Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge Audio DacMagic 100 ktoś testował?


5z0p3n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

szukałem ale nie znalazłem tutaj tematu o tym przetworniku. Czy ktoś miał okazję go testować i porównywać do urządzeń w podobnym przedziale cenowym?

Jakie są jego różnice z DAC Magic Plus? Jak wypada na tle Musical Fidelity M1 DAC czy Arcam rDAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę przetworniki Arcam rDac, MF M1DAC oraz CA Dacmagic 100, Cambridge Audio gra najjaśniej, z szybkim ale niezbyt głębokim basem. Urządzenie to idealnie sprawdzi się w systemach ciepłych, miękkich, nawet trochę zamulonych.

 

Podaj proszę całą konfigurację Twojego systemu czyli wzmacniacz, kolumny, kable oraz Twoje preferencje muzyczne, zazwyczaj odsłuchiwane gatunki muzyczne. Podaj także jaką urządzenie musi mieć funkcjonalność (jakie wejścia niezbędne) i z jakimi źródłami będzie współpracowało. Może będę w stanie zaproponować konkretne rozwiązania. Nie ma także problemu, aby wypożyczyć na test urządzenie / urządzenia, taka opcja jest najwygodniejsza dla Ciebie, gdyż sprawdzasz działanie, brzmienie przetwornika w konkretnym systemie.

 

Czekam na szczegóły

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie po prostu czym on realnie różni się od pozostałych. Jest nieco tańszy. A Cambridge zalal nas ostatnio3 modelami DACMAGIC 100 Dac Magic plus i strumieniowec.

 

Konfiguracja:

NAD 326BEE

Tannoy F4

Kable Oehlbach 2x2.5mm – nie pamiętam z głowy modelu ale klasyczne OFC Miedziane

Źródłem będzie laptop – magazynuje pliki w postaci FLACów na dysku kompa

 

Czego oczekuje od DAC’a poprawy czystości teraz mam Jack na Chince więc wiem że będzie przy każdym rozwiązaniu. Oczekuję że wykorzystam lepszą jakość.

 

Od dźwięku hmmm. Dynamiki ale raczej nie jasności. Tannoye mi odpowiadają pod względem wyrazistości a nie nachalności górnego pasma. Poprawy może nieco dołu. Co przy obecnej konfiguracji Jack na Chince chyba nie będzie szczególnie trudne.

 

Ale najchętniej przetestował bym jakieś 2 urządzenia.

Jakie warunki wypożyczenia panują u Was?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.