się dowiedziałem , to różnica między Black Pearlem a Soniciem różni się tylko zasilaniem .Czyżby ktoś nas w ciula robił ?

Inna obudowa też, jakby się tak przyglądnąć zdjęciom. Resztę wyjaśniłem akapit wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G@bi

(Konto usunięte)

Mimo to i tak jak dla mnie rozbieżność cenowa względem wzmacniaczy produkowanych przez firmę Ear Stream jest kosmiczna i niezrozumiała względem obudowy .Wychodzi na to ,że obudowa w Sonicu kosztuje grubo ponad dwa tysiące :(

Gratuluje . Wcale się nie dziwie ,że klienci szukają tańszej alternatywy .Tak pro forma , można było by taniej http://www.modushop.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zrozumieć, że Sonic Pearl to także produkt eksportowy i nie może być obudowany jak wszystko na ebay ani brany przez pryzmat samego polskiego rynku. Nie wiem czy ma jakiegoś równorzędnego konkurenta w swojej cenie 1500 EUR. Pod względem estetyki na pewno nie, pod względem dźwięku - nie spotkałem, ale to pewnie też mój gust się na to nakłada. Można zamówić Sonic Pearl w dostarczonej samemu obudowie po uzgodnieniu ze mną czy się podejmę. W ten sposób powstał produkt podlinkowany wyżej.

 

Oczywiście zgadzam się, że rozbieżność cenowa jest duża i w stosunku do możliwości Black Pearl jest za tania. Niemniej staram się jakoś kompensować dyskusyjną dla niektórych osób estetykę obudów Hammond choćby ceną.

 

Ceny za obudowę Sonic Pearl nie podam, ale to jest kwota czterocyfrowa i nie z tych najmniejszych. W planach jest możliwość wyboru z większej liczby kolorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.